האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור דמות | ג'סנה קולין
פורסם ב: Oct 30 2016, 19:22 PM
צטט הודעה

ALL FOR THE GAME

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 101767
מגדר:female
משתמש מספר: 41384
חפצי המשתמש: צפה

סיקור דמות
ג'סנה קולין

User Posted Image

🔥 שם הדמות: ג'סנה קולין
🔥 גזע: אנושית
🔥 פאנדום: גנזך אורות הסער, סדרת פנטזיה של ברנדון סנדרסון
🔥 משפחה: אמא (נאבאני), אבא (גאבילר), אח (אלקוהר) ודוד מצד אבא (דאלינאר), בני דודים (הבנים של דאלינאר; אדולין ורינארין)
🔥 הופעות: בשני הספרים שיצאו עד עכשיו, דרך המלכים ורסיסים של אור, כדמות משנית (מופיעה יותר בדרך המלכים).

רקע כללי
רושאר הוא עולם של אבן וסופות. סערות אימים שוטפות את פניו ומכתיבות את תנאי המחיה של בני האדם והעולם. פעם, היו ברושאר מסדרים מקודשים לאבירי האור, אבל אלה נפלו לפני מאות שנים. למרות זאת, חרבות ושריונות הרסיס שלהם עדיין קיימים: חרבות רבות עוצמה וחליפות שריון אימתניות שהופכות אנשים לכמעט בלתי מנוצחים בקרב. אנשים מוכרים ממלכות עבור חרבות רסיס, מלכים יוצאים למלחמות רק כדי לזכות בהן.
בכמה מהממלכות ברושאר, בהירי העיניים הם המעמד הגבוה מעצם היותם בהירי עיניים. אלת'קאר זו הממלכה אליה ג'סנה משתייכת.
דרך המלכים מתחיל ברציחתו של מלך אלת'קאר על ידי מתנקש בלבן, שנשלח ע"י הפרשדנים. אירוע זה מוביל לפריצת מלחמת נקמה בין האלת'ים לפרשדנים, מלחמה המתרחשת במישורים המנופצים.
הלורד הבהיר דאלינאר קולין מפקד על אחד מהצבאות הנלחמים במישורים המנופצים, במלחמה חסרת היגיון שבמהלכה נלחמים עשרה צבאות בנפרד נגד אויב יחיד. כמו אחיו, המלך המנוח, הוא מוקסם מספר עתיק ששמו דרך המלכים. חזיונות מסתוריים טורדים את שלוותו, ומראים לו את ימי קדם ואת אבירי האור, עד שהוא מתחיל לפקפק בשפיותו.

*הסיקור מכיל ספויילרים מהחלק הזה, עד וכולל הדעה האישית*
במהלך דרך המלכים
ג'סנה היא גבירה בהירת עיניים מאלת'קאר, ויותר מזה, היא אחותו של המלך. במהלך דרך המלכים אנחנו לומדים עליה דרך העיניים של שאלאן דאבאר, שבאה לנסות להפוך לבת החסות שלה. בהתחלה, ג'סנה לא מקבלת אותה כבת חסותה, באות אליה הרבה נערות בשנה והיא בדרך כלל לא מקבלת אף אחת. אחרי ששאלאן מתמידה ומתעקשת ג'סנה מעריכה את האופי שלה ואת הרצון ללמוד ולוקחת אותה כבת חסות.
לג'סנה יש מטיל נשמה ששאלאן מתכוונת לגנוב, אבל הוא לא אמיתי - היא לא צריכה אותו כדי לבצע הטלת נשמה (שינוי של חומר אחד לאחר). לכן, ג'סנה לא שמה לב שמטיל הנשמה שלה נגנב ממנה על ידי שאלאן והוחלף באחד שבור, אחרי שיעור פילוסופיה שנוי במחלוקת שהעבירה לשאלאן.
כאשר היא מגלה את הגנבה בעקבות הרעלתה של שאלאן, היא מאוכזבת ממנה ושאלאן מפסיקה להיות בת החסות שלה. אבל שאלאן שמה לב שג'סנה ביצעה הטלת נשמה בלי מטיל הנשמה הפועל כביכול שלה, והיא באה להתעמת עם ג'סנה, עיתות שמוביל לזה ששאלאן חוזרת להיות בת החסות של ג'סנה ("אני יכולה להיות מישהי שלא תצטרכי לשקר לה." -שאלאן לג'סנה, מתוך דרך המלכים), וג'סנה מתחילה לתכנן איך לעזור למשפחתה של שאלאן.
בסוף הספר, ג'סנה משתפת את שאלאן במסקנות של המחקר שלה ומספרת לה שהן צריכות ללכת למישורים המנופצים.

