האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

קפיצה לעמוד (6) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

פמיניזם||דיון
פורסם ב: Nov 9 2012, 00:16 AM
צטט הודעה

פיבס המלך

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
פיבסונים: 19560
מגדר:female
משתמש מספר: 15241
חפצי המשתמש: צפה

פמיניזם

פמיניזם (מהמילה הלטינית Femina, שפירושה אישה או נקבה) היא תפישת עולם שעל פיה יש להיאבק בדיכוי נשים ובאפליה כנגדן בחברה, ראשיתה באירופה במאה ה-19.

תפישת עולם זו מפרשת את המציאות החברתית הקשורה לחייהן ומעמדן של נשים בחברה, הפמיניזם תומך בהעצמת נשים בדרכים שונות דוגמת חקיקה, אכיפה, הסברה, שינוי נורמות דיבור, ייעוץ ומתן פתרונות למצבים שונים, מתוך מטרה לייצר שינוי חברתי כולל. בניגוד לתנועות פוליטיות אחרות, התנועה הפמיניסטית איננה מזוהה עם מפלגה, ארגון או דמות מייסדת אחת. רעיונות התנועה הפמיניסטית ודרכי פעולתה הנם מגוונים ומשתנים בהתאם למקום ולתקופה. לכן חשוב להדגיש כי הפמיניזם כולל זרמים שונים, מגוון גישות, אמונות ורעיונות. המשותף לכל הזרמים השונים המרכיבים את התנועה הפמיניסטית טמון ביציאה נגד אפליית נשים ובמאבק נגד תפיסת העולם המציבה את הגבר במרכז ואת האישה בשוליים.
הובא מתוך ויקיפדיה עם שינויים קלים

יש סוגים רבים של פמיניזם, שכל אחד מהם מחפש דרך אחרת להגיע למצב של שווין בין נשים וגברים, לאורך התקופה האחרונה נשמעו דעות רבות כנגד הפמיניזם בטענה שהוא קיצוני, שונא גברים ושואף להוקעתם מהחברה. כמו כן, מועלות טענות שכיום יש שווין כמעט מלא בין נשים לגברים, ולכן ההתעסקות בפמיניזם מיותרת וכפייתית.

User Posted Image
"אנחנו יכולות לעשות את זה!" - כרזה שהפכה לסממן פמיניסטי ברבות השנים

אז מה אתם חושבים על פמיניזם? מסכימים? מתנגדים? אשמח לשמוע את דעתכם!

--------------------

"I just wanna feel everything"

~Fiona Apple / Every Single Night

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Nov 9 2012, 08:33 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
פיבסונים: 15113
משתמש מספר: 39200

ברור שאני מסכימה עם פמיניזם. אני לא רואה מה ההבדל בין נשים לגברים (חוץ ממבנה הגוף שזה משהו מולד).
ולא, עדיין אין שיוויון מלא. תמיד יש את ההערות האלו, וגם החוסר שיוויון בסחר, העובדה שבמדינתנו הייתה רק ראש ממשלה אחת (אבל בקשר לזה אין כל כך מה לעשות, כי שאר הנשים שקיום יש להן מפלגה לדעתי לא טובות.)
בארה"ב עד היום לא הייתה נשיאה.
אני לא רואה למה פמיניזם הוא שונא גברים. באותה מידה אני יכולה להגיד שלהגיד שאישה צריכה לנקות ולבשל זה שונא נשים.

---------
פורסם ב: Nov 9 2012, 09:31 AM
צטט הודעה

We should just kiss like real people do

פרטי משתמש
פיבסונים: 60435
משתמש מספר: 38365

אני לעולם לא אבין למה להתנגד לפמיניזם. אולי יש גברים שמרגישים שזה מאיים עליהם (ותחשבו טוב טוב מה זה אומר), אבל בסך הכל - פמיניזם זה שיוויון. אין למה להתנגד.
אז כמובן, אני מאוד מסכימה עם הרעיון הבסיסי (וגם עם חלק מהזרמים שהופיעו אחר"כ, אבל לא עם כולם) של פמיניזם, ואני חושבת שהשחרור מהשוביניזם העכשווי בחברה שלנו יטיב עם כולם - גברים ונשים כאחד.

