האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

טריוויה צ'אט

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

• הפקפקן - גיליון 9 📰, אוקטובר 2023
פורסם ב: Oct 1 2023, 15:27 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: אחראי שנת הלימודים ואליפות הבתים
פיבסונים: 1009473395
מגדר:male
משתמש מספר: 34959
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image
ברוכים הבאים לגיליון התשיעי של הפקפקן!
החודש האחרון היה מלא בחגים, מועדים, וארוחות משפחתיות שלאף אחד לא היה כוח אליהן ולכן צוות העיתון הוציא גיליון מצומצם, אך אל דאגה, אתם יותר ממוזמנים לקרוא את הכתבות של הגיליון הנוכחי! החודש החלטנו לאזור אומץ ולהתמודד עם הפחדים שלנו במדור שכולו מוקדש לאימה! אז שתהיה לכולם תקופת חגים שמחה ותהנו מהגיליון.

ונעבור לכתבות,
חדשות הפורטל
מתכונים
10 טיפים
ראיון עם GPT
בחן את עצמך

וכמובן תודה לצוות העיתון על העבודה החודש,
טום, אן, מוריה, יעל, אמיר, ג'יני, ונעמה!

--------------------

טום ○ הנהלת האתר ○ אחראי שנה"ל ואליפות הבתים

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 1 2023, 15:30 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

User Posted Image
חדשות הפורטל
כתבת - אן, בטא - טום

שלום וברוכים.ות הבאים.ות למדור חדשות הפורטל, שבו אעדכן אתכם בכל מה שקרה החודש. אז בואו נתחיל!

וונסדיי חוזרת
החודש אמיר פרסם סיקור נרחב ומופרט מאוד על הסדרה וונסדיי, שהייתה להיט כשיצאה בנובמבר שעבר. הסיקור עובר על כל הפרקים והדמויות בסדרה בפירוט, וזה לא יהיה מפתיע אם הוא יועמד לתואר סיקור השנה בנשף אנשי השנה הקרוב, או אפילו יזכה בו. כל הכבוד על ההשקעה!

מפגש אייקון!!!
החודש הולך להתקיים מפגש באייקון 2023 בנושא עתיקות, ב-3 באוקטובר, י"ח בתשרי. גם השנה יהיו פעילויות ותופינים למיניהם, וכמובן פיזית את המשתמשים עצמם.

מי זאת
לקראת סוף חודש ספטמבר סופי פתחה פעילות בכל פורומי הבתים עם קונספט מקורי - המטרה היא לא להשיג חרמשים או נקודות בית, אלא לעשות משהו שאנחנו ממעיטים לעשות - להחמיא לעצמנו. במסגרת הפעילות - שבה היה ניתן למלא טופס שכלל סעיפים שעסקו במה שאנחנו אוהבים בעצמנו, ברגעים שמשמח אותנו להיזכר בהם ועוד - הייתה למשתמשים.ות הזדמנות להקדיש כמה דקות לעצמם.ן, לתת חשיבות לדברים הקטנים שנראים לנו רגילים ויומיומיים, לתכונות, לניצחונות, לכישרונות ולכל הדברים בנו שכל כך קל לבטל ולהחשיב רק את הדברים שגורמים לנו חוסר ביטחון והרגשה רעה.

אלו הדברים שקרו החודש, נתראה בגיליון הבא!

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 1 2023, 15:32 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

User Posted Image
מתכונים
כתב - יעל, בטא - אמיר

היי משתמשים!
כמו שאתם יודעים, בסוף החודש הזה יתקיים ליל כל הקדושים. זו בדיוק ההזדמנות שלכם להכין את כל המאכלים המפחידים והמגניבים שתמיד רציתם (או שזה רק אני?) להכין. אני ממליץ לכם להכין את זה ולשבת לראות סרט אימה. זה מה שהכי מתאים לעשות עם -

פופקורן רפאים

User Posted Image

רכיבים: (כמות של כעשר רוחות רפאים)
חבילת פופקורן.
280 גרם מרשמלו לבן.
60 גרם חמאה.
200 גרם שוקולד לבן, מומס.
עיני ממתק או עיניים לקישוט.

אופן ההכנה:
1. בסיר גדול מחממים חמאה ומרשמלו. מערבבים עד להמסה.
2. מוסיפים פופקורן ומערבבים עד לאיחוד.
3. משמנים את הידיים בחמאה ויוצרים מתערובת הפופקורן כדורים.
4. ממיסים שוקולד לבן וטובלים כל כדור פופקורן בשוקולד ומסדרים אותם על מגש.
5. מקשטים בעיני ממתקים.

