האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

אגדה || סיקור סדרה
פורסם ב: Apr 5 2017, 11:39 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
מגדר:female
משתמש מספר: 54053
חפצי המשתמש: צפה

אגדה
סיקור סדרה

User Posted Image

שם הסדרה: אגדה
שם הסופרת: מרי לו
הספרים בסדרה: אגדה, עילוי, אלוף
גוף ההוצאה: במקור , בארץ כנרת
שפת מקור: אנגלית
ז'אנר: מדע בדיוני

★ תקציר ★
כללי
העלילה מתרחשת בעתיד בלוס אנג'לס, חלק מהרפובליקה של אמריקה. השלטון במדינה זו הוא נוקשה מאוד. כל ילד שמגיע לגיל עשר עובר מבדק הקובע את היכולות השכליות והגופניות שלו. הציון הגבוה ביותר שניתן להשיג הוא 1500, ומי שמקבל ציון מתחת ל-1000 נחשב לנכשל ונשלח ל"מחנות עבודה" - מעבדות סודיות מתחת לאדמה שם עושים בילדים אלו ניסויים והורגים אותם.
בכל פרק אנחנו קוראים על הרפתקאותיהם של יוני ודיי מנקודות מבטם לסירוגין. יוני היא העילוי של הרפבוליקה, היחידה במדינה שקיבלה ציון 1500 במבדק. דיי הוא האגדה של הרפובליקה והפושע המבוקש ביותר במדינה. כששניהם נפגשים ברחובות לוס אנג'לס, הם לא מאמינים מה הם עומדים לעבור ביחד...
אגדה
אחיו של דיי, עדן, חולה במוטציה של המגפה ודיי נחוש להשיג עבורו תרופה. לשם כך הוא פורץ לבית חולים וגונב תרופה עבור עדן. כשהוא בורח מבית החולים רודף אחריו אחיו של יוני, מיטיאס. דיי משליך אליו את סכינו ופוצע אותו - (ספוילר) אך בסוף הספר מתברר שהוא פגע לו בכתף, ומי שהרג את מיטיאס הוא תומס חברו (סוף ספוילר). יוני נחושה בדעתה ללכוד את רוצח אחיה והיא יוצאת למסע ברחובות בעקבות דיי. כשהיא פוגשת אותו בהתחלה היא אינה יודעת שזה הוא והם מתאהבים אחד בשני. דיי מספר ליוני על ההשערות שלו לגבי הרפובליקה אך היא לא מאמינה לו, עד ש... (קישור לסיקור)
עילוי
יוני ודיי מגיעים ללאס וגאס במטרה לחבור אל הפטריוטים. כשהם משיגים אותם לבסוף, לפטריוטים יש רק בקשה אחת תמורת תיקון רגלו של דיי ואיתור אחיו של דיי, עדן - יוני ודיי יעזרו להם להתנקש באלקטור הצעיר אנדן. יוני ודיי מסכימים לעיסקה, אך כשיוני פוגשת באלקטור אנדן בכבודו ובעצמו היא לא בטוחה שעליהם לעשות זאת... (קישור לסיקור)
אלוף
ברפובליקה מתחוללת מהפכה, ונראה שעידן חדש בפתח. יוני ודיי, שהקריבו כל כך הרבה למען הרפובליקה, נמצאים כעת בתפקידים בכירים בראש הדרג המדיני, אך הם עומדים בצומת דרכים מסובך כאשר אנדןויוני מבקשים מדיי להקריב את כל מה שנותר לו.

★ ההיסטוריה של ארה"ב ★
(זוהי היסטוריה בדיונית על פי הספר, כמובן)
ארצות הברית התחלקה באופן לא רשמי לשתי ארצות ב-1 באוקטובר 2054 והפכה באופן רשמי לרפובליקה האמריקאית במערב ולקולוניות אמריקה במזרח ב-14 במרץ 2055.
שלא כמו הרפובליקה האמריקאית, שבה הממשלה אכפה כללים באמצעות משטר צבאי כדי לדכא את זרם הפליטים שנהרו אל גבולותיה, הקולוניות של אמריקה נוסדו ב-14 במרס 2055, אחרי שתאגידים השתלטו על הממשלה הפדרלית בעקבות כשלונה של זו להתמודד עם החוב שנצבר עקב השיטפון של 2046. בשיתוף תריסר התאגידים האחרים תרם דסקון את משאביו כדי לסייע לתושבים. בתחילת שנת 2058 ממשלת ארצות הברית כבר חדלה להתקיים לחלוטין במזרח, והוחלפה על ידי קולוניות אמריקה, שנוצרו מחבירה של שלושה-עשר התאגידים המובילים במדינה במימון הרווחים המשותפים שלהם. אחרי סדרה של מיזוגים, קולוניות אמריקה מורכבת מארבעה תאגידים שולטים: דסקון, ענן, מדיטק וירוק-עד.