שמתי לב לטעות נפוצה לאחרונה - הרבה אנשים חושבים שפמיניזם זה לא שיוויון בין המינים, אלא העלאת (?) המין הנשי לשלטון (?). אין לי מושג איך אנשים הגיעו לרעיון הזה, אבל לדעתי אלו שטויות, וחבל לי שזה הרושם הנוצר מהפמיניזם.

--------------------

I will not ask you where you came from
I will not ask you and neither should you
Honey just put your sweet lips on my lips

---------
פורסם ב: Nov 9 2012, 11:25 AM
צטט הודעה

Zelotypia

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
פיבסונים: 193876
מגדר:male
משתמש מספר: 33304

כמובן שאני חושב שפמיניזם זה דבר נהדר, ושיש צורך בשוויון מלא בין המינים, מכל הבחינות. וכן, יש עדיין אי-שוויון, במקומות עבודה למשל.

שמתי לב לטעות נפוצה לאחרונה - הרבה אנשים חושבים שפמיניזם זה לא שיוויון בין המינים, אלא העלאת (?) המין הנשי לשלטון (?). אין לי מושג איך אנשים הגיעו לרעיון הזה, אבל לדעתי אלו שטויות, וחבל לי שזה הרושם הנוצר מהפמיניזם.

אז זהו, שגם לי, חלק מהאמצעים שבהן נוקטות פמיניסטיות נראות לי הרבה פעמים דרכים שדוגלות בהעלאת המין הנשי; לדוגמה, כשכותבים בדף עבודה 'כתבי' במקום 'כתוב', זה לא דוגל בשוויון. ברור שזה מעצבן, שזה לא הוגן ושזה גם מטומטם להתעלם בדפי עבודה ובפרסומות מהעובדה שהמין הנשי גם קורא אותן. אז מה הפיתרון? 'כתוב\כתבי', או 'כתב\י', או ,כתבי\כתוב'.

--------------------
רובין • 18 • לשעבר
User Posted Image

---------
פורסם ב: Nov 9 2012, 11:47 AM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (Saturn @ Nov 9 2012, 10:57 AM)
אז זהו, שגם לי, חלק מהאמצעים שבהן נוקטות פמיניסטיות נראות לי הרבה פעמים דרכים שדוגלות בהעלאת המין הנשי; לדוגמה, כשכותבים בדף עבודה 'כתבי' במקום 'כתוב', זה לא דוגל בשוויון. ברור שזה מעצבן, שזה לא הוגן ושזה גם מטומטם להתעלם בדפי עבודה ובפרסומות מהעובדה שהמין הנשי גם קורא אותן. אז מה הפיתרון? 'כתוב\כתבי', או 'כתב\י', או ,כתבי\כתוב'.

קוראים לזה אפליה מתקנת. הכוונה כאן היא לא להעלים את המין הגברי, אלא להציג לכם את ההרגשה שמתעלמים ממך בשפה, ובכל מקום, בעצם, כדי להראות את האבסורדיות בזה. אני לא דוגלת בשיטה הזאת של אפליה מתקנת מהסיבה הפשוטה שאני לא חושבת שהיא מעבירה את המסר, אבל אני יכולה להבין את עצם הרעיון. ^^
בכ"מ, אני מסכימה איתך - לפנות לשני המינים יחדיו צריך להיות תמיד בעדיפות ראשונה, לדעתי. קשה לעשות את זה עם השפה העברית ("העברית היא סקסמניאקית", מישהו?), אבל בהחלט אפשרי ועדיף.

