האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר | פאנגירל
פורסם ב: Sep 10 2016, 12:02 PM
צטט הודעה

ALL FOR THE GAME

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 101767
מגדר:female
משתמש מספר: 41384
חפצי המשתמש: צפה

פאנגירל
(בתרגום לעברית: מעריצה)

ריינבו ראוול

User Posted Image

שפת מקור: אנגלית
שנת הוצאה: 2013 במקור, 2016 בעברית
הוצאה: מטר
זאנר: רומן, סוגשל
הערות: לספר יש... סוגשל ספר המשך על דמויות מפאנגירל (הוא דיי, הפאנפיק שמסופר עליו בתוך הספר?), שלא יצא בעברית (השם שלו באנגלית הוא Carry On)

תקציר
(שילוב בין תקציר שלי לזה מגב הכריכה)

קאת ורן תאומות זהות. הן עושות הכל ביחד, בלתי נפרדות, נמצאות שם אחת בשביל השנייה. ויותר מהכל, הן אוהבות ומעריצות את סיימון סנואו (יחד עם כל העולם). הן שקעו בסדרה אחרי שאמן עזבה, וככה הצליחו לשרוד. ההערה אומרת לקרוא. לקרוא שוב. להיות כל הזמן בפורומים של מעריצי סיימון סנואו, לכתוב ספרות מעריצים (פאנפיקשן) על סיימון סנואו, להתלבש כמו דמויות מהסדרה לכל הקרנת בכורה.
אבל רן התרחקה קצת מהפאנדום בתהליך ההתבגרות שלה, ועכשיו כשהן מתחילות ללמוד בקולג' היא לא גרה עם קאת בחדר במעונות. קאת נשארת לבד, לא מוכנה להרפות מסיימון ומהפאנפיק הארוך שהיא עובדת עליו, ומנסה להתמודד עם השותפה שלה והחבר שלה, עם ההתרחקות מרן והדאגה לאביה שנשאר לבד והחרדות. שנה ראשונה בקולג', על כל המשמעויות. האם תצליח לשרוד?

דעה אישית
וואו, וואו וואו וואו. הספר הזה מדהים. מדהים. הכתיבה של ריינבו ראוול נפלאה והיא מתארת בצורה נהדרת את המשמעות של להיות פאנגירל, את דרך ההתנהגות, את כתיבת הפאנפיקים במקביל לכתיבה מקורית. הספר הזה כל כך מדויק שזה מדהים.
ריינבו ראוול יצרה עולם מעריצים לסדרה שלמה בתוך הספר שלה, והקטעים מהסדרה/פאנפיקים עליה שמופיעים בתחילת כל פרק מוסיפים המון. כל דבר בספר הזה נהדר. הדמויות והיחסים ביניהן, התיאורים (הדרך שבה ריינבו ראוול מתארת את העולם מנקודת מבט של כותבת... מקסים ואמיתי), הדימויים, העלילה, עולם המעריצים לסיימון. רק עכשיו סיימתי לקרוא אותו, והוא כבר אחד הספרים האהובים עליי. מאוד הופתעתי כשראיתי שלא סיקרו אותו עדיין, למרות שהוא רק יצא בעברית, אני יודעת שיש כאלה שקראו באנגלית. כאילו, איך? הספר הזה כזה מדהים שמיד אחרי שסיימתי אותו באתי לכאן לכתוב את הסיקור.
בקיצור, אם עדיין לא הבנתם את זה מהחפירה שלי, הספר הזה מדהים. חובה לקריאה לכל פאנגירל.

ציטוטים
"בתחתית הארגז היו הפוסטרים של סיימון ובאז. היא הניחה אותם בזהירות על מיטתה - כמה מהם היו פוסטרים מקוריים שצויירו, בעיפרון או בצבע, במיוחד עבוד קאת. היא תצטרך לבחור איזה מהם היא הכי אוהבת; לא היה מקום לכולם על לוח השעם וקאת כבר החליטה לא לתלות אותם על הקירות, לעיניי אלוהים וכולם."