וזה הכול! מוזמנים להכין את זה ולאכול את רוחות הרפאים שלכם.
בתיאבון :>

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 1 2023, 15:33 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

User Posted Image
10 טיפים
כתבת - אן, בטאית - ג'יני

שלום וברוכים.ות הבאים.ות למדור 10 טיפים! כיוון שהגיליון הנוכחי הוא בנושא אימה, הפעם יש לנו כתבה רצינית ביותר. ייתכן שבזכות קריאת המדור הזה חייכם יינצלו, כי היום תקבלו עשרה טיפים איך לא למצוא את עצמכם בסיטואציה שלקוחה מסרט אימה.

דיסקליימר: אני לא רואה סרטי אימה, או נשארת כשמספרים לי סיפור קריפי. אני לא בדיוק האדם לתת לכם טיפים על מצבים מסרטי אימה, אבל אני אנסה. הסיטואציות שאדבר עליהן כמובן לא יהיו מאוד קיצוניות כי אני הייתי בורחת באמצע הכתיבה.

1. אל תמצאו בובה ישנה במרתף של הבית שלכם: אל תבלו במרתף ביום סתמי ובמקרה תתקלו בחפץ שיהיה לאחר מכן חשוב מאוד בעלילה, או תמצאו כל חפץ כלשהו שהיה יכול להתנהג כמעט כמו בן אדם אם הוא היה בחיים. פשוט אל תעשו את זה. אם אתם בכל זאת נתקלים בחפץ כזה, אל תייחסו לכך חשיבות. אל תתנהגו כאילו שכחתם מהחפץ אבם אתם בעצם עדיין חושבים עליו קצת, ואל תשמרו אותו למרות שמישהו אמר לכם לזרוק אותו. אם לא תקשיבו לעצות האלו, כנראה שתיכנסו לקו עלילה שיסתיים בהתעוררות לחיים של החפץ.

2. אל תרמזו או תדברו על תרחיש אימה כבדרך אגב: בשום פנים ואופן אל תרמזו לתרחישים מסוימים, כיוון שהרמיזה אליהם גורמת להתגשמות שלהם בהמשך העלילה. חשוב מאוד לא להגיע למצב שבו אתם מתריעים באופן לא מודע על אירועים שיקרו בהמשך. הימנעו משימוש בביטויים כגון "תארו לכם מה היה קורה אם..." או "איזה מצחיק זה היה אם..." ואל תדברו על תרחישים מזוויעים בתמימות ולאחר מכן תשכחו מהנושא. מאוד חשוב לא לשכוח מהנושא, כי זה נותן את ההזדמנות להחזיר אותו עם יותר חשיבות בהמשך.

3. אל תהיו ביער, או בכל מקום שדומה ליער: ביער או בכל מקום שדומה ברעיון ליער יש עצים שחוסמים את שדה הראייה, עלים מרעישים, גזעי עצים עם צורות משונות, שיחים שאפשר להתחבא מאחוריהם ועוד. זה המקום המושלם לסצנת אימה שגורמת לצופים לקפוץ בבהלה, ואתם לא רוצים למצוא את עצמכם באחת כזאת. לכן חשוב להימנע ממצב שבו אתם נמצאים ביער לבד, במיוחד אם קשה לכם למצוא את הדרך שממנה באתם.

4. אל תעשו דברים בחושך: אל תקבעו לבקר באחוזה נטושה בלילה, או לצאת לטיול בזמנים חשוכים. יש הרבה יותר סיכוי שתמצאו את עצמכם בסצנה מתוך סרט אימה במקום חשוך מאשר במקום מואר, לכן כדאי להימנע באופן כללי מלהיות בחושך. אל תשאירו את האור כבוי במקום זר סתם ככה, זה מגביר את הסיכויים שלכם להיכנס לתוך סצנת אימה. הוכח מדעית.

5. אל תלכו באיטיות ובשקט: אם אתם שקטים ואיטיים, יש הרבה יותר פוטנציאל לjumpscare (סצנה שמקפיצה את הצופים). תחסכו מעצמכם את הבהלה, ואם אתם חוקרים בית רדוף - תעשו את זה קצר ולעניין, אל תמשכו את הסצנה יותר מדי. חשוב לא להיות שקטים מדי. אם הרעש שאתם עושים הוא מאוד חלש, כל דבר שחזק ממנו במידה מסוימת יבהיל אתכם, ובמילים אחרות - כל דבר קטן יגרום לכם לקפוץ; לעומת זאת אם הרעש שאתם עושים הוא בינוני יש פחות דברים שחזקים ממנו במידה שתבהיל אתכם.

