האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

אכילת בשר = פשע? // דיון
פורסם ב: May 18 2017, 17:20 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 14973
מגדר:female
משתמש מספר: 55954
חפצי המשתמש: צפה

אכילת בשר = פשע?
דיון

שנים רבות היה הבשר חלק מהתפריט במזון האנושי, אמנם לא תמיד אכלו בשר וגם בתקופות קדומות היו רבים שנמנעו מלאכלו, אבל בגדול באלפי השנים האחרונות רוב מכריע בעולם המערבי לפחות ניזון מבשר.
במהלך המאה התשע עשרה התחיל לעלות לתודעת הציבור עניין המוסריות כלפי בעלי חיים, שגם אליהם אנחנו צריכים להתנהג במוסריות, וכמובן כחלק מהתופעה הזו התחילו יותר ויותר אנשים להימנע מאכילת בשר.

בדיון הבא אני רוצה להתרכז בטענה שמושמעת כלפי אוכלי הבשר מצד אלו הנמנעים מאכילתו - טבעונים או צמחונים.
לפעמים חלק מהם בוחרים להציג את אוכלי הבשר כאנשים לא מוסריים, נוטלים חיים של בעל חי אחר כדי למלא את התאווה שלהם, במקרים גרועים יותר אולי אף לא יימנעו מלכנות אוכלי בשר כרוצחים וברברים.
הטענה מובנת - מדוע מכיוון שאתה צריך לאכול יש לך את הזכות ליטול חיים של בעל חי אחר?
אך מצד שני הטענה מזעזעת לפעמים, כי הרי בסופו של דבר האנושות צורכת בשר כבר אלפי שנים, וגם כיום רוב אוכלוסיית העולם צורכת בשר כחלק מהתזונה הרגילה, אי אפשר פשוט להציג את זה כפשע.

לדעתי יש בטענה צדק, באמת אדם לא אמור ליטול את חייו של יצור אחר בשביל תאוות אכילת הבשר האישית שלו.
אבל לטעון שאוכלי הבשר הנם רוצחים לדעתי כלל לא נכון. הסיבה הפשוטה היא שרצח מבחינתי נקרא המתה בכוונה תחילה בכדי להרוג, המתת בעלי החיים לצורך אכילת בשרם אינה כזו. ההתפחות האנושית כללה תמיד אכילת בשר כך שחלק מטבעו של האדם הוא אוכל בשר, ולפעמים אף צריך אותו ממש. אני רואה בהימנעות מאכילת בשר דבר טוב וראוי, וגם אני משתדלת להימנע, אבל רק בתור מוסריות מתחסדת יותר, לא בתור הימנעות מפשיעה ורצח כמו שמנסים להציג את זה לפעמים.

ומה אתם חושבים? האם אתם נמנעים מאכילת בשר?
האם אתם רואים באכילת בשר פשע?
האם אתם חושבים שדווקא צריך לאכול בשר? ומדוע?
אלו רק שאלות מכוונות כמובן - הוסיפו כל מה שנראה לכם קשור לנושא!

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: May 18 2017, 18:41 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

