האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || ינשופים ותנשמות
פורסם ב: Dec 15 2014, 20:30 PM
צטט הודעה

?Aren't Ordinary People Adorable

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 36649
מגדר:female
משתמש מספר: 48604
חפצי המשתמש: צפה

דיון || ינשופים ותנשמות

כידוע לכם, בסדרה הקסומה – הארי פוטר – מתקשרים הקוסמים והמכשפות בעזרת העברת מכתבים מאחד לשני על ידי ינשופים, תנשמות או כל דורס לילה אחר.
אבל לפי הידוע לי, ינשופים ותנשמות מעולם לא היו מקור להעברת דואר בעולם המוגלגים. ואם כבר השתמשו בציפור מסוימת בשביל העברת מכתבים, השתמשו ביוני דואר.
מלבד זאת, שימוש בציפור למטרה מסוימת דורשת עמל רב, כיוון שמוחה של ציפור מסוגלת לקלוט מידע רק כפי שמוחו של ילד בן 4 מסוגל. מצד שני – אנחנו מדברים פה על עולם הקוסמים.
עוד משהו שיש לציין, הוא שדורסי הלילה בניהם הינשופים והתנשמות, הם חיות בר האמורות לחיות בטבע, ולא בשבי בבתי קוסמים.

שאלות לדיון:

1. למה לדעתכם משתמשים בקוסמים והמכשפות בדורסי לילה להעברת מכתבים וחבילות מאחד לשני?
2. מה הם היתרונות והחסרונות בשימוש בדורסי לילה להעברת דואר?
3. איך אתם חושבים הקוסמים מאלפים את דורסי הלילה להעברת דואר – בעזרת עבודה רבה וסבלנות, או שאולי בקסם?
4. האם אתם חושבים שנכון לכלוא את דורסי הלילה רק בשביל העברת הדואר?
5. האם אתם חושבים שדורסי הלילה יכולים לשמש תחליף לחית מחמד?
6. הערות?

--------------------

| | suz aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
User Posted Image User Posted Image

...If I Might Interject

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 19 2014, 11:39 AM
צטט הודעה

I'm Sorry

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 100000
מגדר:female
משתמש מספר: 47395
חפצי המשתמש: צפה

1. למה לדעתכם משתמשים בקוסמים והמכשפות בדורסי לילה להעברת מכתבים וחבילות מאחד לשני? ידוע כי בתקופה שנכתב הספר, למוגלגים היו שיטות טכנולוגיות מתקדמות בהרבה מהעברת מכתבים לייצור קשר בין שניים או יותר אנשים. ידוע לנו גם כי עולם הקסמים הוא חסר טכנולוגיה - קוסמים לא משתמשים בטכנלוגיה, אלא בקסם: יש אפשרות גדולה שגם בשיטה זו של הקוסמים - העברת מכתבים ויצירת קשר אחד עם השני - מעורב קסם. לקוסמים לא ידוע על הטכנולוגיה אז הם משתמשים בפתרונות אפשריים: העברת דואר בצורה כזו אינה פסולה - אלא, לפי דעתי, טובה בהרבה משיטת המוגלגים בנסיבות מסוימות - כלומר, היא אינה מזיקה לטבע אף שהיא לא יעילה כל כך כמו ששיטת המוגלגים יעילה. בכל זאת - אני חייבת להודות ששיטות קסומות אחרות ויותר מקוריות, היו טובות בהרבה. לעולם הקסם אין מגבלות רבות.
2. מה הם היתרונות והחסרונות בשימוש בדורסי לילה להעברת דואר? אני אגיד לך את דעתי: את רוב היתרונות והחסרונות כתבתי בשאלה הקודמת באופן לא מסודר. אכתובם כאן באופן מסודר יותר, משפט לכל יתרון או חסרון (+הסבר)
יתרונות:
♦ פגיעה מופחתת בטבע (אין צריכה של משאבי טבע דוממים בשיטה זו) ללא הסתכלות על לקיחת משאב הטבע: העופות בהם משתמשים.
♦ דרישות פחותות - לא צריך הרבה משאבים בכדי שקוסם יקח את מכתבו, וישים אותו על רגל העוף.
חסרונות:
♦ לקיחת העופות מביתן הטבעי - אין להתעלם מכך: מקומם הטבעי הוא בטבע והקוסמים לוקחים אותם לבתים מלאכותיים ומשתמשים בהם.
♦ סיפוק מזון לעופות - זוהי בעיה אותה אין בטכנולוגיה. כאשר לוקחים את העופות הללו מביתם הטבעי, יש לספק להם מזון ומים בכדי שיחיו.
אני מניחה שישנם יתרונות וחסרונות רבים הרבה יותר מאלו שכתבתי; אך אלו כנראה לא עלו בדעתי באותו רגע בו אני כותבת הודעה זו.
3. איך אתם חושבים שהקוסמים מאלפים את דורסי הלילה להעברת דואר – בעזרת עבודה רבה וסבלנות, או שאולי בקסם? כפי שהזכרת - לעופות יש אינטיליגנציה נמוכה מאוד שלא כמו לכלבים: אותם מאלפים. אני חושבת שזה די קשה לאלף ציפור בכדי שתעשה את רצונותיך; וכשיש לך את האמצעי של השימוש בקסם - זה גם נראה די מיותר. לפי דעתי, הקוסמים משתמשים באמצעי היחיד שלהם יש ולמוגלגים אין - והוא, קסם.
4. האם אתם חושבים שנכון לכלוא את דורסי הלילה רק בשביל העברת הדואר? הקוסמים משתמשים בעופות הללו, לא רק לשימוש בהם לשליחת מכתבים - אלא גם כחיות מחמד. למרות השימושים הרבים המתבצעים בעופות יש לשים לב לדברים הבאים: א) לקיחת עופות מביתן הטבעי זהו פשע חמור נגד הטבע וזה לא מוסרי. ב) הקוסמים מטפלים בעופות בצורה טובה. הם מאכילים אותם ונותנים להם תגמול לאחר השימוש בהם. למרות שני הצדדים - אני נוטה יותר להיות במסקנה שלוקחים מעובדה א': זה לא בסדר לעשות זאת וצריך למצוא פתרון אחר לכך.
5. האם אתם חושבים שדורסי הלילה יכולים לשמש תחליף לחית מחמד? כתבתי על כך בשאלה שלפני זה ואינני חושבת שאני צריכה לחזור על כך שוב.
6. הערות? דיון מקסים happy.gif מתווסף ללינקייה.

--------------------
ירדן

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
338 1330 777 418

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007