6. אל תכניסו את עצמכם לסיטואציה שיש לה פוטנציאל להפוך למפחידה סתם כי מתחשק לכם: אני מבינה את הדחף, אבל גם אם ממש בא לכם לחקור את הבית הנטוש שיש אומרים שהוא רדוף ואף אחד לא העז לבקר בו כבר שנים, תתאפקו. אל תתנדבו לחקור משהו מסתורי, ואל תחפשו רוח רפאים שלפי האגדה רודפת את העיירה.

7. אל תדברו עם זרים: בשום אופן, אני חוזרת, בשום אופן אל תדברו עם זאבים ביער שמאוד מעוניינים במקום אליו אתם הולכים כשאתם לבושים במעיל אדום. אם זקן קריפי מציע לכם סוכרייה, אני מפצירה בכם להתעלם מהאינסטינקט הטבעי של קבלת הסוכרייה שהוא הציע לכם ופשוט לצרוח. ואם מישהו מציע לכם לכם בדיוק את מה שאתם הכי רוצים באותו הרגע לכאורה ללא תמורה, יש סיכוי קל שבקלים שאולי זאת תהיה החלטה לא טובה לזרום איתו.

8. שימו לב אם אדם קרוב אליכם מתנהג באופן חשוד: לדוגמה, אם אחד מחבריכם מוצא כל פעם תירוץ אחר להתחמקות משיחה על הרצח שאירע אתמול, זה צריך להדליק אצלכם נורה אדומה. תהיו ערים לכל התנהגות חשודה: התחמקות ממבט בעיניים, גלימה שחורה גדולה, אם אחד מחבריכם מסרב להיראות באור יום ואף פעם לא ראיתם את פרצופו, אם מישהו אומר לכם שהוא רוצח סדרתי ועוד. זהירות זה מעל הכל!

9. אל תתקרבו לליצנים: תסמכו עליי, לא משנה כמה אתם רוצים לקנות בובה של ליצן או פוסטר של ליצן לחדר, עדיף לכם שלא. הם בסוף איכשהו מתעוררים לחיים ויש הרבה בלגן. ברצינות, אתם באמת הולכים לסמוך על אדם מבוגר שמתלבש בבגדים זוהרים ושם איפור בצבעים לבן ואדום וצוחק מדברים לא מצחיקים? שיטה שלי - בכל פעם שאתם רואים ליצן, תצרחו.

10. תתרחקו מאנשים עם תחומי עניין משונים: יש לכם חבר שאובססיבי לסנאים? יש לכם חברה שאובססיבית לבולים? יש לכם דוד שאובססיבי לילד מסוים עם צלקת ברק ובמקרה אין לו אף בגלל משהו גנטי? סמכו עליי - תנתקו איתם קשר. זה מתחיל מחיבה לגלידה, זה נגמר בשנאת כל מאכל אחר, ואנשים שאוהבים מאכלים אחרים. אובססיות מוזרות זה אף פעם לא סימן טוב, ואם הם מוצאים עוד אנשים עם אותן האובססיות המוזרות, זה הופך לכת.

זהו, אלו היו עשרת הטיפים לגיליון הזה. נתראה בגיליון הבא, ולא לסטות מהשביל, ילדים.

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 1 2023, 15:34 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

User Posted Image
ראיון עם GPT
כתב - טום, בטאית - ג'יני

ברוכים הבאים לעוד גיליון של ראיון עם GPT! והפעם, כיאה לנושא הגיליון, אני והצ'אט שוחחנו על נושא האימה. לאיזה מסקנות הגענו? אני מזמין אתכם לקרוא ולגלות!

טום: היי צ'אט, אני מקווה ששלומך טוב. היום הכנתי עבורך ראיון מפחיד ומיוחד בנושא אימה. איזה סוג של סרטי אימה הוא הכי מפחיד לדעתך ולמה?

GPT: סרטי אימה המסתמכים על פסיכולוגיה ואווירה מתוחה, ולא רק על הפתעות בלתי צפויות, הם לעיתים קרובות הכי מפחידים. הם משפיעים על הצופה באופן עמוק יותר.

טום: לדעתך, מהו ההבדל בין סרט אימה לבין סרט מותחן?