--------------------

---------
פורסם ב: Nov 9 2012, 12:57 PM
צטט הודעה

פיבס המלך

פרטי משתמש

אני עדיין כותבת בלשון זכר לרוב, כפי שראיתם כאן, ואני כן מבינה את זה שזו נקודה מאוד רגישה להרבה פמיניסטיות, אבל למען האמת הרבה יותר חשוב לי להתעסק בשוויון במקומות עבודה ולהילחם בסטיגמות שוביניסטיות מאשר להקפיד על כתיב. מבחינתי לפחות זה לא כל כך עקרוני, לפחות לא יותר מדברים אחרים.

--------------------

---------
פורסם ב: Nov 9 2012, 13:00 PM
צטט הודעה

השנוז בידינו

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
פיבסונים: 11311
משתמש מספר: 10356

יש אזורים בעולם, ותרבויות מסויימות שהנשים שם זקוקות לפמניזם כדי להיות שוות.
אבל בתרבות המערבית זה פשוט מגוחך. הדבר היחיד שצריך לשנות זה את הצביעות, כולן פמיניסטיות עד שמגיע החשבון במסעדה :@

--------------------
D:

---------
פורסם ב: Nov 9 2012, 13:10 PM
צטט הודעה

פיבס המלך

פרטי משתמש

QUOTE (stalker @ Nov 9 2012, 12:32 PM)
אבל בתרבות המערבית זה פשוט מגוחך. הדבר היחיד שצריך לשנות זה את הצביעות, כולן פמיניסטיות עד שמגיע החשבון במסעדה :@

דווקא למען האמת, אני מכירה הרבה פמיניסטיות (כמוני) שמתכוונת להתחלק חצי חצי, אבל זה עניין ספציפי ובנושא הזה אני באמת חושבת כמוך.

ברור שהמצב השתפר, נשים יכולות ללכת ברחוב בלי שיסקלו אותן, אבל גברים עדיין מקבלים יותר מנשים באותה משרה, ועדיין תשמע אנשים מעירים לנשים הערות מגונות ברחוב (ובהערות מגונות אני לא מתכוונת ל"את יפה", למרות שגם זה לא תמיד נעים לכולן). עדיין יבקרו נשים שלא משקיעות בכל מאודן בחיי המשפחה, ולרוב יאשימו את האישה (כמובן שלא תמיד) אם תהיה פרידה בין זוג נשוי. עדיין משתמשים במושג בעל כמושג לגיטימי!
עדיין כל מי שלא תוריד שיערות תהיה "קופה מכוערת" כי הרי רק לגברים מותר להיות שעירים, עדיין הורים מסוימים לא ירשו לילדה קטנה לקנות תחפושת ספיידרמן כי "זה לא נשי", ועוד ועוד....

אז כמובן שאיומי המוות כבר מאחורינו, ומותר לנו להביע את דעתנו (למרות שגם על זה נוכל לחטוף מידי פעם תגובות כמו :"שתקי אישה!"), אבל עדיין נשארו דברים מהותיים שצריך לשנות.

--------------------

---------
פורסם ב: Nov 9 2012, 14:03 PM
צטט הודעה

השנוז בידינו

פרטי משתמש

QUOTE (Merlin The Sorcerer @ Nov 9 2012, 12:42 PM)

דווקא למען האמת, אני מכירה הרבה פמיניסטיות (כמוני) שמתכוונת להתחלק חצי חצי, אבל זה עניין ספציפי ובנושא הזה אני באמת חושבת כמוך.

ברור שהמצב השתפר, נשים יכולות ללכת ברחוב בלי שיסקלו אותן, אבל גברים עדיין מקבלים יותר מנשים באותה משרה, ועדיין תשמע אנשים מעירים לנשים הערות מגונות ברחוב (ובהערות מגונות אני לא מתכוונת ל"את יפה", למרות שגם זה לא תמיד נעים לכולן). עדיין יבקרו נשים שלא משקיעות בכל מאודן בחיי המשפחה, ולרוב יאשימו את האישה (כמובן שלא תמיד) אם תהיה פרידה בין זוג נשוי. עדיין משתמשים במושג בעל כמושג לגיטימי!
עדיין כל מי שלא תוריד שיערות תהיה "קופה מכוערת" כי הרי רק לגברים מותר להיות שעירים, עדיין הורים מסוימים לא ירשו לילדה קטנה לקנות תחפושת ספיידרמן כי "זה לא נשי", ועוד ועוד....

