האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || השם 'משחקי הרעב', פאנדום משחקי הרעב
פורסם ב: Jan 21 2016, 15:47 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12401
מגדר:female
משתמש מספר: 53328
חפצי המשתמש: צפה

השם 'משחקי הרעב'
דיון

"'משחקי הרעב' היא לא סדרת אקשן על ילדים שהורגים זה את זה."

גילוי נאות- אני קראתי את סדרת משחקי הרעב רק בחצי השנה האחרונה.
לא בגלל הכריכות (היפהפיות) ולא בגלל הביקורת (המפרגנות), אלא בגלל שתי מילים קטנות (ואולי גדולות)-
משחקי הרעב.

השם הזה מאוד מרתיע. הוא אולי נכון, אבל כמו שנכתב בציטוט למעלה, זוהי אינה סדרה שמדברת רק על רצח ילדים זה את זה, אלא נוגעת גם בדברים אחרים ומעניינים ובפן עמוק הרבה יותר.

לדעת רבים, השם 'משחקי הרעב' מוביל באופן איסטינקטיבי לאסוציאציות 'דם', 'רצח', ו'התעללות', וגורע רבות מהפוטנציאל של הטרילוגייה הנפלאה כל כך.
רציתי לשאול אתכם.ן,
מה אתם חושבים על השם? מה הוא מעלה לכם באופן ראשוני?
האם אתם חושבים שטוב יותר לו היה לטרילוגייה שם אחר?

אתם מוזמנים להתייחס לשאלות ולנושא מכל זווית שתבחרו.

דיון נעים :)

--------------------
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם. וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו, כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם. וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים, וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת, לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה."

מעכשיו אני משתדלת לאהוב אתכם, לא משנה מי אתם - שמאלנים, ימניים, חילונים, דתיים, חרדים, צמחונים, טבעונים, אוכלי בשר, הומופובים, סטרייטים, חברי הקהילה הגאה, נשים, גברים, פמיניסטים, שוביניסטים, ערסים או פרחות. כי כולנו עם אחד ♥

לא פה ב23-27.8

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jan 21 2016, 19:13 PM
צטט הודעה

ALL FOR THE GAME

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 101767
משתמש מספר: 41384

בכנות, אף פעם לא חשבתי על זה עד שראיתי את הדיון. זה היה בשבילי פשוט 'משחקי הרעב' השם הקליט של הטרילוגיה הנהדרת. לא חשבתי עליו יותר מידי לפני שהתחלתי לקרוא. ונכון, בלי להכיר את הספרים יש משהו מרתיע בשם הזה. 'משחקי הרעב'. לא נשמע כמו משהו של פרחים ואגדות ודברים כאלה, אבל לדעתי הוא כן נשמע כמו שם של ספר עם עלילה מעניינת. אז אני חושבת שהוא מתאים בדיוק לספרים. שם אחר פשוט לא היה מתאר את הספרים האלה בצורה נכונה כמו השם הזה, זה בדיוק מה שזה, משחקים רעים, של מוות. אם לטרילוגיה היה שם אחר... זה פשוט לא היה משחקי הרעב.
דיון יפה (:

--------------------

מיקה - לשעבר א. עדכונים ומערכת הפאנפיקים - כותבת ומציירת - כאן לפעמים
מנהלת הפורום לשנת 2016 - מוזיקת מטאל ורוק - החלקה על הקרח - All For The Game

User Posted Image
T"Thank you," he finally said. He couldn't say he meant thanks for all of it: the keys, the trust, the honesty and the kisses. Hopefully Andrew would figure it out eventually. "You were amazing."g
Nora Sakavic, The King's Men -

---------
פורסם ב: Jan 21 2016, 20:17 PM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
חרמשים: 11907
משתמש מספר: 48343

האמת שגם אני אף פעם לא חשבתי על השם עד הדיון הזה
וול, בהתחלה כשרק ראיתי אותו הוא קצת הרתיע אותי. כי משחקים זה דבר נחמד ו'רעב' זה לא כל כך, חשבתי לעצמי שזה אולי ספר אלים או משהו. לכן לקח לי זמן עד שסוף סוף קראתי את זה ואהבתי מהרגע הראשון.
אצלי בהתחלה הוא אולי עורר קצת חשש, אבל יש כאלה שלקחו את זה למשהו מסעיר וחדשני שחייבים לקרוא. שמות הם דברים עוצמתיים, לא חושבת שצריך לשנות את השם לספר הזה.
אחלה ספר ביי דה וואי, ציינתי את זה?
כל הכבוד על הדיון (:

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
פורסם ב: Jan 23 2016, 10:57 AM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
חרמשים: 13204
משתמש מספר: 54675

וואו, אז את האמת שאני קצת חשבתי על השם הזה - "משחקי הרעב". השם מציג את כל הדבר הענקי הזה של סיטואציות של רצח בשילוב של כל המשמעות העמוקה של אהבת אמת, בגידה ואמון ועתיד לא ידוע, השם מציג את כל אלו כאל רק משחקים, משחקים שנועדים לשעשע, להצחיק, להנות מהם, אבל, למעשה, אלה משחקים נוראיים. כמו שאומרת קטניס בסוף הספר השלישי "עורבני חקיין" - "יש משחקים גרועים בהרבה." כאן מתחיל לשחק המילה "רעב", שהורסת את כל המשמעות של המשחק המשעשע למתרות בידור, ומביא אותו לאותו המקום של המשחקים הנוראיים שהקפיטול כופה על אנשי המחוזות.