★ דמויות ראשיות ★
דיי
דניאל אלטן וינג, מוכר בכינוי דיי, הוא נער בן 15 מרחובות סקטור לייק. בגיל עשר הוא עבר את המבדק ומקבל ציון (ספוילר) 1500, אך המדינה מספרת למשפחתו שהוא קיבל ציון (סוף ספוילר) 675. הוא נשלח למעבדה שבה עורכים ניסויים בילדים, ושם מזריקים לו מגוון חומרים כימיים לברך, לעין ולמקומות נוספים. כל הילדים ששוהים במעבדה זו מתים, מלבד דיי שבורח משם. הוא חי ברחובות ביחד עם חברתו טס ומנסה לחבל במה שהרפובליקה עושה, אך הוא אף פעם אינו גורם למותם של אנשים - מלבד כשהוא פוגש את מטיאס והורג אותו, (ספוילר)אך בסופו של דבר מתברר לנו שדיי הוא לא זה שהרג את מטיאס אלא תומס. (סוף ספוילר).
יוני
יוני איפריס היא העילוי של הרפובליקה, היחידה במדינה שקיבלה במבדק ציון 1500 (ספוילר)מלבד דיי, אך הוא ושאר האנשים במדינה אינם יודעים על כך (סוף ספוילר). כשהיתה ילדה קטנה הוריה נהרגו בתאונת דרכים (ספוילר)שבסופו של דבר מתברר שהייתה מתוכננת (סוף ספוילר) והיא גדלה עם אחיה הגדול, מיטיאס. בגלל היותה עילוי בגיל 12 היא מתחילה ללמוד בתיכון וגומרת אותו בגיל 15. בגיל 15 אחיה, מיטיאס, נהרג על ידי דיי (ספוילר)אך בסוף אנו מגלים שתומס הוא זה שהרג אותו (סוף ספוילר). לאחר שאחיה מת, יוני יוצאת למסע בעקבות דיי, רוצח אחיה.
טס
טס נולדה למשפחה מאחד הסקטורים העניים של לוס אנג'לס. כשהייתה בת 9 הוריה הוציאו אותה מהבית ונעלו אותה בחוץ, מכיוון שלא היה להם כסף להאכיל אותה. במשך מספר ימים היא הייתה באה ליד הבית, אך כשהבינה שהם לא יכניסו אותה שוב היא החלה לחפש אוכל בפחי זבל. לאחר לא הרבה זמן היא פגשה את דיי ברחובות, והם החלו להסתובב ביחד.
אנדן
אנדן הוא האלקטור הצעיר שעולה לשלטון בתחילת הספר השני בסדרה, "עילוי". הוא בנו של האלקטור פרימו, אך בשונה מאביו אינו חושב שיש להשקיט את העם על ידי רודנות אלא שיש לכבד את תושבי המדינה ולהעריכם.

★ שיפים ראשיים ★
דיי \ יוני
דיי הוא הפושע המבוקש ביותר במדינה, יוני היא העילוי של הרפובליקה. כששניהם נפגשים ברחובות לוס אנג'לס, אף אחד לא יודע על זהותו של השני והם מרשים לעצמם להתאהב. רק מאוחר יותר, כשהם כבר יודעים מי האדם שנמצא מולם, הם מתחילים לעבור עשרות הרפתקאות מסעירות בשביל להציל את הרפובליקה.
תומס \ מיטיאס
מיטיאס הוא אחיה של יוני, שנהרג על ידי דיי (ספוילר)אך בסוף אנו מגלים שתומס הוא זה שהרג אותו. (סוף ספוילר). תומס הוא חייל במשמר של מיטיאס, ש(ספוילר)הורג את מיטיאס לבקשת המפקדת של שניהם (סוף ספוילר). שיפ מוזר בהחלט, אבל תאמינו לי שהם מדהימים ♥
דיי \ טס
דיי הוא הפושע המבוקש ביותר ברפובליקה, טס היא חברתו הטובה שליוותה אותו לאורך השנים. עד עכשיו הידידות שלהם הייתה נחושה ואדוקה, אבל כשיוני מגיעה הכל מתחיל להתפורר.
יוני \ אנדן
יוני היא העילוי של הרפובליקה, אנדן הוא האלקטור הצעיר שעלה לשלטון לפני לא הרבה זמן. שניהם מסורים בכל ליבם לרפובליקה, אך בכל זאת חושבים שיש בה עוד הרבה דברים שזקוקים לשיפור - והם אלא שמתכננים לעשות זאת.