אז כמובן שאיומי המוות כבר מאחורינו, ומותר לנו להביע את דעתנו (למרות שגם על זה נוכל לחטוף מידי פעם תגובות כמו :"שתקי אישה!"), אבל עדיין נשארו דברים מהותיים שצריך לשנות.

את לא יכולה להחליף את העברית בגלל אידיאולוגיה.
זה לא יעבור לעולם.
וברור שקוראים להן בהיערות מגונות, אבל זה לא בגלל שוביניזם, זה שאנשים חרמנים.
הכוונה של הקריאות הן לא להעליב אלא להביע(באופן עילג לרוב, בנוגע לזה אני מסכים) את הרצון להזדווג.
ובדרך כלל, כשאומרים "שתקי אישה" או דברים שוביניסטים, זה בצחוק.
אם לא, זו בעיה תרבותית, שזה מה שאמרתי שכן צריך לשנות לטובת הנשים.
ובד"כ מאשימים את הבעל בימינו. כי כל אחד בוגד.
לגבי הטענות של השיערות והתחפושות- יש גם הורים שלא ירשו לילדים להתחפש בתחפושת של אישה(עם חצאיות וכו').
וגברים גם מורידים שערות ohmy.gif
חוץ מזה שזה כבר לא קשור לשוביניזם, אלא למודעות עצמית וסגנון.
יש נשים שאוהבות גברים" "מסוקסים" ו.. שעירים.(כן, גם לי זה היה מוזר ohmy.gif )
נראה לי שבלבלתי הכל, אבל מקווה שהבנת למה התכוונתי.

--------------------
D:

---------
פורסם ב: Nov 9 2012, 14:39 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (stalker @ Nov 9 2012, 01:35 PM)
QUOTE (Merlin The Sorcerer @ Nov 9 2012, 12:42 PM)

את לא יכולה להחליף את העברית בגלל אידיאולוגיה.
זה לא יעבור לעולם.
הכוונה של הקריאות הן לא להעליב אלא להביע(באופן עילג לרוב, בנוגע לזה אני מסכים) את הרצון להזדווג.
אם לא, זו בעיה תרבותית, שזה מה שאמרתי שכן צריך לשנות לטובת הנשים.
ובד"כ מאשימים את הבעל בימינו. כי כל אחד בוגד.
לגבי הטענות של השיערות והתחפושות- יש גם הורים שלא ירשו לילדים להתחפש בתחפושת של אישה(עם חצאיות וכו').
וגברים גם מורידים שערות ohmy.gif
חוץ מזה שזה כבר לא קשור לשוביניזם, אלא למודעות עצמית וסגנון.
יש נשים שאוהבות גברים" "מסוקסים" ו.. שעירים.(כן, גם לי זה היה מוזר ohmy.gif )
נראה לי שבלבלתי הכל, אבל מקווה שהבנת למה התכוונתי.

העניין הוא לא שגם גברים מסירים שיער. העניין הוא שאם אתה לא תסיר שיער הדבר הנורא ביותר שיקרה לך זה שהחברה שלך תעקם את האף טיפה ותגיד לך שהיא מעדיפה חלק. אם אני אבוא ביום ראשון לבית הספר עם שיערות ברגליים או בבית השחי, אני במקרה הטוב אנודה חברתית.

--------------------

---------
פורסם ב: Nov 9 2012, 14:43 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
פיבסונים: 15113
משתמש מספר: 39200

השפה העברית באמת בעייתית אבל לא ניתן להחליפה. אבל זו לא רק העברית, גם בספרדית ושפות נוספות יש את זה.
ודברים שוביניסטים- גם כשזה בצחוק זה מעצבן ופוגע. למה אני צריכה לשתוק? בגלל שאני אישה?
ואגב, אני חושבת שגם גברים צריכים להוריד שיערות.