ברגע ששמעתי את השם - משחקי הרעב, עלה לי לראש ישר סיטואציה של שני אנשים עניים ורעבים משחקים שש-בש, כשמי שמנצח מקבל פת לחם. אני חושבת שזה מה שסוזן קולינס רצתה להעביר דרך השם, כשלאמת לאמיתה, אלה משחקים הרבה יותר עמוקים עם משמעויות הרבה יותר עמוקות.

אני לא חושבת שהיה עדיף שם אחר, כי דווקא מה שעבר לי בראש כששמעתי "משחקי הרעב", לדעתי הוא הפתיחה המושלמת לטרילוגיה הזאת, שעם כל פרק ופרק העלילה של שני רעבים משחקים שש בש מתפתחת עוד ועוד לאותם משחקים נוראיים ועמוקים, ומי שמנצח מקבל עושר ותהילה והמפסיד... לו מצפה מוות בטוח.

אני אוהבת מאוד את השם "משחקי הרעב", אני גם אוהבת מאוד את הספר.

כל הכבוד על הדיון!

--------------------
אני לא אוכל להתחבר הרבה זמן בגלל תקופת מבחנים (עצוב)
אשוב בקרוב ^^

---------
פורסם ב: Jul 7 2016, 11:51 AM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
חרמשים: 23535
משתמש מספר: 56101

למען האמת, כשקראתי את משחקי הרעב בפעם הראשונה, ישר חשבתי על תחרות כלשהי, כי במשחקים בדרך כלל יש מנצח...
אני מסכימה כאן עם כולם, וחושבת שהשם מושלם בשביל הספר, אבל דבר אחד לא הבנתי לכל אורך הטרילוגיה: מדוע למשחקי הרעב קוראים משחקי הרעב? לפני שקראתי חשבתי שהרעב משחק תפקיד ראשי בספר, והופתעתי לגלות שמשחקי הרעב לא קשורים לרעב בצורה משמעותית...

--------------------
שירי~משחקי הרעב~כותבת פאנפיקים~נירוונה וגראנג' בכללי~ג'וג'ו מויס~כמעט גיטריסטית~מה שאני רוצה זה צומי ושתקראו את מה שאני כותבת

User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 7 2016, 13:40 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 1011387
מגדר:male
משתמש מספר: 52922

לא קראתי אף פעם משחקי הרעב, ולא ראיתי את הסרט. אני מתכוון לקרוא.
באמת תהיתי לעצמי מה זה משחקי הרעב-עד עכשיו אין לי מושג..
כשאני חושב על זה שנית, זה נשמע כמו ש..שמשחקים על אוכל. אבל השם הזה מלא יראה-אולי רוצחים כדי להשיג אוכל?
אין לי מושג כי אף פעם לא קראתי את הספרים, ח"ח על הדיון.

--------------------
נעם ♡ אוהב בעיקר לצלם ♡ הרבה לשעבר

---------
פורסם ב: Jul 7 2016, 16:25 PM
צטט הודעה

החיים הם כמו דומינו-לפעמים קמים ולפעמים נופלים

פרטי משתמש
חרמשים: 14450
משתמש מספר: 53198

QUOTE (שירי המלכה @ Jul 7 2016, 01:23 PM)
למען האמת, כשקראתי את משחקי הרעב בפעם הראשונה, ישר חשבתי על תחרות כלשהי, כי במשחקים בדרך כלל יש מנצח...
אני מסכימה כאן עם כולם, וחושבת שהשם מושלם בשביל הספר, אבל דבר אחד לא הבנתי לכל אורך הטרילוגיה: מדוע למשחקי הרעב קוראים משחקי הרעב? לפני שקראתי חשבתי שהרעב משחק תפקיד ראשי בספר, והופתעתי לגלות שמשחקי הרעב לא קשורים לרעב בצורה משמעותית...

לא קראתי אף פעם משחקי הרעב, ולא ראיתי את הסרט. אני מתכוון לקרוא.
באמת תהיתי לעצמי מה זה משחקי הרעב-עד עכשיו אין לי מושג..
כשאני חושב על זה שנית, זה נשמע כמו ש..שמשחקים על אוכל. אבל השם הזה מלא יראה-אולי רוצחים כדי להשיג אוכל?
אין לי מושג כי אף פעם לא קראתי את הספרים, ח"ח על הדיון.

הקפצה ענקית, בפעם הבאה שניכם תקבלו אזהרה.
ננעל.

--------------------
Bonnie
ONLY A SHAMADA CAN CONTROL THE DRAGONS
User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007