האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר | האורקל הנסתר
פורסם ב: Sep 22 2016, 14:27 PM
צטט הודעה

ALL FOR THE GAME

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 101767
מגדר:female
משתמש מספר: 41384
חפצי המשתמש: צפה

האורקל הנסתר
גורלו של אפולו #1

ריק ריירדן

User Posted Image

שפת מקור: אנגלית
שנת הוצאה: 2016 במקור ובעברית
הוצאה: כנרת זמורה-ביתן
ז'אנר: הרפתקאות, פנטזיה
מכיל ספויילרים לסדרת פרסי ג'קסון וסדרת גיבורי האולימפוס!

על הסדרה
(בערך בקצרה, סיכום שלי)

גורלו של אפולו היא סדרת המשך לסדרת ההמשך לפרסי ג'קסון והאולימפיים, והאורקל הנסתר הוא הספר הראשון בה.
בסדרת פרסי ג'קסון והאולימפיים אנחנו פוגשים את פרסי, נער עם בעיות קשב ודיסלקציה שהוא בעצם בנו של פוסידון, האל היווני. פרסי מגלה שכל האלים היווניים קיימים (וגם המפלצות) ושיש להם ילדים כמוהו, חצי אלים חצי בני תמותה, שנקראים חצויים (והמפלצות אוהבות לתקוף אותם). בנוסף, פרסי מגלה את מחנה החצויים, מקום בטוח (יחסית) לחצויים שמנוהל ע"י כירון הקנטאור ודיוניסוס אל היין.
במהלך סדרת פרסי ג'קסון והאולימפיים פרסי, יחד עם אנבת' בת אתנה וגרובר הסאטיר (ותאליה גרייס, ניקו די-אנג'לו וקלאריס לה רו), יוצא למסעות חיפושים כדי להציל את העולם (כלומר, האלים), המחנה והחברים שלו. הסדרה מסתיימת בהבסת קרונוס הטיטאן שניסה להשתלט על האולימפוס ובנבואה גדולה חדשה לגבי שבעה חצויים שצריכים להציל את העולם (שוב).

גיבורי האולימפוס היא סדרת ההמשך של פרסי ג'קסון והאולימפיים, בגלל שאחרי שהטיטאנים הובסו הענקים התעוררו ומטרתם לעקור את האלים מהשורש (יוון) ולהעיר את גאיה - אמא אדמה המרושעת. על שבעת החצויים מהנבואה הגדולה השנייה להתאחד ולצאת למסע חיפושים כדי לעצור את גאיה מלהתעורר, או שהתוצאות יהיו הרסניות.
בתחילת "הגיבור האבוד" אנחנו פוגשים שלושה חצויים חדשים - ג'ייסון גרייס חסר הזיכרון (האח הקטן של תאליה גרייס, בן יופיטר), ליאו ואלדס (בן הפייסטוס עם כוחות אש) ופייפר מקלין (בת אפרודיטה עם כוח דיבור הקסמה). השלושה מואים למחנה החצויים ע"י אנבת' ובוץ' בן איריס אחרי מפגש עם רוחות סערה (שבו נחטף המגן שלהם, המאמן הדג'), ומגלים שהחצויים במחנה עסוקים מאוד בהיעלמותו של פרסי ג'קסון. ג'ייסון, פייפר וליאו יוצאים למסע חיפושים להצלת הרה ובסוף הספר, כשהם חוזרים, אנחנו מגלים שבעצם יש מחנה חצויים נוסף - מחנה יופיטר לילדים וצאצאים של ההתגלמויות הרומיות של האלים.
בתחילת "בן נפטון" אנחנו חוזרים לקרוא על פרסי, שמגיע (חסר זיכרון) למחנה יופיטר ופוגש שם את הפראיטור ריינה (בת בלונה), הייזל לבסק (בת פלוטו) ופרנק זאנג (בן מארס). פרסי יוצא עם הייזל ופרנק למסע חיפושים באלסקה לשחרור המוות מכבליו כדי שמפלצות יחזרו למות. הספר מסתיים בכך שהשלושה עוזרים מאוד להציל את המחנה הרומי מהענק פליבוטס ופרסי הופך לפראיטור.
ב"אות אתנה" אנבת' ופרסי, שהופרדו ע"י הרה בשביל שפרסי יגיע למחנה יופיטר, נפגשים שוב (סוף סוף) כשאנבת' מגיעה למחנה הרומי עם ג'ייסון, פייפר, ליאו והמאמן הדג'. אחרי שאידולון משתלט על ליאו וגורם לו לירות על מחנה יופיטר השבעה (ג'ייסון, פרסי, אנבת', פייפר, ליאו, הייזל ופרנק) והמאמן הדג' בורחים בארגו 2 (ספינת המלחמה שבנה ליאו) ויוצאים למסע החיפושים לעצירת הענקים (ומציאת ניקו די-אנגלו שנלכד על ידם), סגירת שערי המוות ועצירת המלחמה בין החצויים היוונים לרומים (ולאנבת' יש את מסע החיפושים האישי שלה, מציאת אתנה פרתנוס האבוד עליו שומרת ארכנה).
בסוף דם האולימפוס הם אכן מצליחים לעשות הכל (עם ביקור קצר של פרסי ואנבת' בטרטרוס, וגאיה שהתעוררה אבל חזרה לישון, וליאו שכולם חושבים שהוא מת אבל הוא בעצם חי וריינה שהביאה את אתנה פרתנוס למחנה החצויים), אבל פיתון עדיין שולט על דלפי, כוח הנבואה לא עובד וזאוס צריך להאשים מישהו.