---------
פורסם ב: Nov 10 2012, 19:37 PM
צטט הודעה

פיבס המלך

פרטי משתמש

אבל בואו נחשוב מה נראה לנו יותר טבעי, שנשים יקראו בהערות מגונות או שגברים? אני לא אומרת שנשים בסדר ונשים גם מטרידות מינית, אבל אני חושבת שהיום בחברה שלנו לאף אחד לא נראה כל כך נורא אם גבר יעיר משהו לאישה ברחוב.
ואני לא חושבת שזה שהוא חרמן מתרץ או מצדיק לפנות לאישה זרה בהצעות והערות גסות, אני לא יכולה לדבר בשם כולם, אבל אני חושבת שזה מצביע על איזושהי תפיסה שאישה היא בעצם יצור נחות שנועד רק למין, ואי אפשר לראות בו איש שיחה תרבותי.

לגבי ה"בצחוק", אני יכולה להבין, אבל זה לא הופך את זה לפחות משפיל לרוב.

--------------------

---------
פורסם ב: Nov 10 2012, 19:56 PM
צטט הודעה

Zelotypia

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
פיבסונים: 193876
משתמש מספר: 33304

קוראים לזה אפליה מתקנת. הכוונה כאן היא לא להעלים את המין הגברי, אלא להציג לכם את ההרגשה שמתעלמים ממך בשפה, ובכל מקום, בעצם, כדי להראות את האבסורדיות בזה. אני לא דוגלת בשיטה הזאת של אפליה מתקנת מהסיבה הפשוטה שאני לא חושבת שהיא מעבירה את המסר, אבל אני יכולה להבין את עצם הרעיון. ^^
בכ"מ, אני מסכימה איתך - לפנות לשני המינים יחדיו צריך להיות תמיד בעדיפות ראשונה, לדעתי. קשה לעשות את זה עם השפה העברית ("העברית היא סקסמניאקית", מישהו?), אבל בהחלט אפשרי ועדיף.

נראה לי קצת תמוה לנסות ולהגיע לשוויון דרך קיום של אי-שוויון. מעשה כזה של "כתבי" פשוט נועד לעורר פרובוקטיביות. במקום לנסות ולהגיע לשוויון, רק הופכים את המאבק הלא צודק והמטופש הזה בין גברים לנשים לסוער עוד יותר. דוגמה (קצת עילגת, אבל לא נורא); נניח שילד מסוים לא אוהב את האח התאום שלו. מה תעשו? תדחפו את שניהם לכלוב אחד ותגרמו להם לחיות זה עם זה וככה הם יאהבו אחד את השני? או שתגידו לתאום שלא אוהבים אותו לא לאהוב בחזרה את התאום האחר?
לי נראה נכון יותר לפעול בצורה שמעודדת שוויון מלא, ובהדרגתיות, בצורה שלא מעוררת כעס ובלגן.
ואם בא שוויון מלא, צריך להיות שוויון מלא גם בחובות. כלומר, אם הרבה נשים כל כך בטוחות שהן יותר חזקות מגברים, שישרתו גם כן 3 שנים בצבא. ולפי דעתי, יש הבדלים בין המינים, שמשלימים אחד את השני. אין צורך להתעלם מההבדלים האלה, אבל אם טוענים שהם לא קיימים, צריך ליטול חלק גם בחובות.

שוב, פמיניזם נראה לי דבר נהדר. רק צריך לשים לב איך משתמשים בו.

