האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

האדס || כל יום אל
פורסם ב: Dec 29 2015, 16:31 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223
חפצי המשתמש: צפה

האדס
"ילדיי חווים אושר לעתים רחוקות כל כך... הייתי רוצה שאתה תהיה היוצא מן הכלל."

האדס (יוונית: ᾍδης - "בלתי נראה"), היה אל השאול ושליט המתים במיתולוגיה היוונית. בקרב הרומאים הוא נודע בשם פלוטו או דיס-פאטר.
לפי התיאוגוניה האדס הוא בנם של הטיטאנים קרונוס וריאה, אחיהם הצעיר של הסטיה (הבכורה), דמטר, הרה ואחיו הבכור של זאוס. מקורות אחרים מוסיפים גם את פוסידון כאח.
ההכרה בהאדס כאחד מהאלים האולימפיים שנויה במחלוקת, מכיוון שהגדרת המונח "אל אולימפי" לא אחידה בקרב כולם. ישנם הרואים בו כאל אולימפי, מכיוון שמבחינתם אל אולימפי הוא אל מהדור שבא אחרי הטיטאנים. גישה אחרת לשאלה אומרת שישנם שנים עשר אלים אולימפיים בלבד והאדס הוא אחד מהם. מנגד, יש אנשים הרואים באל אולימפי אל שמתגורר באולימפוס ויש לו כס באולם האולימפוס. האדס אינו עונה לדרישות אלה, לכן לטענתם לא נחשב לאל אולימפי. גם לטענתם יש 12 אלים אולימפיים, אך האדס הוא לא אחד מהם בהתאם להגדרה המקובלת עליהם.

תודה לויקיפדיה.

בסדרת פרסי ג'קסון והאולימפיים וגם בסדרת גיבורי האולימפוס אנחנו פוגשים את האדס פעמים רבות. בפעם הראשונה שאנחנו פוגשים אותו, פרסי מגיע לשאול עם הברק הראשון של זאוס בתרמיל שלו (הוא פשוט לא יודע שהברק נמצא בתרמיל שלו). לאחר מכן אנחנו פוגשים את האדס עוד מספר פעמים, ואפילו שומעים על שיחות שהיו לו עם ניקו די אנג'לו, בנו. אנחנו מגלים שאף על פי החזות הקרב, להאדס איכפת מילדיו. הוא אפילו אמר לניקו את המשפט הנודע שגרם לכולנו לבכות בשלב מסויים (אה, זו רק אני?) - "ילדיי חווים אושר לעתים רחוקות כל כך... הייתי רוצה שאתה תהיה היוצא מן הכלל." האדס גם נתן לניקו נהג זומבי עם מבטא צרפתי, שיוכל להסיע אותו לכל מקום. אכן, אבא לתפארת.

היום, הפעילות שלנו תהיה היוצא מן הכלל. כיוון שהאדס אמר לבנו שהוא רוצה שהוא יהיה שמח, אנחנו ננסה לעשות כמוהו. עלינו לחשוב על חצוי כלשהו שפגשנו במהלך הסדרה, ולספר למה היינו רוצים שדווקא הוא יהיה היוצא מן הכלל ויהיה שמח. שימו לב - אי אפשר לבחור מישהו שכבר נבחר!
המשתמש שיפרט את דעתו בצורה הכי נוגעת ללב יקבל בונוס של 100 חרמשים, בנוסף ל300 החרמשים שהוא וכל שאר המשתמשים יקבלו על ההשתתפות.
CODE
[COLOR=DimGray][B]שם + כינוי:[/B][/COLOR]
[COLOR=DimGray][B]החצוי שבחרתי:[/B][/COLOR]
[COLOR=DimGray][B]למה דווקא לו מגיע להיות היוצא מן הכלל:[/B][/COLOR]
[COLOR=DimGray][B]הערות:[/B][/COLOR]

הפעילות פתוחה עד מחר, מהרו! happy.gif

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 29 2015, 16:39 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 49315
מגדר:female
משתמש מספר: 53062

שם + כינוי: אנונימית, ילנה123
החצוי שבחרתי: פרסי ג'קסון
למה דווקא לו מגיע להיות היוצא מן הכלל: בגלל כל ההרפתקאות שהוא עבר, תגידו , לא מגיע לו קצת שמחה ואושר אחריי כל הקרבות בהם נלחם ואחריי כל האובדנות שאיבד? . בסדרת גיבוריי האולימפוס פרסי ואנבת' מייחלים לקצת שמחה ורוגע, שמחה אמיתית ללא עצב ודאגה.
הערות: זה בסדר?

