האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון||מימדים מקבילים\נוספים
פורסם ב: Aug 30 2014, 11:49 AM
צטט הודעה

They don't see your wings

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 100128
מגדר:female
משתמש מספר: 41489
חפצי המשתמש: צפה

דיון||מימדים מקבילים\נוספים

מימד בפיזיקה-בפיזיקה, הממד משקף את מספר דרגות החופש של תנועה במרחב. מספר הממדים של מרחב הוא מספר הקואורדינטות המינימלי שצריך כדי לתאר אותו, ומספר הכוונים הנפרדים בהם אפשר לנוע (כוונים נפרדים הם כוונים בלתי-תלויים, למשל כוונים ניצבים).
העולם כפי שאנו מכירים אותו הוא בעל שלושה ממדים מרחביים. לקו ישר יש ממד אחד כיוון שיש לו רק דרגת חופש אחת. למישור יש שני ממדים.
לפי תורת היחסות, ליקום ארבעה ממדים: שלושה הממדים המוכרים (אורך, רוחב ועומק), וממד הזמן. לארבעת הממדים הללו ניתן השם "מרחב-זמן". את הנקודות במרחב-זמן, הנקראות "מאורעות", אפשר לתאר כרביעייה סדורה, ולה הקואורדינטות (t, x, y, z).

אוקיי, אז למה בעצם חפרתי וכתבתי את כל זה? ובכן, יש תיאוריות נוספות שלא נתמכות בניסויים, ומדברות על עוד מימדים, מימדים מקבילים לשלנו. אחת התיאוריות היא שלכל אחד יש כפיל במימיד מקביל, והוא ההפך הגמור ממנו. למשל, אם אני בנאדם אופטימי במיוחד הכפילה שלי תהיה גותית ופסימית. מדובר על מימדים שאנו כבני אדם לא יכולים לראות, לא יכולים לדעת בוודאות שיש או שאין, וגם לא יכולים לדעת אם יש לנו בכלל אפשרות PaleVioletRedלעבור למימד אחר.
בטלנובלת מד"פ שאני רואה מוזכר העיניין הזה של המימדים(ספוילר לתוכנית), כשקטלינה פותחת כדור שסבא בנה ומגיעים עליה שני שיבוטים ממימד אחר. מימד קר ואפל, מימד שאין בו אור ויוצרים שיבוטים כדי שיעבדו בשביל "הקדמונים", השליטים במימד.
עכשיו, איך אנו יודעים שמידה ויש מימד, איך אנחנו יודעים אם הוא טוב או רע? אולי כמו בתוכנית מדוברת על מימד שאין בו צדק? אולי מדובר על מימד שעדיין בתקופת האבן, או על מימד שמקדים את הטכנולוגייה שלנו ב-1000 שנה?
אנחנו לא יכולים לדעת בוודאות, ואנחנו לא יכולים לדעת האם יש לנו דרך לעבר לשם, כפי שציינתי קודם. אני חושבת שבמדע לא מחשיבים את הנושא הזה כנושא הגיוני בגלל שהמדענים פוחדים. כן, פוחדים, למה אנחנו צריכים לגלות מימד? יש לנו את המימד שלנו, זה מספיק. אני אישית חושבת שהמדענים פוחדים שבמידה ויש מימד, הוא לא ממש מימד טוב, ויש הטוענים שהעולם הבא הוא בעצם מימד בפני עצמו.
שאלות לדיון:
1. האם אתה מאמין במימדים מקבילים? למה?
2. אם היית מגלה שער למימד מגביל, מה היית עושה?
3. האם אתה חושב שבעתיד יצליחו למצוא פתרון בנושא?
4. האם אתה חושב שהמימד הוא טוב או רע? האם אתה חושב שאנחנו יכולים לשתף פעולה עם מימד אחר?
5. אם היית במימד אחר ומוצא שיבוט כמוך, מה היית עושה? היית מנסה להתחבר עליו, למרות שהוא לפי התיאורייה שונה ממך?