--------------------
רובין • 18 • לשעבר
User Posted Image

---------
פורסם ב: Nov 15 2012, 12:26 PM
צטט הודעה

השנוז בידינו

פרטי משתמש

QUOTE (Merlin The Sorcerer @ Nov 10 2012, 07:09 PM)

אבל בואו נחשוב מה נראה לנו יותר טבעי, שנשים יקראו בהערות מגונות או שגברים? אני לא אומרת שנשים בסדר ונשים גם מטרידות מינית, אבל אני חושבת שהיום בחברה שלנו לאף אחד לא נראה כל כך נורא אם גבר יעיר משהו לאישה ברחוב.
ואני לא חושבת שזה שהוא חרמן מתרץ או מצדיק לפנות לאישה זרה בהצעות והערות גסות, אני לא יכולה לדבר בשם כולם, אבל אני חושבת שזה מצביע על איזושהי תפיסה שאישה היא בעצם יצור נחות שנועד רק למין, ואי אפשר לראות בו איש שיחה תרבותי.

לגבי ה"בצחוק", אני יכולה להבין, אבל זה לא הופך את זה לפחות משפיל לרוב.

אני לא מכיר מישהו שחושב שאישה הוא "יצור נחות".
אגב, נשים(טוב, בד"כ פוסטמות למיניהן, אבל עדיין) מעירות לגברים דברים מפגרים כל הזמן ברחוב. ולא במטרה להחמיא.
גם טמטום הוא לא תירוץ, אבל זו החברה שלנו.
ב"צחוק" התכוונתי שהמטרה היא לא להשפיל או משהו בסגנון.
גם הנימה לא רצינית משהוXD

אז לסיכום, הכוונה שלי היא שצריך לקחת הכל בקלות, לצחוק מעט, לא צריך לקחת בדיחות כאידיאלוגיה של הבנאדם.

--------------------
D:

---------
פורסם ב: Nov 15 2012, 18:51 PM
צטט הודעה

פיבס המלך

פרטי משתמש
פיבסונים: 15340
משתמש מספר: 13362

QUOTE (zebrased. @ Nov 9 2012, 08:05 AM)
ברור שאני מסכימה עם פמיניזם. אני לא רואה מה ההבדל בין נשים לגברים (חוץ ממבנה הגוף שזה משהו מולד).
ולא, עדיין אין שיוויון מלא. תמיד יש את ההערות האלו, וגם החוסר שיוויון בסחר, העובדה שבמדינתנו הייתה רק ראש ממשלה אחת (אבל בקשר לזה אין כל כך מה לעשות, כי שאר הנשים שקיום יש להן מפלגה לדעתי לא טובות.)
בארה"ב עד היום לא הייתה נשיאה.
אני לא רואה למה פמיניזם הוא שונא גברים. באותה מידה אני יכולה להגיד שלהגיד שאישה צריכה לנקות ולבשל זה שונא נשים.

