האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור אומן || אנרי מאטיס
פורסם ב: Jan 26 2022, 19:51 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 26421
מגדר:female
משתמש מספר: 80793
חפצי המשתמש: צפה

🎨סיקור אומן || הנרי מאטיס🎨

הנרי מאטיס היה צייר ופסל צרפתי. נחשב לאחד האמנים הגדולים של המאה ה-20 בסגנון הפוביסטי. נודע בעיקר בשל השימוש הבולט שלו בצבע.

שם האומן: הנרי מאטיס
סוג האמנות שלו: ציור, יצירת קולאז׳ים.
שנות חייו: ‏31 בדצמבר 1869 – 3 בנובמבר 1954
מוצא: צרפת
זרם באמנות: אימפרסיוניזם, נאו-אימפרסיוניזם, פוביזם, divisionism, פוסט-אימפרסיוניזם
פרסים והוקרה: אביר בלגיון הכבוד

מיצירותיו
מאטיס עבד במספר תחומים אך בעיקר כצייר, וזכה לתהילה עוד בחייו. היצירה היקרה ביותר שלו, פסל בשם "דמות עירומה שוכבת (שחר)" (Reclining Nude I (Dawn), נמכרה ב-2002 ב-9.2 מיליון דולר. כאשר הזדקן והתקשה לצייר, התחיל לצייר עם מוטות ארוכים על לוחות, וכשכבר עותק לכיסא גלגלים, התחיל ליצור קולאז׳ים מופשטים ומעניינים.

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

ביוגרפיה
*כמו הסיקור הקודם שלי, לא לכעוס על זה שהעתקתי מויקיפדיה. זה מקור מידע מאוד שימושי.

אנרי מאטיס. את כל ילדותו העביר בצרפת, כמו ילד רגיל. ב-1887 הגיע לפריז כדי ללמוד משפטים. ב-1887, לאחר שקיבל את ההסמכה שלו, עבד כעורך דין ופקיד בלה קטו-קמברזי. מאטיס החל לצייר בעת החלמתו מדלקת התוספתן. לאחר שנרפא, חזר לפריז ב-1891 על מנת ללמוד אומנות ב"אקדמיה ז'וליאן" והיה לתלמיד של אודילון רדון וגוסטב מורו.

למאטיס נולדה בת בשם מרגריט ב-1894, מקרולין ג'ובלו, דוגמנית עירום אותה צייר. לא מתועדים ציורים רבים שלה, אבל סופר על כך שהייתה מקור השראה בשבילו בזמן לימודיו. ב-1898 נישא לאמלי נואלי פראיר, והם גידלו יחד את מרגריט ובנוסף נולדו להם שני בנים, ז'אן (1899) ופייר (1900). אמלי ומרגריט שימשו לעיתים קרובות כדוגמניות של מאטיס בציוריו.

מאטיס צייר בסגנון הפוביסטי, והפך לאחד ממובילי תנועה זו. הוא הושפע בעיקר נפול סזאן, ומאמנות יפנית תרבותית. התערוכה הראשונה שבה הציג נערכה ב-1901, ותערוכת היחיד הראשונה שלו נערכה ב-1904. אהבתו לצבעים בולטים וחזקים נעשתה מודגשת יותר לאחר שעבר דרומה ב-1905, כדי לעבוד עם אנדרה דרן. כמו כן, הוא התגורר במשך תקופה מסוימת בריביירה הצרפתית. בציוריו הצבעים יוצרים הצללות בוהקות, והם מאופיינים בצורות שטוחות ובקווים מאופקים.

השקיעה של התנועה הפוביסטית לאחר 1906 לא השפיעה על הצלחתו של מאטיס. רבות מיצירותיו הטובות ביותר נוצרו בין 1906 ל-1917, כאשר היה פעיל במונפרנאס.