★ כריכות הספרים ★

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

★ חוות דעת אישית ★
אעעעע אגדהההההה
אז כן אגדה זאת פשוט סדרה מדהימה. העלילה פשוט יפהפייה, ומפתיעה כל פעם מחדש. בכל פעם הסיפור מתהפך, ואנחנו שוב תוהים מי פה בעצם הטוב? ומי הרע?
הכתיבה של מרי מדהימה, ונקראת בשקיקה. המלצה שלי, אל תתחילו לקרוא את זה בערב. פנו לכם יום שלם ותקראו את זה מהבוקר. אתם לא תוכלו להפסיק.
הדמויות שמרי לו יצרה מקסימות. הם אמיצות, חזקות ויפהפיות. כן, חלק גדול מהדמויות פה הן מרי סו וזה קצת חבל, אבל למי אכפת?
והכי חשוב... השיפים כאן הם כאלה שפיפים וחמודים (חח סורי הייתי חייבת להוסיף את זה כאן, כי כל שיפ שמרי לו יצרה יותר טוב מהאחר)
ועכשיו בתכל'ס, דינה - אני יודעת שקראת רק את הספר הראשון בסדרה ואז הפסקת, אבל את פשוט חייבת לקרוא את כל שאר הסדרה. כן, אני יודעת שאני קטנה ממך ביותר משלוש שנים, אבל הי! יש הרבה ספרים ששתינו אוהבות. ותראי, אפילו השקעתי ופתחתי את כל הסיקור הזה בשבילך. לכי רגע לספרייה ותשאלי את הספרים האלו, תאמיני לי שלא תתחרטי D:

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 5 2017, 16:15 PM
צטט הודעה

?Aren't Ordinary People Adorable

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 36649
משתמש מספר: 48604

לאלאלאאל אני התכוונתי לסקר כשאסיים את אלוףףףף disgust.gif
מה זה כולם לוקחים לי טוב שיהיה.
סיקור מעולה, לא קראתי את כולו כי לא קראתי את אלוף וזה.
אני אוהבת את דיי.
זהו.
אחלה סיקור

--------------------

| | suz aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
User Posted Image User Posted Image

...If I Might Interject

---------
פורסם ב: Apr 5 2017, 17:45 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

היי עוד טרילוגיה שגרמה לי לבכות את הנשמה
למרות שזאת נראית כמו עוד איזו טרילוגיית מדב עם דמות נשית מעצבנת, יש בה יותר מזה. כאילו, יוני כן מעצבנת, אבל חוץ ממנה כל הדמויות ממש טובות והעלילה ממש מצאה חן בעיניי. מה שכן, נראה לי שאת כל תומיטיאס היית צריכה לסמן כספויילר כי בתכלס לא חושבים על זה בכלל במהלך כל הסדרה עד שמגיעים לחלק ההוא באלוף וזה
זאת סדרה נהדרת תקראו אותה ותבכו ביחד איתי על זה שלדיי מגיע יותר טוב מזה
סיקור מעולה, הייתי מרחיב עוד קצת בחוות הדעת אבל הוא ממש טוב

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Apr 7 2017, 14:33 PM
צטט הודעה

stuck in her daydream

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 6378
משתמש מספר: 48507

יו פנייה אישית אליי אני סלעב ><
אל תדאגי אני אקרא את זה (מתישהו....)
אוקיי עכשיו נתייחס לסיקור: כצפוי, הוא מהמם.
מאוד אהבתי שהוספת את ההיסטוריה של ארה"ב לפי הסדרה וגם תקציר כללי לסדרה כולה.
המידע על הדמויות מצויין (למרות שלא קראתי הכל כי אני לא רוצה ספויילרים)
מסכימה עם תם, חוות הדעת חשובה מאוד והייתי שמחה אם היית מתייחסת יותר לעלילה, קטעים שאהבת ולא אהבת, דמויות אהובות - הכל. שימי לב שהכל שם מאוד מאוד כללי, אז תנסי להרחיב. זה מאוד מוסיף.
נוסף ללינקיה.

--------------------

User Posted ImageUser Posted Image
User Posted ImageUser Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007