GPT: סרטי אימה מתמקדים ביצירת פחד ובהרתעה, בעוד סרטי מותחן מתמקדים ביצירת מתח ולחצים פסיכולוגיים.

טום: האם אתה מכיר סיפור אימה מסוים שזכה לפופולריות בתרבות העולמית?

GPT: ישנם הרבה סיפורים כאלה, אחד המוכרים הוא הסיפור של ד"ר ג'קיל ומר הייד.

טום: כמובן, סיפור מוכר. מהם הפקטורים העיקריים המשפיעים על הצופה בסרט אימה לחווית הפחד?

GPT: גורמים כמו המוזיקה, התאורה, התסריט, השחקנים והאווירה הם הגורמים העיקריים.

טום: ישנם סיפורי אימה רבים שהופכים לסיפורי ילדים. מהי הסיבה לדעתך?

GPT: סיפורים של אימה לעיתים מגלמים מוסר השכל ומטרת לימוד עבור הילדים.

טום: מהו הסיפור המפחיד ביותר ששמעת או שקראת?

GPT: כמובן שאני מכיר את הרבה סיפורים מפחידים, אחד מהם הוא "המסכה של המוות האדום" של אדגר אלן פו.

טום: וואו, הוא מפחיד אותי כבר מהשם, כנראה שאני לא אקרא אותו מהפחד. האם סרטי או ספרי אימה יכולים להיות גם מועילים או שהם רק מטרידים לפסיכולוגיה האנושית?

GPT: סרטים או ספרים של אימה יכולים לאפשר לצופה להתמודד עם פחדים פנימיים באופן בטוח.

טום: מה היית עושה אם היית פוגש מפלצת באמת?

GPT: אני מודל דיגיטלי ולכן אינני יכול להיפגש עם מפלצות או לפעול בעקבות כך.

טום: אבל אני שאלתי אותך מה אם היית יכול... טוב, לא משנה. האם אתה מכיר איזשהי תרבות או מסורת בה האימה מגלם תפקיד מרכזי?

GPT: ברוב התרבויות ישנם חגים, מסורות או סגולות הקשורות לאימה, כמו למשל הלואין במערב.

טום: נכון, האמת שלא חשבתי על זה ככה. בתור אחד שלא אוהב סרטי אימה כי הם מפחידים אותי, אני חייב לשאול אותך, למה אתה חושב שאנשים אוהבים לצפות בסרטים מפחידים ולהיות מפוחדים?

GPT: האנשים אוהבים להרגיש את האדרנלין שגורם להם הפחד, זה גם מאפשר להם להרגיש חיים באופן מעצם החוויה.

טום: האמת שזה נשמע הגיוני. תודה לך צ'אט יקר על עוד ראיון מעניין, שמחתי לשמוע ממך וגם ללמוד ממך הרבה. תודה לכל מי שקרא את הכתבה ואנחנו נתראה בגיליון הבא עם עוד ראיון עם צ'אט GPT.

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 1 2023, 15:35 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

User Posted Image
בחן את עצמך
כתב - טום, בטאית - מוריה

User Posted Image

שלום לכולם, וברוכים הבאים למדור בחן את עצמך! הפעם אנחנו בנושא האימה, ואם אתם חובבי אימה השאלון הזה הוא לגמרי בשבילכם. בשאלון זה נגלה מה בדיוק סוג סרטי האימה שמתאים לכם. האם אי פעם חשבתם על זה? אני מניח שלא, אבל עכשיו הגיע הזמן שתגלו!
מוכנים?

1. באיזה סוג של סרטי אימה אתם מרגישים הכי לא בנוח?
1. סרטי הרפתקאות עם מפלצות (דוגמה: Godzilla, Jurassic Park).
2. סרטי אימה פסיכולוגיים (דוגמה: The Shining, Black Swan).
3. סרטי הדמיה וכישופים (דוגמה: Chucky, The Conjuring).
4. סרטי זומבים ומתים חיים (דוגמה: The Walking Dead, 28 Days Later).

2. מה מהאפשרויות הבאות הכי מפחיד אתכם?
1. להסתובב לבד בלילה ביער חשוך.
2. להיות לבד בבית ישן ונטוש.
3. למצוא בובה ישנה מתחת למיטה.
4. להתעורר באמצע הלילה ולראות חיה מתה באמצע הרחוב.

