האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור דמות || המוות, גנבת הספרים
פורסם ב: Mar 18 2017, 12:23 PM
צטט הודעה

stuck in her daydream

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 6378
מגדר:female
משתמש מספר: 48507
חפצי המשתמש: צפה

המוות
סיקור דמות

User Posted Image

תעודת זהות
היצירה: גנבת הספרים
גיל הדמות: קיים מתמיד
משפחה: מן הסתם, אין

גנבת הספרים
הספר מגולל את סיפורה של ליזל ממינגר, ילדה גרמניה שחייה בגרמניה הנאצית בתקופת מלחמת העולם השני. מספר הסיפור הוא המוות, שהתקופה של הסיפור לא מניחה לו רגע של מנוחה. כמובן שהמוות, המספר היודע כל, נותן לסיפור אווירה מדכאת מצד אחד ומרגשת ומדהימה מצד שני. במשך שנות חייו הרבות, המוות החל להתמקד הרבה בצבעים, בשביל להסיח את דעתו מהאמת הנוראית. וכך אנחנו מקבלים את סיפורה המדהים של ליזל, אותה פגש המוות שלושה פעמים ומהרר בחייה, תוך כדי שהוא מנסה לתת נקודת מבט אובייקטיבית על חייו המתישים במלחמה. הסיפור מתחיל בפגישתם הראשונה של ליזל והמוות, כשאחייה מת משפחת, וכמובן המוות בא לקטוף אותו. לאחר מותו של אחיה ליזל נשלחת למשפחה אומנת בעוד הוריה הקמוניסטים נשלחים למחנה ריכוז. במינכן, ליזל פוגשת את הוריה המאמצים: הנס ורוזה. במולכינג, עיירה קטנה במינכן בה היא גרה עם הוריה המאמצים, מתארים לנו את חייה. הוריה המאמצים גם הם מתנגדים לשלטון הנאצי, ומאוחר יותר הם אף מספקים מכסה ליהודי שאביו עזר להנס במלחמת העולם הראשונה.

המוות
המוות הוא הדמות המרכזית בסיפור, והספר מסופר מנקודת מבטו. כמובן, המוות הוא מספר מאוד לא שגרתי שמוסיף המון לסיפור. בכללי, מלחמת העולם השנייה הוא משהו שנורא קשה להעביר, אולי אפילו בלתי אפשרי. אז השימוש בדמות אבסטרקטית, שגם אותה אנחנו לא בדיוק מבינים, זו פשוט דרך מעולה להעביר את הנושא בצורה שלא תראה כמו ספר היסטוריה. לדעתי האישית לפחות, הספר מנסה להראות שאנחנו יותר מסתם שמות על מצבות. לכן, הוא משתמש במוות, שנתפס בידי רבים כדמות רעה וקרה, בשביל להראות שהמוות הוא הדבר הטבעי ביותר והאנושי ביותר:
"היו רגועים בבקשה, על אף האיום הקודם.
אני רק עושה רוח-
אני לא אלים. אני לא מרושע.
אני תוצאה
."
המוות עצמו, כפי שמתגלה לנו, הוא דמות צינית שאיך לא - מחבבת גם קצת הומור שחור. הוא מרמז לנו מעט על העתיד לבוא תוך כדי שילוב הסברים על התפקיד שלו, ואיך אפשר להתמודד עם תפקיד שכזה.