אני אתחיל ואני גם אסיים בזה שצמחונות וטבעונות אלה דרכי חיים חשובות ואני מקווה שכל מי שמסוגל לקחת על עצמו לא לאכול בשר, חלב, ביצים, דבש וכו׳ יעשה את זה. אבל תנו לי לחדד משהו - רק מי שמסוגל. לא כולם מסוגלים. חברה טובה שלי טבעונית, אמא שלי טבעונית, עוד שלוש חברות שלי צמחוניות ואני כן אוכל בשר מהסיבה הפשוטה שאם אני לא אוכל בשר יהיו לי חוסרים בגוף של, וול, כמעט כל הויטמינים שמקבלים מבשר. הלחץ שצמחונים וטבעונים (מדבר על הצמחונים והטבעונית כקהילה כי מה לעשות שרוב גדול מהקהילה הזאת עושה את זה, אבל לא מכליל את כולם) מפעילים על אנשים בחברה ל״אל תאכלו בשר אל תאכלו בשר אל תאכלו בשר״ לפעמים כבר מתיש. אני, לדוגמא, הייתי מאוד שמח להיות צמחוני או טבעוני אם, שוב, הייתה לי דרך שהיא לא לקחת כדורי ויטמינים כל יום להשיג את מה שנחוץ לי כדי להמשיך להתקיים. אוכלי בשר רבים נכנסים לצמחונים וטבעונים לצלחת (אני מוקף בצמחונים וטבעונית שממורמרים על זה, אני יודע), אבל יש גם מספיק צמחונים וטבעונים שעושים את זה וזה פשוט לא בסדר. אמא שלי טבעונית ואבא שלי צמחוני, אבל אני והאחים שלי אוכלים בשר כי, שוב, אם לא זה לא הייתה לנו דרך אחרת להשיג את הויטמינים האלה. ההורים שלי כן מכינים לנו בשר - משתדלים כמה שפחות, אבל כן עושים את זה, וזה בגלל שהם מכבדים את ההחלטה שלנו לא להפוך לצמחונים או טבעונים, לפחות לא בזמן הקרוב. פלוס, זה לא מעבר שקל לכולם לעשות - כשחברה שלי עברה מצמחונות לטבעונות היא הופתעה לדעת שכמעט ואין לה מה לאכול אם אנחנו יוצאים לתל אביב והיא רוצה לקנות לעצמה ארוחת צהריים. זאת בעיה שכן צריך לתקן בחברה - יש מעט מסעדות ובתי קפה שמגישים אוכל טבעוני, וגם הם לא עושים את זה במינונים גבוהים במיוחד, ככה שיוצא שכל פעם שאני ואמא שלי בארומה היא צריכה להזמין את אותה מנה כי אין לה כל כך אופציה אחרת. אה, ולמען הסר ספק - כל הזוועות שמתרחשוב בתעשיית הבשר, החלב והביצים חסרות כל הצדקה מבחינתי וכמעט בכל פעם שיש לי אפשרות שהיא לא צמחונות או טבעונות לשנות את זה אני עושה את זה כמה שאפשר. כמו שאמרתי ואמרתי שאני גם אסיים עם זה, צמחונות וטבעונות אלה דרכי חיים חשובות ואני מקווה שכל מי שמסוגל לקחת על עצמו לא לאכול מוצרים מן החי יעשה את זה, אבל רק מי שמסוגל. כי לכפות על מישהו לא לאכול אוכל מסויים בגלל שאת/ה לא אוהב/ת את הרעיון זה לא הכי טוב בעולם.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: May 19 2017, 09:45 AM
צטט הודעה

בלי גסויות.

פרטי משתמש
חרמשים: 7349
משתמש מספר: 51632

מסכימה איתך במידה מסויימת. גם אני באופן אישי לא יכולה מבחינה בריאותית לא לאכול בשר, אבל אני לא חושבת שכל מי שמסוגל חייב להיות צמחוני או טבעוני. זה עניין של בחירה. של אידיאולוגיה. אני לגמרי מסוגלת להבין מאיפה זה נובע, הרגש לחיות והכל, להרגיש שאתה לוקח חיים של מישהו, אבל אני מסתכלת על זה שונה. אני לא חושבת שזה פשע, אני לא חושבת שאני עושה משהו נוראי כשאני אוכלת שניצל. אם הגוף שלי בנוי בצורה שצורכת את הבשר הזה, אני לא מבינה איך זה יכול להיות דבר אסור.
אני מאוד מאוד מעריכה צמחונים, למרות שרוב הצמחונים שאני מכירה זה אנשים שפועלים פחות מאידיאל ויותר מ"אני גם ככה לא אוהב/ת בשר אז אני אקרא לעצמי צמחוני/ת", שזה די מבאס. זה לא פשוט לא לאכול בשר, דגים ובעיקר אלו שנמנעים גם מחלב וביצים, אבל אני לא מבינה את הצורך שלהם לגרום לכולם להיות כאלה. אתם לא "רוצחים" בעניכם? מצויין, אנחנו לא חייבים לקחת חלק. לי אישית לא נעים שאני עומדת בתחנת אוטובוס ומחלקים לי פלאיירים שמנסים להגיד לי שאני רוצחת ובן אדם בלי רגשות. אז זהו בערך.

--------------------
בגן העדן של ילדות
אשר היה פורח,
הייתי חלק מהנוף
היום אני אורח.

---------
פורסם ב: May 19 2017, 09:51 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

לא אמרתי שכל מי שמסוגל חייב, אמרתי שאני מקווה שהם יבחרו כן לעבור לצמחונות וטבעונות כי מבחינתי אלה אידאולוגיות שכל מי שיכול כדאי שיממש. אם זה יצא כאילו אני אומר שחייבים זה ממש לא ככה, my apologies

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: May 23 2017, 16:20 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
משתמש מספר: 54053

האם אתם נמנעים מאכילת בשר? יפ, כבר... שנה וחצי? לדעתי שאני לא אוכלת בשר, מהסיבות שכתבת למעלה. אני עושה בדיקות דם אחת לחצי שנה בערך, ועד עכשיו לא הייתה עם זה שום בעיה בריאותית - אבל ברגע שתהיה כזאת אני בטוחה שאוכל בשר. לא בטוח שבצורה קבועה וברור שגם במצב כזה אשתדל להפחית כמה שיותר בצריכת הבשר, אבל החיים שלי נמצאים לפני החיים של בעלי החיים מבחינתי.
האם אתם רואים באכילת בשר פשע? לא. אומנם אני חושבת שכדאי ומומלץ שכל אדם שמסוגל לזה מבחינה בריאותית לא יאכל בשר או לפחות יפחית בזה כמה שאפשר, אבל אני לא חושבת שזה פשע. אני מנסה לשכנע אנשים לעבור גם הם לצמחונות, אבל לא בצורה של "אל תהיו רוצחים מזעזעים כאלו אתם פושעים למה שהחיות האלו ימותו בשבילכם בלה בלה בלה"
האם אתם חושבים שדווקא צריך לאכול בשר? ומדוע? נופ, פירטתי למעלה למה לא.