"בספרים, כשאנשים מתעוררים במקומות שהם לא מכירים יש להם תמיד רגע שבו הם לא יודעים איפה הם.
זה אף פעם לא קרה לקאת; היא תמיד זכרה שהיא נרדמה.
אבל בכל זאת היה מוזר לשמוע את השעון המעורר המוכר במקום החדש הזה."

"כשפרופסור פייפר נכנסה באיחור של דקות אחדות, הדבר הראשון שקאת שמה לב אליו היה שהיא הרבה יותר נמוכה ממה שנראתה על עטיפות הספרים שלה."

"פעם היא הייתה קוראת כל תגובה לסיפורים שלה ומגיבה עליהן - תגובות היו כמו כוכבי זהב, כמו זרי פרחים קטנים - אבל מאז ש"קדימה, סיימון" עלה לאוויר בשנה שעברה, הוא צמח למימדים שקאת התקשתה לנהל. היא עלתה ממשהו כמו חמש מאות כניסות לפרק לחמשת אלפים. דרך קבע.
ואז, אחד המשתתפים הכבדים באתר המעריצים הגדול ביותר, פיק-סיישן, כינה את "קדימה" "הפאנפיק של השנה השמינית" - והעמוד של קאת בפאנפיקס זכה לשלושים וחמישה אלף כניסות ביום אחד."

"האוהבים את סיימון אינם אוהבים אותו בגפם, או רק פעם בשנה בכנס - אלפי מעריצים, בכל הגילאים, אוהבים את סיימון כדרך חיים, לא פחות."

תמונות

User Posted Image User Posted Image
User Posted Image

--------------------

מיקה - לשעבר א. עדכונים ומערכת הפאנפיקים - כותבת ומציירת - כאן לפעמים
מנהלת הפורום לשנת 2016 - מוזיקת מטאל ורוק - החלקה על הקרח - All For The Game

User Posted Image
T"Thank you," he finally said. He couldn't say he meant thanks for all of it: the keys, the trust, the honesty and the kisses. Hopefully Andrew would figure it out eventually. "You were amazing."g
Nora Sakavic, The King's Men -

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Sep 10 2016, 12:31 PM
צטט הודעה

Just like fire

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 35273
משתמש מספר: 57196

הספר נשמע מאוד מעניין, סיקרנת אותי. הדעה האישית מוסברת היטב, וכל המידע הנחוץ באמת נמצא כאן. אני מוסיפה אותו לרשימת קריאה, ובכללי הסיקור מצויין

--------------------

אמילי | 17
User Posted ImageUser Posted Image
User Posted ImageUser Posted Image

---------
פורסם ב: Sep 10 2016, 20:39 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 1571
משתמש מספר: 55257

הספר נשמע ממש מעניין.. תיארת אותו מעולה :) יש אותו בסטימצקי או בצומת ספרים?

---------
פורסם ב: Sep 10 2016, 21:07 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 12141
מגדר:
משתמש מספר: 41362

איך אני אהפוך את התגובה הזאת ללא ספאמית אבל אשאר נאמנה לפאנגירל שבי?
ובכן....
ואואעהאהאהאה אני לא מאמינה שסוף Xוף הואילו לסקר את הספר הנפלא הזה!
עדיין לא קראתי את Carry on ׁׁ(אבוי, הבושה! אבל אני אקרא אותןו בקרוב).
הספר הז סוף-סוף יוצא בעברית? מה מתי וואה למה? ברצינות למה? אני בטוחה שהתרגום העברי פשוט לא ישתווה לשפת המקור שלו.
הXפר הזה הוא מבין הספרים האהובים עליי, וקראתי אותו בפעם הראשונה לפני שנתיים.
הסיקור נהדר.

--------------------
Chloe ♣I've a gun♣Lucifer's partner♣

User Posted Image
User Posted Image

כינוי משותף עם...השטן
?

I don't know what your deal is, but you make me a better detective

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007