ב-1941 אובחן כלוקה בסרטן, ולאחר שנותח הזדקק לכסא גלגלים, אך לא הפסיק ליצור. כאשר חולשתו הגוברת מנעה ממנו לעבוד עם כן-ציור, הוא יצר קולאז'ים מנייר, לעיתים מניירות באותו גודל, שהציגו את תפיסת הצבע והצורה שלו. ב-1952 השלים את הקמת "מוזיאון מאטיס" בלה-קאטו שבצפון צרפת (הכולל כיום את האוסף השלישי בגודלו של ציורי מאטיס בצרפת). הוא מת מהתקף לב מספר שנים לאחר מכן, בגיל 84, ונקבר בניצה.

חוות דעת

אז שמעתי על מאטיס לפני הרבה מאוד זמן, אני ואמא שלי אוהבות מאוד ליצור קולאז׳ים וזה אחד הדברים האהובים עלי. לקראת  תיק העבודות שלי לעירוני א', הכנתי קולאז' גדול בתור דיוקן של אמא שלי, וכשחקרתי על אמנים שאני אוהבת לקחת מהם השראות, נזכרתי במאטיס.
כמה זמן אחרי זה, חודש? פחות. בקורס אומנות וטכנולוגיה במרכז מחוננים, עשינו עבודה מגניבה על מאטיס, צריך לקחת עבודה שלו ולנסות להמחיש אותה בעזרת ניירות לא צבעוניים לתלת מימד. אני עשיתי על העבודה "השרך השחור", שהיא מדהימה בפני עצמה ובטח אסקר אותה בקרוב.
אז עכשיו כשסיקרתי את מאטיס, השתמשתי בכל מה שלמדנו, וגיליתי שיש הרבה חומרים חסרים באינטרנט, אז רק שתדעו, כדאי להשתמש בידע קודם לכתיבת סיקורים.
אבל לחוות הדעת שלי - מאטיס הוא אמן מדהים. הוא עובד בכמה רבדים, בטכניקות, בכל מיני שיטות מגוונות אבל לבסוף תמיד רואים שזה הוא. מדהים 3> אני מתחברת ליצירות שלו מאוד, הן גם משמשעות, גם עמוקות, גם קלילות, גם עמוקות... זה מראה על פתיחה לסגנונות שונים וגם כאשר הוא היה מוגבל הצליח ליצור לא פחות טוב.

תמונות:

User Posted Image

User Posted Image

--------------------

מאיה ★ יותר טובה מכם ★ זיגי
פאראמור • יוני בלוך • רנה ראפ • דיוויד בואי • אמינם • ארקטיק מאנקיז

הייתי מביכה פעם

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jan 27 2022, 16:36 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 6335
משתמש מספר: 75841

סיקור יפה ממש ומושקע!
אף פעם לא שמעתי עליו אבל עכשיו אחרי שקראתי את הסיקור מרגיש לי מוזר שלא שמעתי עליו.

--------------------

לא פרשתי?
User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 4 2022, 13:53 PM
צטט הודעה

חיייייזרים זה מצחייייייייייק

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 7
משתמש מספר: 72533

ואו שלומצי! איזה סיקור מהמם! הוא מעניין מאוד ומושקע, ולמרות שהייתי מעדיפה שתנסחי את הביוגרפיה קצת במילים שלך או תקחי מעוד מקורות מידע, זה בסדר גמור גם ככה.
אהבתי מאד את חוות הדעת שלך. תמיד כיף לקרוא אותה. יש לך המון מידע מעניין ואמא שנשמעת ממש מגניבה ><
נוסף ללינקייה :)

--------------------
אפשר להניח
לכל החלומות הגדולים
של ביטוי עצמי והגשמה
ופשוט להיות

חנה ○ 18 ○ אמנות

---------
פורסם ב: Feb 9 2022, 21:57 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 26421
משתמש מספר: 80793

אה אממ
אני לא מעתיקה מויקיפדיה
אני משתמשת בו ומשכצבת את זה לנוסח משלי

--------------------

מאיה ★ יותר טובה מכם ★ זיגי
פאראמור • יוני בלוך • רנה ראפ • דיוויד בואי • אמינם • ארקטיק מאנקיז

הייתי מביכה פעם

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007