מה דעתך על הרעיון שכך זה היה תמיד חוץ מאשר כשגולדה היתה רה"מ? אולי בעצם הוא הגיוני, אולי הוא הסיבה לכך שגם בארה"ב מעולם לא היתה נשיאה - כי זה לא מתאים לאף אחת?
השגיאה לא בכך שלא היתה נשיאה, אלא בכך שזה מפריע לך. בכך שאת מחפשת שיהיה דווקא נשיאה. האם את גרועה פחות מאדם שיחפש שיהיה דווקא נשיא? מה שצריך לבחון הוא השאלה האם האדם ראוי לתפקיד, לא האם הוא זכר או נקבה. לכן גם אני פשוט לא מצליח להבין את ההיגיון בשריון מקום בכל רשימה לכנסת עבור אישה.
אחד הדברים שלדעתי הכי חשוב להדגיש בכל פעם שמדברים על הנושא הזה הוא הרעיון שעולה מהמקרה הבא -
פעם סיפרתי בנו"ד איזו בדיחה שובניסטית, לא כי אני מסכים עם מה שהבדיחה מביעה, אלא סתם - בדיחה היא בדיחה. ואז מישהי הגיבה (בצחוק כזה, אני מניח) - "וואוו השוביניזם שורץ פה". אז הדגשתי שנית שאני לא באמת מסכים עם מה שעולה מהבדיחה, אבל בכל זאת החלטתי לפתוח דיון על העניין והוספתי שאחד הדברים שהמעצבנים אותי בכל ההקשר של שוביניזם וכו', שבגלל שאנשים לא-בסדר בעניין הזה הם בטוחים שגם אני לא בסדר, ובעצם דווקא אני הוא הבסדר. לדוגמא, אם אני אגיד "מקומה של האישה במטבח" (לא שאני חושב כך, אבל לצורך הדוגמא) - יתעצבנו עלי, אבל בעצם למה לחשוב שהתכוונתי לרעה? אולי דווקא התכוונתי לטובה?
ועכשיו מגיע השיא של הסיפור, תשבו טוב - היא ראתה את מה שכתבתי, ואמרה: אבל בעצם כאן טמונה הבעיה, בזה שאתה חושב שלאישה יש תפקיד. מי אמר שלאישה יש תפקיד? שהגבר יהנה לו ויוכל לעשות מה שהוא רוצה, אבל לאישה יש תפקיד?
ובהודעה הזו היא הוכיחה את הטענה שלי.
אמרתי לה: ובכן, הנה לך הראיה שאני צודק - כשאני שומע מישהו אומר "לאישה יש תפקיד" אז אני מניח כמובן מאליו שגם לגבר יש תפקיד. למה שיהיה הבדל? אבל כשאת שומעת "לאישה יש תפקיד", עולות לך בראש מחשבות כמו - אה-הא! רק לאישה יש תפקיד! למה מה קרה?
ובכן, שפטו אתם. מי עדיף? אני, שאמרתי: האישה צריכה לעבוד במטבח, והתכוונתי שהגבר צריך לשבור את הגב בנגרייה והוא לא יוכל להכניס את קצה ראשו למטבח אפילו אם הוא ממש ממש ירצה, או פמיניסטית ממוצעת, שתהיה בטוחה שאם אגיד יש תפקיד לאישה - המסקנה הברורה היא שהאישה היא נחותה? באופן עמוק יותר, באופן שורשי יותר (ובלי להכניס רגשות וסטיגמות, כי הם פועלים פה שעות נוספות), היא זו שמניחה את נחיתות האישה, ולא אני. אני אולי נראה ככה, ושוב - זה רק בגלל הסטיגמות וכו', אבל באופן העמוק הטעות לא אצלי.

QUOTE (nowhere girl @ Nov 9 2012, 09:03 AM)
אני לעולם לא אבין למה להתנגד לפמיניזם. אולי יש גברים שמרגישים שזה מאיים עליהם (ותחשבו טוב טוב מה זה אומר), אבל בסך הכל - פמיניזם זה שיוויון. אין למה להתנגד.
אז כמובן, אני מאוד מסכימה עם הרעיון הבסיסי (וגם עם חלק מהזרמים שהופיעו אחר"כ, אבל לא עם כולם) של פמיניזם, ואני חושבת שהשחרור מהשוביניזם העכשווי בחברה שלנו יטיב עם כולם - גברים ונשים כאחד.

אני חושב שאפשר לומר שהמושג שוויון הוא המושג שהכי מפריע לי אחרי רדידות. לא מפני שזה מאיים עלי או סיבה טיפשית אחרת, פשוט מפני שזה ערך כל כך לא נכון ושגוי ומדגישים אותו כ"כ בימינו.

ברמה העקרונית בודאי שיש הבדלים בין המינים, וההבדלים הם לא רק גופניים, אלא גם מנטליים. חבל להתעלם מהם.

--------------------
אלידע ♦ 23 ♦ חייל קרבי משוחרר ♦ הישיבה הגבוהה "אור עציון" ♦ ישל"צניק, בזמנו

---------
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (6) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד אכילת הפיצות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
402 1540 838 544

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | הודעה לירין | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
365 לפני הספירה - אבטיח