האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || הגדרת החנון
פורסם ב: Jul 11 2016, 16:28 PM
צטט הודעה

בלי גסויות.

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 7349
מגדר:female
משתמש מספר: 51632
חפצי המשתמש: צפה

הגדרת החנון

אז חשבתי לעצמי: כבר שנים שאנחנו מכירים את המושג חנון - במילה כזו או אחרת - ומעולם לא ניסינו להגדיר באמת מה זה חנון. אני רוצה לדון אתכם על קיומם של החנונים, הגדרתם, והאם גיבור הסיפור שלנו הוא באמת חנון?

חנון - מה זה בעצם?

חְנון (ביטויים נרדפים: חננה, חנאג', לפלף ובעבר גם: יורם, שרגא או זיגי) הוא שם תואר סטריאוטיפי, המתייחס בדרך כלל לבני אדם הניחנים באינטליגנציה גבוהה מהממוצע, ושתחומי העניין שלהם (לרוב מחשבים, מדעים, מתמטיקה, מדע בדיוני, פנטזיה, גאדג'טים ועוד) אינם מנת חלקם של רוב בני החברה הסובבת אותם.

החנון הטיפוסי נתפס כבעל מבנה גוף לא אתלטי ומראה חיצוני בלתי מושך. לרוב הוא סובל מבעיות רפואיות כגון קוצר ראייה או רוחק ראייה, אקנה, הפרעות עיכול, הפרעות דיבור, הפרעות נשימה והפרעות יציבה. החנון לרוב נכשל ביחסי אנוש (לרבות בקשרים עם המין האחר), והוא ניחן בתכונות כמו ביישנות, פחדנות, שלומיאליות, פדנטיות וחולשה פיזית - המבדילים אותו מהחברה. במובן זה, "חנון" הוא כינוי גנאי לכל דבר ועניין. עם זאת, חנונים רבים מתגאים בהיותם כאלה, כאות לכישרון הטבוע בהם לכאורה, חרף בדידותם. בנוסף, אדם המסרב לבצע מעשה שיש בו סיכון, כגון ביצוע עבירה על החוק או השתתפות בספורט אתגרי, אף הוא עשוי להיות מתויג כחנון, כאמצעי של לחץ חברתי. החנון עלול ליפול קורבן למעשי בריונות, אך מנגד להתגאות בעליונותו המוסרית על החברה הסובבת אותו.

אף שהמונח מתייחס בדרך כלל לגברים ולילדים, המקבילה הנשית (חנונית או חננה) קיימת אף היא בסלנג העברי. כמו מקביליהן הזכרים, חנוניות נוטות לשקוד ולהצטיין בלימודיהן, לסבול מבדידות חברתית יחסית, וכן לקיים אורח חיים שמרני יותר. ישנן נשים העוסקות במקצועות "גבריים" באופן מסורתי, בתחומים כגון מדע, טכנולוגיה ומתמטיקה, המגדירות עצמן "חנוניות" כאות להישגן המרשים, או כדרך לציין את בדידותן החברתית. החנונית נחשבת לפחות "נשית" ומזכירה בכך את החנון הנחשב לפחות "גברי".

גם חנוניות בדומה לחנונים ממעטות בקשרים חברתיים עם המין שני, ואם הקשר קיים הוא בדרך כלל מתבטא בקשר של חנון וחנונית - זכר ונקבה, המנדים עצמם באופן בולט משאר החברה הממוצעת. התופעה מוזכרת בין השאר בסרט "יש לה ביצים", ובספר "להיות שונה" מאת גלילה רון פדר עמית.

- הגדרת החנון על פי ויקיפדיה.

על פי המקורות ניתן להבין כי חנון הוא כינוי לאדם ששונה מהסביבה, לא מוצא חן בעיני אחרים ולא עונה לקריטריונים בחברה בימינו.
החנון מתאפיין בדרך כלל בעיסוק בדברים שאנשים אחרים לא אוהבים כמו לימודים ומחשבים ונהנה מדברים שהסביבה לא מסוגלת להכיל.
החנון מתנהג באופן שונה - אך מה בעצם הכוונה לאופן שונה? האם כולנו מתנהגים אותו דבר? ואולי, בעצם, כולנו חנונים?
כל זה חשוב מאוד, אבל בואו נמשיך לנושא הבאמת חשוב בדיון שלנו.

גרג - באמת חנון?

בסדרת הספרים גרג מתואר כנער עם בעיה חברתית. יש לו חבר אחד - ראולי - ומלבדו הוא מתקשה לרכוש חברים נוספים. מדוע בעצם? ניתן להסיק שהתנהגותו לא מקובלת בסביבה.
גרג מתקשה ליצור קשרים חברתיים עם בנים ובנות כאחד ונוטה להתעסק במשחקי הפלייסטיישן שלו.
עד לפה - גרג בהחלט תואם לקריטיריון החנון.
אך גרג, כמו כל נער נורמלי, לא אוהב את בית הספר. הוא לא מבלה שעות במעבדה והוא לא עושה דברים שבדרך כלל חנונים מתאפיינים בהם. על פי הספרים, גרג הוא נער רגיל וממוצע שמתקשה להשתלב בחברה - כמו רבים מאיתנו.
אז אחזור לשאלה הראשונה שלי - יכול להיות שכולנו חנונים?
נשאיר את זה בצד.
כדי להבין האם גרג או חנון, אנחנו צריכים להחליט על הגדרת החנון שלנו.
אבל, לפי המסקנות שלנו, אולי בעצם אין דבר כזה חנונים?
בואו ננסה לענות על כל הבלאגן הזה.