3. איזו סצנה הכי מפחידה אתכם בסרט אימה?
1. יצור עצום המופיע מתוך החושך.
2. מפלצת שמתבוננת בעיני הדמות הראשית בלי להפסיק.
3. סצנה שבה דמות מוציאה את היד שלה מתחת המיטה ומוצאת בובה מלחיצה.
4. הפעם הראשונה שרואים את הזומבי.

4. מה הכי מפחיד אתכם בבתים ישנים?
1. הקולות המוזרים שבוקעים מהקירות.
2. התמונות בהן העיניים כאילו עוקבות אחריך.
3. הבובות והצעצועים הישנים.
4. הריח הרע והלחות.

5. מה יבהיל אתכם טוב יותר בסרט אימה?
1. שמשהו קורה באופן פתאומי שלא ציפיתם לו.
2. התחושה המלחיצה שמשהו רע עומד לקרות בכל רגע.
3. סמלים וחפצים ישנים ומפחידים.
4. בריחה מיצור מפחיד שרודף אחרי הדמויות.

6. איזו מסכה תהיה הכי מפחידה במסיבת תחפושות?
1. יצור מיתולוגי מפחיד.
2. ליצן או מישהו משוגע עם חיוך ענק.
3. בובה מאופרת ורצינית.
4. זומבי, ממותה או משהו בסגנון.

7. מה הייתם עושים אם הייתם נתקעים בספר אימה?
1. הייתי מחפש מקום להתחבא.
2. הייתי מנסה להבין את המחשבות והכוונות של הדמויות הרעות.
3. הייתי משתמש בכישופים או בכוחות על-טבעיים כדי לברוח.
4. הייתי מתאגד עם אחרים כדי להילחם ברעים.

8. באיזו סצנה בסרטי האימה אתם מרגישים יותר בטוחים?
1. כשכל הדמויות נשארות ביחד.
2. כשאחת הדמויות מצליחה להתמודד עם מה שהפחיד אותה.
3. כשהדמות הראשית מגלה שיש לה כוחות והיא יכולה להיעזר בהם.
4. כשהדמויות מצליחות לברוח ממי שרדף אחריהם.

9. מה המוזיקה שהכי מזכירה לכם סרט אימה?
1. תזמורת כינורות שמנגנת צלילים צורמים.
2. מוזיקה פסיכודלית מפחידה.
3. שירים שנשמעים ילדותיים אבל מלחיצים בגלל הקצב שלהם.
4. צלילים שמדמים התקפה.

תוצאות
אחרי שעניתם על השאלות, כל שנותר הוא לסכום את מספרי התשובות שעניתם. את הפירוש לתוצאה שיצאה לכם תוכלו לראות במקרא הבא:

9-15 נקודות:
אתם הרפתקניים ואמיצים. אתם נמשכים לסוגי האימה שבהם התפרעות הטבע היא הגורם המרכזי. מפלצות עצומות, דרקונים וחיות מפלצתיות אחרות הן מה שהכי מעניין ומפחיד אתכם בו זמנית.

16-22 נקודות:
אתם פסיכולוגיים ואינטואטיביים. אתם רואים את האימה בפרטים הקטנים. הסוג הזה של אימה הוא פחות מה שאתם רואים, ויותר איך אתם מרגישים. סרטים וסיפורים שבהם האימה היא המחשבה או הרגש המטריד הכי מעניינים אתכם.

23-29 נקודות:
אתם אוהבים מסתורין וקסם. העולמות המיסטיים, הכישופים וההדמיות הם מה שהכי מפחיד אתכם. סרטים וסיפורים שבהם הכוחות העל-טבעיים הם הגורם המרכזי הם הכי מעניינים אתכם.

30-36 נקודות:
אתם שורדים אמיתיים. סרטי הישרדות ופוסט-אפוקליפסה הם סוג האימה שהכי מעניין אתכם - ההתמודדות עם הגוף האנושי במצבים של דחק, זומבים, מתים חיים וסיטואציות של אפוקליפסה.

אז זהו להפעם, תודה לכל מי שהשתתף, ספרו לנו באשכול התגובות מה יצאתם. נתראה בגיליון הבא!

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 1 2023, 15:36 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

User Posted Image

זה הכל לגיליון הזה, מקווים ששרדתם את כל הכתבות ואף אחת לא הפחידה אתכם יותר מדי!
מוזמנים להגיב באשכול התגובות לגיליון מה חשבתם!
נתראה בגיליון הבא.

--------------------

User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד אכילת הפיצות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
544 1500 818 382

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | הודעה לירין | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
365 לפני הספירה - אבטיח