--------------------
טיילור סוויפט הפלפאפית 17.7 - בת מצווה כתבת "זהה אותי" ברכילון
הארי פוטר פרסי ג'קסון החממה דניאל + אלה-לי = אהבה וואנס

User Posted Image

"אהבה היא הדבר היחיד שמוכפל בכל פעם שמחלקים אותו"
אלברט שוויצר

---------
פורסם ב: Dec 29 2015, 16:49 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 8839
מגדר:male
משתמש מספר: 53647

שם + כינוי: טל, Le Petit Prince
החצוי שבחרתי: ניקו די אנג'לו
למה דווקא לו מגיע להיות היוצא מן הכלל: טוב, אני בטוח שתסכימו איתי, ניקו עבר כל כך הרבה צרות, הרבה יותר מחצויים אחרים. כלשון הספר עצמו "ניקו עבר צרות שיספיקו לחצוי מצוי לחיים שלמים". או משהו כזה. אבל באמת תסתכלו על זה. הוא איבד את אמו וגדל בלי אביו, היה מחוץ לעולם במשך שבעים שנה, אחרי שחזר, אחותו עזבה אותו לטובת הציידות, מה שבטח הרגיש לו כמו בגידה, וזמן קצר לאחר מכן היא מתה, מה שהותיר אותו שבור לב. הוא התאהב באדם שלא היה מודע לכך והיו לו חיים יחסית טובים, עם משפחה וחברה, ובשנים מהן הוא בא התאהבות כזו הייתה נחשבת בכלל לסטייה. הוא חי עם הידיעה שהוא לעולם לא ישיג את אהבתו, ונאלץ להתוודות עליה בפני קופידון, שכפה את זה עליו רק בשביל השעשוע. הוא היה מנודה בכל מקום, לא היה לו בית אמיתי, משפחה או מקום שבו קיבלו אותו כמו שהוא, לא בין החיים. הוא היה בודד לחלוטין, וכניסה לעזור למחנות בידיעה שלא יקבלו אותו לשם באופן מלא נפל לטרטרוס וכמעט יצא מדעתו. תסכימו איתי שמגיעים לו חיים יפים, מלאים ושלווים? תסכימו שהוא סבל מספיק או אפילו הרבה מעבר למספיק?
הערות:

--------------------
‎‏
"'אני מסרב להוכיח שאני קיים', אומר אלוהים, 'שכן הוכחה נוגדת אמונה, ובלי אמונה אין אני ולא כלום.'
'אבל,' אומר האדם, 'דג בבל תוקע אותך, לא? הרי לא מתקבל על הדעת שהוא התפתח במקרה. זה מוכיח שאתה קיים, ולפיכך, על פי טיעוניך שלך, אינך קיים. מש"ל.'
'אוי לי,' אומר אלוהים 'על זה לא חשבתי,' ובו במקום הוא מתפוגג באבכה של היגיון.
'אה, זה היה קל,' אומר האדם. ובתור הדרן ממשיך ומוכיח ששחור הוא לבן, ונהרג במעבר החצייה הקרוב."‎
‎‏

(דאגלס אדמס, מדריך הטרמפיסט לגלקסיה, עמוד 72)
טל ♥User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 29 2015, 17:58 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 2166
משתמש מספר: 52148

שם + כינוי: בר ו-chuka
החצוי שבחרתי: לוק קסטלאן
למה דווקא לו מגיע להיות היוצא מן הכלל: הוא עבר הרבה כל חייו. אמא שלו משוגעת, אנבת' מעולם לא אהבה אותו כפי שרצה, קרונוס.... מגיע לו
הערות:

---------
פורסם ב: Dec 30 2015, 15:42 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 13340
משתמש מספר: 54352

שם + כינוי: לביא, מליפיסנט
החצוי שבחרתי: ליאו
למה דווקא לו מגיע להיות היוצא מן הכלל: אוקיי, אז קודם כל- כי הוא משתדל. ליאו באמת עושה משהו כדי שיהיה לו (ולאחרים...) יותר טוב. הוא מספר בדיחות, בונה דברים, משתדל להיות שמח ולשמח את כולם. כשהוא רוצה משהו, למשל למצוא את קליפסו, הוא לא יושב ומחכה, הוא מנסה להגשים את זה ומוכן לעבוד קשה.
שנית, כי אכן יש לו סיפור רקע קשה- גאיה גרמה לו להדליק במו ידיו את השריפה שהרגה את אמא שלו, למרות שהוא ניסה להגן עליה, כשהוא היה בן שמונה. זאת אשמה שאי אפשר לתאר בכלל. הוא תמיד הרגיש 'לא שייך'. כלומר, אפילו בתוך השביעיה- כולם הסתדרו בזוגות וליאו נשאר בצד עם שולחן. שולחן מגניב, אבל שולחן. לא לדבר על העובדה שלא היה לו אבא ומעט המשפחה החיה שלו גרמה לו להרגיש רע אפילו יותר.
הערות: ליאו❤❤❤

--------------------
לביאYoutubewomen powerמחפשת שרשורים
User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 30 2015, 15:53 PM
צטט הודעה

ALL FOR THE GAME

פרטי משתמש
חרמשים: 101767
משתמש מספר: 41384

שם + כינוי: מיקה, ארטו-דיטו
החצוי שבחרתי: אנבת' צ'ייס
למה דווקא לו מגיע להיות היוצא מן הכלל: כי אנבת' עברה המון החל מגיל 7, גם בסדרה הראשונה וגם בסדרת ההמשך. היא החזיקה את השמיים, איבדה את לוק, התמודדה עם העובדה שפרסי כנראה ימות בגלל הנבואה מאז שהכירה אותו ועד יום ההולדת ה16 שלו. ואז היא ופרסי הפכו להיות זוג והכל היה טוב ויפה עד שמינרווה הופיעה לפניה ברכבת והרה לקחה לה אותו. ועד שהיא מצאה אותו שוב הם היו צריכים לצאת למסע מסוכן, שבמהלכו היא התמודדה מול הפחד הכי גדול שלה ואחריו נפלה לטרטרוס. אז היא גם אמיצה וגם עברה המון כי להתמודד עם הפחד הכי גדול שלך זה ממש קשה וטרטרוס זה מקום שאפילו האלים לא יורדים אליו והיא הייתה בו. אז אני חושבת שאחרי כל זה מגיע לה להיות מאושרת ושדברים באמת יסתדרו בחיים שלה לשם שינוי.
הערות:

--------------------

מיקה - לשעבר א. עדכונים ומערכת הפאנפיקים - כותבת ומציירת - כאן לפעמים
מנהלת הפורום לשנת 2016 - מוזיקת מטאל ורוק - החלקה על הקרח - All For The Game

User Posted Image
T"Thank you," he finally said. He couldn't say he meant thanks for all of it: the keys, the trust, the honesty and the kisses. Hopefully Andrew would figure it out eventually. "You were amazing."g
Nora Sakavic, The King's Men -

---------
פורסם ב: Dec 30 2015, 16:35 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

התשובות שלכם אכן נגעו לי בלב, וזו הייתה החלטה קשה במיוחד. אחרי התלבטויות רבות, החלטתי שהזוכה תהיה מיקה - R2D2! אתם כולכם זוכים ב300 חרמשים, ומיקה - את זוכה בעוד בונוס של 100 חרמשים, וכמובן שהאדס יהיה האל הפטרון שלך.
ננעל happy.gif

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007