במהלך רסיסים של אור
בתחילת הספר, אנחנו מקבלים בפעם הראשונה לקרוא פרק מנקודת המבט של ג'סנה, פרק שמספר על הצד שלה באירועי הלילה בו אביה (המלך גאבילר) נרצח על ידי המתנקש בלבן. בפרק הזה אנחנו מגלים שלג'סנה היה אכפת מאוד מהמשפחה שלה, והיא חשבה קדימה ושיחדה מתנקשים כדי שלא יפגעו בהם. בנוסף, היא צפתה במותו של אביה באותו הלילה, ולכן התחילה לחקור על הפרשדנים.
בהמשך רסיסים של אור, אנחנו מגלים שלג'סנה יש ספרן (לא כמו בספריה, מין יצור כזה), שהקשר איתו הופך אותה לאורית. היא ושאלאן נמצאות במסע בספינה אל המישורים המנופצים (והרעיון להשיא את שאלאן לאדולין הוא של ג'סנה), אבל ג'סנה לא מגיעה אליהם - מתנקשים מצליחים להרוג אותה. הארגז עם המחקר שלה שורד אחרי ששאלאן הטביעה את הספינה כדי להינצל, כך שעבודת חייה ממשיכה לחיות. כל זה קורה בתחילת הספר, ובסוף הספר היא חוזרת לחיים (ומיד מתעניינת במה קרה לגבי נושא המחקר שלה), לא ברור ממש איך.

דעה אישית
ג'סנה היא דמות מדהימה. בסיקור שלי על שאלאן הסברתי שאני אוהבת את כל הדמויות שאפשר לאהוב בערך בספרים האלה בגלל שהם מדהימים והכתיבה של ברנדון סנדרסון מדהימה, אבל אמרתי שאת שאלאן אני אוהבת אפילו יותר. וול, גם את ג'סנה אני אוהבת אפילו יותר מדמויות אחרות. היא דמות נשית חזקה שעומדת על העקרונות שלה, היא חכמה ומעשית ואוהבת לחקור וזה מקסים. היה לי ממש עצוב שהיא מתה בתחילת רסיסים של אור, אבל היא חזרה וממש שמחתי. אם זאת הייתה דמות אחרת שמתה וחוזרת לחיים הייתי אומרת שזה מיותר להכניס את האפשרות הזאת לתוך הספרים האלה, אבל בגלל שזאת הייתה ג'סנה פשוט שמחתי. אם היא לא הייתה חוזרת לחיים היא פשוט הייתה דמות מבוזבזת, ועכשיו שהיא חזרה אני מקווה שבספר הבא הפוטנציאל שלה יתחיל להתממש כי היא באמת מדהימה והיא לא קיבלה מספיק התייחסות בעיניי, היא רק הייתה שם בשביל שאלאן (והעולם, עם המחקר שלה), אבל היא הרבה יותר מזה.
אז לכו לקרוא את הספרים ולהתאהב בה (ובדמויות אחרות, אבל בעיקר בה. ובשאלאן).