תקציר
(שילוב בין תקציר שלי לזה מגב הכריכה)

אחרי אירועי גיבורי האולימפוס, מישהו צריך לשאת באשמה. זאוס מעניש את אפולו, בגלל שהוא היה "אחראי" על הנבואה הגדולה ועודד את אוקטביאנוס (הצאצא המעצבן שלו שדירבן את הרומאים למלחמה נגד מחנה החצויים). ואיך מענישים אל? הופכים אותו לבן אנוש! (מה שקורה לאפולו בפעם השלישית.) אפולו צונח מהשמים חלש ומבולבל בדמות נער מתבגר, הישר אל פח זבל בניו יורק. עכשיו, בלי כוחות על ובלי חיי נצח, הוא חייב לשרוד בעיר הגדולה. אבל יש לו הרבה אויבים מהעבר - אלים, מפלצות וגם אנשים - שרק חיכו להזדמנות להיפטר ממנו ובדרך לכבוש את העולם. אפולו חייבת להודות - הוא זקוק לעזרה, והוא יודע איפה למצוא אותה - אי שם במחנה החצויים...

דעה אישית
למרות שזאת כבר סדרת ההמשך השנייה לפרסי ג'קסון, זה לא מרגיש שריק מורח את הדברים רק בשביל להוציא עוד ספרים. הוא השאיר קצוות פתוחים גדולים בסוף דם האולימפוס, אז עכשיו הוא מטפל בזה וממשיך לפתח את העולם שלו בצורה יפה (הרעיון של האורקלים ממש טוב). אפולו האנושי כתוב בצורה טובה ועובר תהליך יפה, ומג מעניינת מאוד.
אהבתי את זה שסולאנג'לו הפכו לקאנון (הם ממש חמודים) ואת זה שליאו חזר למחנה עם קליפסו וניקו חילק מספרים לתור בשביל להחטיף לו, ואת זה שמג בת דמטר ואת כל העניין עם אבא שלה. (ויש לי תאוריה שריק מעריץ של סופרנטורל בגלל שיש שברולט אימפלה 67 ביער של מחנה החצויים.)
פחות אהבתי את ההתפתחות של הדמות של ניקו, מרגיש לי כאילו הוא עבר שינוי חד מידי ומהיר מידי ביחס למי שהוא היה קודם. היה לי חבל גם שהיחיד מהשבעה שהופיע בספר הוא פרסי (וליאו, בסוף) ושהשאר רק הוזכרו, אחרי שקראתי עליהם במשך סדרה שלמה אני רוצה לראות מה קורה איתם אחרי ה"סוף השמח" שהם קיבלו.
לסיכום, זה ספר טוב ומשעשע כמו הספרים האחרים של ריק, אבל הוא לא וואו. בכל זאת, אם קראתם את גיבורי האולימפוס ואתם אוהבים את הדמויות ואת הרעיון הגאוני שהאלים קיימים, אני כן ממליצה לכם לקרוא את הספר הזה. אני מחכה לספר ההמשך (ולשילוב עם מגנוס צ'ייס, אנבת' נמצאת בבוסטון בגלל ענייני משפחה במהלך האורקל הנסתר).