חוות דעת אישית
וואו, פשוט וואו. אז קודם כל אני חייבת להגיד שזה אחד הספרים הטובים ביותר שיצא לי לקרוא, למרות שבדרך כלל זה לא סגנון הכתיבה שאני אוהבת. הוא פשוט אמיתי מידי, אולי כי אני חייה בישראל ומוקפת בשואה כל הזמן, אבל אני חושבת שגם בתור אנשים, ולאו דווקא יהודים, אפשר להתחבר לספר בצורה מדהימה. הוא סוחף ומרגש ואין לי אפילו הערה אחת להגיד לרעתו. כפי שצוין פה המון פעמים, מספר הסיפור הוא המוות, שמספר את הסיפור מנקודת מבטו השונה מאוד, והספר הוא באמת שונה מכל דבר אחר שקראתי. המוות עצמו הוא דמות מדהימה, ואני חושבת שהבחירה של הסופר להפוך אותו לדמות אירונית וטראגית פשוט הופכת את הסיפור לאמיתי הרבה יותר ומתאים לתקופה הרבה יותר. המוות מעביר את התקופה הנוראית הזו, המלחמה הארוכה, מעיניו התשושות שראו מיליוני אנשים מתים, והוא מהרהר מדוע דברים כאלו ממשיכים לקרות. ואין לי מה להגיד חוץ מוואו, כי הספר היה סערת רגשות גדולה ומרגשת, ואני חייבת להודות שבכיתי המון, וגם צחקתי לא מעט, ואין הרבה ספרים שאני יכולה להגיד את זה לגביהם.

ציטוטים
"זה הורג אותי לפעמים, איך אנשים מתים"

"הילד האנושי - לעיתים כה חד הבחנה יותר מאשר המבוגר המהורהר עד טמטום חושים."

"הגדרה שלא תמצאו במילון
אי עזיבה: מעשה של אמון ואהבה, שלרוב מפוענח על-ידי ילדים.
"

--------------------

User Posted ImageUser Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Mar 18 2017, 12:30 PM
צטט הודעה

עכשיו ותמיד

פרטי משתמש
חרמשים: 21788
משתמש מספר: 56812

סיקור מושקע!
אני לא יודעת אם אני אקרא את הספר כי זהו סגנון שאני פחות אוהבת, אבל אם אני אראה אותו אני אנסה לקרוא:)
אנחנו כבר יודעים שאת מסקרת מהמם!

--------------------

אליסון 🐘 מוזיקאית 🐘 כותבת 🐘 פאנגירל 🐘 מנהלת הפאנדום המתחלף עם טליה לשעבר ♥ 🐘 דרדסים 🐘 תמיד כאן בשבילכם ❤ 🐘 עוד...

💝💜😽🖌💐💛💌💙😊🌟🌻🍒💚💋🍦🦄

---------
פורסם ב: Mar 18 2017, 12:32 PM
צטט הודעה

stuck in her daydream

פרטי משתמש
חרמשים: 6378
משתמש מספר: 48507

QUOTE (הרמיוני ודמבלדור @ Mar 18 2017, 01:02 PM)
סיקור מושקע!
אני לא יודעת אם אני אקרא את הספר כי זהו סגנון שאני פחות אוהבת, אבל אם אני אראה אותו אני אנסה לקרוא:)
אנחנו כבר יודעים שאת מסקרת מהמם!

גם אני לא אוהבת ספרים כאלה בדר"כ
אבל תמיד יש יוצאי דופן, ממליצה לך מאוד :)
ותודה תודה (hair flip)

--------------------

---------
פורסם ב: Mar 18 2017, 12:39 PM
צטט הודעה

ALL FOR THE GAME

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 101767
משתמש מספר: 41384

סיקור מעולה, אסטתי, מפורט ונעים לקריאה, על דמות מעולה
הספר הזה הוא באמת אחד הספרים הכי מיוחדים שיצא לי לקרוא, והדמות של המוות מאוד מעניינת ומיוחדת ונקודת המבט שלו על הדברים כתובה בצורה נהדרת.
ח''ח על הסיקור (:

--------------------

מיקה - לשעבר א. עדכונים ומערכת הפאנפיקים - כותבת ומציירת - כאן לפעמים
מנהלת הפורום לשנת 2016 - מוזיקת מטאל ורוק - החלקה על הקרח - All For The Game

User Posted Image
T"Thank you," he finally said. He couldn't say he meant thanks for all of it: the keys, the trust, the honesty and the kisses. Hopefully Andrew would figure it out eventually. "You were amazing."g
Nora Sakavic, The King's Men -

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007