האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

חוקי הפורום 

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || משמעות השירים
פורסם ב: May 14 2021, 14:08 PM
צטט הודעה

i think i know... O, no, i do not

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 13412
מגדר:male
משתמש מספר: 75038
חפצי המשתמש: צפה

שלום כולם!
כפי שהבנתם מהכותרת, הדיון הזה יהיה על משמעות השירים בני אדם וחיות. כי יכול להיות שיש אנשים שחושבים ששירים זה רק מוסיקה ומילים ואני לא יודע מה, ושזה לא שווה הרבה, אבל גם יש אנשים שחושבים ששירים יכולים לחדור עמוק ללב. מכירים את השיר, ''מוסיקה, ללב היא חודרת...''? זה מראה בדיוק על מה שאני מתכוון! זה אפילו כתוב בשיר! וגם, כולנו מכירים את בעלי החיים שלא נקראים בני אדם (בשם שאנחנו נתנו להם - חיות), וכולנו יודעים שגם להם יש מוח ולב. גם הם יכולים להרגיש כאב, אהבה, עצב. אז למה שהם לא ירגישו את התפשטות השיר במוח ובלב שגורמת לנו להניע את גופינו? אני חושב, שהשירים יכולים להיכנס ללב ולמוח בכל מיני דרכים. לדוגמא:
1. ריקוד. אנחנו שומעים שירים, ופתאום בא לנו לרקוד. למה? ההשערה שלי היא, שאנחנו לא שמים לב שהשירים מעוררים בנו משהו. חלק מזה זה מדע, אבל גם חלק מזה זה (אני עומד להגיד עכשיו משהו שאולי יישמע לחלק מכם הזוי, אבל לי הוא נשמע הגיוני לגמרי) משהו שהוא מחוץ לידה של ההבנה האנושית. משהו שרק ה' יכול לנתח ולהבין. אפילו לא המלאכים. ה' נתן לנו את השירים בשביל לנקות מאיתנו את הרעלים, ואולי - רק אולי - אפילו לכפר על חטאים. הרי אנחנו יודעים שאנשים כותבים שירים אחרי שהם נפגעו, או אחרי שפגעו. שירים יכולים לעזור בכל מיני דברים.
2. דיי אותו דבר כמו 1, רק שכאן אנחנו מבינים את היכולת של השיר. אנחנו מפנימים אותו, נותנים לו לזרום בעורקינו, להכיל אותנו. במקרה כזה אנחנו צריכים להניע את גופינו בשביל לעצור... לא יודע מה. זה פשוט ברור לי. ברור כמו שלכם ברור שטלפון צריך להיטען.

טוב, אז הנה השאלות לדיון:

1. האם אתם חושבים\ות שבעלי חיים שהם לא בני אדם יכולים להרגיש את המוסיקה ולנוע איתה?

2. האם גם אתם\ן מרגישים\ות ככה כלפי שירים?

3. האם יש שיר שגורם לכם\ן להרגיש את זה במיוחד?

4. האם אתם בכלל מרגישים\ות את זה?

דיון פורה!

--------------------
נתנאל - 14 - הוא/אתה - טניס שולחן - קללות שמערבות ברווזים, שלייקס, צבי הנינג'ה ושיבולת שועל קוואקר

User Posted Image

:Alastor once said
''!tasty''
''excuse me? I am in the middle of breakfast''
''!thanks for another forgetable experience''
''!well, that was a productive meeting''
''!yes indeedy''
''!I love seeing wastefull souls struggle to accomplish somthing meaningful and fail spactaculary''
''...this face was made for radio''
''...Ah, you are the one who ruind my coat! I definitly remember you now''

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007