פרטים נוספים
"ג'סנה התיישבה על הכיסא בתנועה מלאת חן. היא זקרה את גבתה לעבר שאלאן ... שאלאן עדיין חשבה שג'סנה היא חידה. לפעמים היא נראתה מלומדת קפדנית שהערותיה של שאלאן מרגיזות אותה. בפעמים אחרות נראה שהומור שובב מסתתר מאחורי חזותה הקודרת." -מתוך דרך המלכים
ג'סנה היא מלומדת מפורסמת, היא אוהבת לחקור ולגלות עוד, זה חשוב לה (והיא עבדה על המחקר שלה עד כדי תשישות). יש לה שיער כהה ועיניים בהירות, והיא בערך בת שלושים. היא עצמאית, עקשנית, נחושה ולא מוותרת בקלות, וכשהיא עושה טעות (מה שכמעט ולא קורה) קשה לה לבקש סליחה (לדעתי זה הופך אותה ליותר אנושית ודמות יותר מוצלחת). והיא לא מאמינה באדון-הכל, שכל הממלכה שהיא משתייכת אליה מאמינה בו. עקב כך, הרבה אנשים מכנים אותה כופרת ומנסים לשנות את דעתה, אבל זה לא מפריע לה והיא נשארת באמונתה. אטבל, היא גם למדה להיזהר מאנשים שמנסים לשכנע אותה לשנות את אמונתה כי מהניסיון שלה הם יכולים להיות פשוט מתנקשים. רואים דוגמא לכך כאשר היא מבצעת הטלת נשמה על הלחם והריבה שקבאסל (אחד האדוקים) מביא לה ולשאלאן לאכול, כשהלחם אכן היה מורעל.
בנוסף, בתחילת רסיסים של אור שאלאן משתמשת בה כמודל לחיקוי בשביל להיות תקיפה יותר ולעמוד על שלה.

ציטוטים
🔥 "לעולם אל תתנצלי על כך שהיית חכמה, שאלאן. זה תקדים רע. אבל אדם צריך לדעת להשתמש בשנינותו בתבונה."
🔥 "יותר מידי מלומדות חושבות שהמחקר הוא רק תרגיל למחשבות. אם איננו עושות דבר עם הידע, הרי בזבזנו את זמן הלימוד שלנו."
🔥 " "אני תמיד סולחת לסקרנות, הוד מעלתך," אמרה ג'סנה. "אני חושבת שזה אחד מהרגשות האמיתיים היחידים שיש לנו." "
🔥 " "ג'סנה מחבבת מאוד אבק," אמרה שאלאן. "אני מאמינה שהיא ניזונה ממנו, אוכלת את החלקיקים כמו צ'ול שמכרסם סלעיות." "
🔥 "הוד בהירותה ג'סנה היא אישה חזקה ומרתקת. אפשר לצפות שהדעות שלה יהיו מדבקות."
🔥 " "בצעירותנו," אמרה ג'סנה, "אנחנו רוצות תשובות פשוטות. אני חושבת שאין מאפיין טוב יותר לימי הנעורים, אולי, מהרצון שהכל יהיה כפי שהוא צריך להיות. כמו שתמיד היה." "
🔥 "ג'סנה נכנסה אל הסמטה הצרה.
"ג'סנה! אמרה שאלאן. "מה את עושה?"
"זוהי פילוסופיה מעשית, ילדתי," אמרה ג'סנה. "בואי איתי." "

תמונות
User Posted Image User Posted Image

--------------------

מיקה - לשעבר א. עדכונים ומערכת הפאנפיקים - כותבת ומציירת - כאן לפעמים
מנהלת הפורום לשנת 2016 - מוזיקת מטאל ורוק - החלקה על הקרח - All For The Game

User Posted Image
T"Thank you," he finally said. He couldn't say he meant thanks for all of it: the keys, the trust, the honesty and the kisses. Hopefully Andrew would figure it out eventually. "You were amazing."g
Nora Sakavic, The King's Men -

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007