תמונות
User Posted Image
- אפולו נופל מהשמיים

User Posted Image
- אפולו על הכריכה בעברית

User Posted Image User Posted Image User Posted Image
מימין לשמאל: מג, אפולו בצורתו האנושית ואפרסק

--------------------

מיקה - לשעבר א. עדכונים ומערכת הפאנפיקים - כותבת ומציירת - כאן לפעמים
מנהלת הפורום לשנת 2016 - מוזיקת מטאל ורוק - החלקה על הקרח - All For The Game

User Posted Image
T"Thank you," he finally said. He couldn't say he meant thanks for all of it: the keys, the trust, the honesty and the kisses. Hopefully Andrew would figure it out eventually. "You were amazing."g
Nora Sakavic, The King's Men -

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Sep 22 2016, 15:00 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 6
מגדר:
משתמש מספר: 57693

סיקור יפה ומושקע,יפה מאוד!אני חושבת שאפילו צריכים להעניק לך יותר מ3 אותות כבוד

--------------------
User Posted Image

---------
פורסם ב: Sep 24 2016, 08:50 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

סיקור מעולה!
לגבי השינוי של ניקו, רק רציתי להזכיר שיש כמה חודשים בין הסיום של דם האולימפוס לטריילס אוף אפולו. רק אומר.ת ^^
הספר הזה מעולה, ואהבתי את ההקבלה למגנוס צ'ייס, ובכללי הרעיון הזה מגניב. (אפולו מדהים ומג פשוט חמודה די)
וכמובן שהאוטיפי שלי קאנון אז אי אפשר לא לאהוב את הספר הזה
הסיקור שלך מעולה, ההרחבה המטורפת ב"על הסדרה" ממש עוזרת. הייתי מוסיףה גם ציטוטים ^^
(אגב, קראתי את הספר באנגלית אז אין לי כל כך דעה על התרגום. אני ממש מקווה שהוא טוב, tho)

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 1 2016, 09:59 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 165031
מגדר:female
משתמש מספר: 52844

סיקור נהדר~
אמג האורקל הנסתר 3>
אממ קראתי את הפרק הראשון באינטרנט והזמנתי את הספר מהספרייה אבל רק מהפרק הראשון הבנתי שזה הולך להיות מדהים - לריק לא נגמרים הרעיונות בקשר לסדרה הזאת, והמחשבה שיש אפילו סיכוי לפגוש את הדמויות האהובות בסדרה הזו ממש משמחת אותי.
ואוף גרמת לי לקרוא את הספוירלים בדעה האישית שלך disgust.gif
אבל סולאנג'לו זה מדהים אז עכשיו אני ממש חייבת לקחת את הספר מהספרייה 3>
הסיקור שלך נהדר, כרגיל, נוח לקריאה ומעוצב יפה.
מעולה שהרחבת הרבה בתקציר על הסדרה, זה מעשיר את הסיקור.
אז סיקור נהדר, תמשיכי לסקר~

--------------------
מאיה מנהלת פורום הקלחת הרותחת לשעבר אמילי דה רייבין מואנה

User Posted Image

פרשתי

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007