כמה שאלות

אני אתן לכם עכשיו כמה שאלות שיסדרו לכם את המחשבה, אתם לא חייבים לענות לפי השאלות - אתם מוזמנים לנסח את התשובה בחופשיות.
אז מה דעתכם על הדיון? האם יש דבר כזה חנונים? אם כן, מהי ההגדרה שלכם לחנון? האם גרג הוא חנון? על פי מה קבעתם זאת? האם לדעתכם התיאוריה שכולנו חנונים היא נכונה? מה מבדיל את החנונים משאר בני האדם - כיצד אנו מתנהגים שמכתיר אותנו ל'לא חנונים'?
נסו לענות על השאלות ולהוסיף קצת משלכם.
דיון מהנה!

--------------------
בגן העדן של ילדות
אשר היה פורח,
הייתי חלק מהנוף
היום אני אורח.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 11 2016, 17:55 PM
צטט הודעה

עכשיו ותמיד

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 21788
משתמש מספר: 56812

חנון, בניקוד אחר, הוא חנון, אדם שהאל חנן אותו בתכונה טובה.
אחת ההגדרות של חנן היא: העניק תכונה טובה, כמו, למשל, חכמה.
כמו בהגדרה הראשונה, לאנשים חכמים יותר יש לרוב תחביבים ששאר החברה פחות מתעניינת בהם ולכן הם לרוב בעלי פחות חברים ולעיתים הם אף מנודים מהחברה.
בגלל שה"חנונים" היו לרוב מבודדים מהחברה, המילה חנון תיארה גם אנשים שלאו דווקא היו חכמים יותר אבל נודו מהחברה מסיבה כזאת או אחרת.
בשביל החברה, חנון הוא התיאור של שני המקרים והמשותף ביניהם הוא שיש לאותו אדם כמה שפחות חברים.
אם כך, גרג מתאים להגדרה השנייה ולכן הוא נחשב ל"חנון" על פי החברה.

--------------------

אליסון 🐘 מוזיקאית 🐘 כותבת 🐘 פאנגירל 🐘 מנהלת הפאנדום המתחלף עם טליה לשעבר ♥ 🐘 דרדסים 🐘 תמיד כאן בשבילכם ❤ 🐘 עוד...

💝💜😽🖌💐💛💌💙😊🌟🌻🍒💚💋🍦🦄

---------
פורסם ב: Jul 12 2016, 07:34 AM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 594
משתמש מספר: 57863

האם יש דבר כזה חנונים? בהחלט יש חנונים לא מעט פעמים כמוני לדוגמא
מהי ההגדרה שלכם לחנון? ההגדרה שלי לחנון זה אדם שהוא לא חלק מהחברה ונחשב מוזר ולא נורמאלי בנוסף הוא בדרך כלל יותר חכם או שקול מאחרים למרות המוזרויות שלו
האם גרג הוא חנון? לדעתי גרג אינו חנון משום שהוא האומנם לא טוב מבחינות חברתיות אך הוא ילד נורמאלי כמו כל הילדים האחרים לפחות לפי ההתנהגות שלו חוץ מזה שהוא לא חכם או שקול (בואו נודה באמת)
על פי מה קבעתם זאת? לפי הפרמטרים שאני חושבת שצריך להיות לחנון
האם לדעתכם התיאוריה שכולנו חנונים היא נכונה? לדעתי בכל אחד יש חנוניות כי לכל אדם יש את המוזרויות שלו אבל הבעיה שרוב הנשים אינם חנונים כלפי חוץ משום שהם מכופפים את עצמם להתנהגות החברה ועושים כל מה שהחברה חושבת לנכון למגניב לנחמד וטוב
מה מבדיל את החנונים משאר בני האדם? שהחנונים רגילים לחיות לבד עם עצמם והם לא מכופפים את עצמם לתנאי החברה
כיצד אנו מתנהגים שמכתיר אותנו ל'לא חנונים'? אני מניחה שרוב האנשים שמחים מכך שהם לא חנונים והם לא נדחים מה שנותן להם שער לעולם המקובלים והמקובלות
האמת היא שאף פעם לא אמרו לי שאני לא חנונית אבל אני גאה בכך שאני חנונית ושמחה על כך כי אני חופשיה לעשות כרצוני ואחרים לא
לסיכום אני חנונית גאה

--------------------
"the magical life"

User Posted Image
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 13 2016, 14:31 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 6112
משתמש מספר: 48903

אז מה דעתכם על הדיון? רעיון טוב, כי באמת אף פעם לא חשבתי מה זה
האם יש דבר כזה חנונים? נראה לי שכן. כי זה מישהו מאוהב בלימודים
אם כן, מהי ההגדרה שלכם לחנון? מישהו שאין לו בעיה לבוא ללמוד גם בחופש, אין לו ממש חברים, המורים הם החברים.
האם גרג הוא חנון? לא.
על פי מה קבעתם זאת? הוא לא אוהב בית ספר
האם לדעתכם התיאוריה שכולנו חנונים היא נכונה? לא. יש אנשים שזה נכון לגביהם. הם מעדיפים בית ספר כי הם נמלטים מהצרות, ומהלא חברים.
מה מבדיל את החנונים משאר בני האדם - כיצד אנו מתנהגים שמכתיר אותנו ל'לא חנונים'? זורמים עם החיים

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007