דיון נעים ופורה happy.gif

--------------------
Min Hee » TaeNy Is Love
User Posted Image User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 30 2014, 19:34 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 11262
מגדר:male
משתמש מספר: 43139

קודם כל, ישנו הבדל בין מימד מקביל לארבעת המימדים בעולם. זהו שני דברים שונים לחלוטין וזה שיש להם את אותו השם לא אומר שזה בהכרח קשור אחד לשני. ליתר דיוק, יש לזה גם שם נוסף שהוא הגיוני יותר שנקרא יקום מקביל.
שנית, מדענים לא מפחדים לדבר על הנושא הזה של מימדים וגם אם כן זה לא בגלל שיש לנו כבר את המימד שלנו ובשביל מה צריך עוד אחד. אלא בגלל שהתאוריה הזאת שיש במד"ב על מימדים מקבילים סותרת דברים רבים בחוקי הפיזיקה וכמעט מנוגדת לכמעט כל התאוריות על מרחב הזמן-חלל והיקום.

1. האם אתה מאמין במימדים מקבילים? למה? לא ממש. בגלל שזה בכלל לא הגיוני, ואני לא מדבר הגיוני לפי חוקי הפיזיקה, אלא לפי ההגיון הלוגי. אני אסביר למה. במימד מקביל האישיות שלך הפוכה, ובגלל זה הרגשות שלך והמחשבות שלך יהיו הפוכות וכך גם היחס של אחרים אליך. כלומר, שני אנשים שבמימד שלנו אמורים להתאהב אחד בשני, במימד מקביל הם ישנאו אחד את השני או לא יכירו אחד את השני. ולכן, במימד שלנו הם יתחתנו וייולד להם ילד, במימד המקביל לא יהיה להם ילד. זה אומר שלא יהיה את הכפיל שלו במימד המקביל. ולכן המימד לא מקביל כי הוא לא הפוך וזה סותר את כל הרעיון של מימד מקביל. כמובן שכמו שיש סיכוי שאני צודק יש סיכוי שאני טועה ויש מימד מקביל. אני רק לא חושב שזה כזה הגיוני.
2. אם היית מגלה שער למימד מגביל, מה היית עושה? עובר דרכו. da.gif
3. האם אתה חושב שבעתיד יצליחו למצוא פתרון בנושא? לא נראה לי. כי התאוריה של מימדים ויקומים מקבילים די סותרת את הפיזיקה שידועה לנו, וגם אם הפיזיקה תשתנה בעתיד עדיין יהיה לה את הבסיס של הפיזיקה של כיום, כלומר שזה עדיין הרעיון של מימדים מקבילים די יסתור את הפיזיקה העתידית.
4. האם אתה חושב שהמימד הוא טוב או רע? האם אתה חושב שאנחנו יכולים לשתף פעולה עם מימד אחר? המימד לא חייב להיות בהכרח טוב או רע. כמו שהעולם שלנו הוא לא בדיוק טוב או רע כך גם אני מניח שיהיה מימד מקביל. האם אפשר לשתף פעולה, לא נראה לי. כי אפילו במד"ב מראים שבגלל האנרגיה העצומה של מעברים בין מימדיים וכל אלה, האפשרות לשתף פעולה תהיה כמעט בלתי אפשרית.
5. אם היית במימד אחר ומוצא שיבוט כמוך, מה היית עושה? היית מנסה להתחבר עליו, למרות שהוא לפי התיאורייה שונה ממך?קודם כל. זה לא בדיוק שיבוט, זה כפיל. כי שיבוט הוא כפיל מלאכותי. שנית, אני לא בטוח. אני אצטרך לראות איך הוא בדיוק הפוך ממני או שונה ממני, ורק אז אני אחליט.

--------------------

רייבנקלואי שמוין לגריפינדור. מצנפת המיון, את צריכה לבלוע את עצמך....

---------
פורסם ב: Aug 31 2014, 13:36 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

1. האם אתה מאמין במימדים מקבילים? למה? כן, בעיקר בגלל התאוריה של "היקום הוא אינסופי". לדעתי היקום הוא לא אינוספי, אלא שיש בו דרך לעבור ליקום אחר - אולי דרך חור שחור בחלל - כאילו יש שרשרת עגולה של יקומים שאפשר לעבור בהם. אני חושבת שדבר כזה אפשרי, אבל זה בעיקר בגלל שאני חושבת שכל דבר אפשרי, גם אם מבחינתנו הוא לא הגיוני בעליל. למשל, אני מאמינה שיש מקומות שיש בהם את כל עולמות הפנטזיה שלנו - פשוט העין האנושית או ההיגיון שלנו לא נותן לנו להבין את זה.
2. אם היית מגלה שער למימד מגביל, מה היית עושה? זה הכי פשוט בעולם. עוברת דרכו עם מצלמת וידיאו ואז הייתי מראה לכתה שלי שייראו שבכל דבר אני צודקת da.gif
3. האם אתה חושב שבעתיד יצליחו למצוא פתרון בנושא? לא נראה לי, כי הדעה של כל המדענים היא שאין כזה דבר יקום מקביל כי הם לא גילו כזה, ובגלל שהם לא חוקרים את הנושא הם גם לא יגלו. זה ממש מעצבן לפעמים, שאם מישהו לא מאמין במשהו הוא אפיו לא ינסה לחקור אותו. אבל זאת דעה שלי ואני סוטה לגמרי מהנושא.
4. האם אתה חושב שהמימד הוא טוב או רע? האם אתה חושב שאנחנו יכולים לשתף פעולה עם מימד אחר? אני לא חושבת שנוכל לשתף פעולה עם מישהו ששונה מאיתנו, כי אחד מהאפיונים של בני האדם זה שאנחנו לא מסוגלים לקבל שונה. אפשר לראות את זה בהמון דרכים.
5. אם היית במימד אחר ומוצא שיבוט כמוך, מה היית עושה? היית מנסה להתחבר עליו, למרות שהוא לפי התיאורייה שונה ממך? למה לפי התיאוריה שונה ממני? בכל מקרה, אם הייתי מגלה ביקום מקביל מישהי שהיא בדיוק כמוני זה יהיה אוסומי, כי כאילו יש לנו אותם תחומי עניין ונוכל לדבר על זה כמה שבא לנו. זה יהיה ממש מגניב.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 31 2014, 14:26 PM
צטט הודעה

They don't see your wings

פרטי משתמש
חרמשים: 100128
מגדר:female
משתמש מספר: 41489

יכול להיות שהיא תהיה דומה לך, אבל יכול להיות שהיא גם תהיה שונה ממך.
כי זאת התיאוריה, שאם יש מימד אז הוא רע ולא כמו המימד שלנו, אם ראית סימנים ותוכניות מדע בדיוני אחרות שקשורות בנושא אז את יכולה להבין. אני חושבת שזה גם עוד סיבה, אנשים ממציאים שמימד מקביל הוא ההפך מאיתנו רק כדי לא לחפש אותו.

--------------------
Min Hee » TaeNy Is Love

---------
פורסם ב: Sep 6 2014, 07:21 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

QUOTE (Mundo Bonito @ Aug 31 2014, 03:58 PM)
יכול להיות שהיא תהיה דומה לך, אבל יכול להיות שהיא גם תהיה שונה ממך.
כי זאת התיאוריה, שאם יש מימד אז הוא רע ולא כמו המימד שלנו, אם ראית סימנים ותוכניות מדע בדיוני אחרות שקשורות בנושא אז את יכולה להבין. אני חושבת שזה גם עוד סיבה, אנשים ממציאים שמימד מקביל הוא ההפך מאיתנו רק כדי לא לחפש אותו.

אוה. בכל מקרה, אני אנסה להתחבר אליה, ולא אשקוט עד שאצליח! hero.gif
האמת שאת צודקת שאת אומרת "אנשים ממציאים שמימד מקביל הוא ההפך מאיתנו רק כדי לא לחפש אותו", כי באמת שאין למדענים כוח לחפש אחרי מימד שונה, אז הם סתם ממציאים שהוא יהיה בדיוק ההפך מאיתנו, ולכן לא כדאי לנו לחפש אותו.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007