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
פורסם ב: Jun 4 2017, 15:39 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 2474
משתמש מספר: 62824

ומה אתם חושבים? האם אתם נמנעים מאכילת בשר?

אני נמנעת מאכילת בשר מסיבות מוסריות

האם אתם רואים באכילת בשר פשע?

אכילת בשר היא פשע מוסרי. מיליוני בעלי חיים נרצחים ביום כדי לייצר את הבשר הזה. תעשיית הבשר היא נוראית. בעלי החיים עוברים התעללות קשה, ולאחר מכן נרצחים. עגל שרק עתה נולד מופרד מאמו ומוכנס לכלוב בגודל של הגוף שלו כדי שלא יוכל ללכת ושהעצמות שלו לא יתחזקו כדי שיוכלו לעשות ממנו סטייק וכדי שיוכלו לחלוב את אמא שלו. אני לא רוצה לתת עוד דוגמאות כי יש דברים מאוד מחרידים. אם מעניין אתכם תחפשו סרטונים על התעללות בבעלי חיים של גארי יורופסקי (אני רק מזהירה שיש שם מראות קשים)

--------------------
123 כדגכעגעכ

---------
פורסם ב: Jun 5 2017, 21:38 PM
צטט הודעה

.Everything that kills me makes me feel alive

פרטי משתמש
חרמשים: 104078
משתמש מספר: 40399

בשר זה רצח? אפשר לומר. תראו, נכון, במשך אלפי שנים האדם ניזון מבעלי חיים ואני מקבלת את העניין. בעבר האדם היה זקוק לבשר לצורך הישרדות ובסופו של דבר גם אנחנו בעלי חיים, גם אנחנו רוצים לשרוד. אך קיום, בעידן הטכנולוגי אני לא רואה סיבה לצרוך כמות כל כך גדולה של בשר. קיימים כיום כל כך הרבה תחליפים, שנחשבים בריאים יותר מבשר אפילו. אני יכולה להעיד על עצמי שאני צמחונית כבר יותר משנה ואני בריאה יותר ממה שהייתי הרבה מאוד זמן.
לגבי כל אלו שטענו שזה "פשע מוסרי", בעבר גם נקמת דם הייתה מקובלת וזה ללא ספק פשע לכל דבר. שינוי לוקח זמן, וזה שתגנו את מי שאוכל בשר ותקראו לו "רוצח"- לא יעזור לקדם את הצמחונות והטבעונות. אפשר להסביר בדרך עדינה ונעימה, מבטיחה שגם עם הצד הנגדי לא חולק את דעותיכם- הוא יכבד אתכם ויקשיב.
דיון מקסים :)

--------------------
♣ לא קוראים לי אני באה לבד ♣ דברים לשעבר ♣

"הוודאות שנפסיד במאבק, לא תמנע מאיתנו לתמוך בעניין שבעינינו הוא צודק."

---------
פורסם ב: Jul 31 2022, 13:55 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 971
משתמש מספר: 83176

ומה אתם חושבים? האם אתם נמנעים מאכילת בשר? לא
האם אתם רואים באכילת בשר פשע? ממש לא
האם אתם חושבים שדווקא צריך לאכול בשר? ומדוע? לא
חחח הכל לא. בכל מקרה, אני חושבת שלאכול בשר זה בסדר. אני לא נכנסת לאף אחד/ת לצלחת.

--------------------

shir~14~she

personally im a huge fan of ignoring the problem antil eventually it just goes away

User Posted Image

I know Victoria's secret
And, girl, you wouldn't believe
She's an old man who lives in Ohio
Making money off of girls like me

---------
פורסם ב: Jul 31 2022, 14:14 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 4154
משתמש מספר: 78240

זה נכון שקשה לשמוע שלוקחים חיים מחיה ושאנו נהנים מיזה אבל תחשבו רגע, העולם נברא בשביל האדם שיתקיים ואחת הדרכים הם לאכול והחיות נבראו בשביל האדם.
בנוסף שללא בשר חסרים חלבונים בגוף ועוד דברים
מה שבטוח שאדם שאוכל בשר הרבה יותר בריא מאדם שלא

--------------------
נענע בננה🔹️19🔹️אין עוד פרטים חשובים
חולת הארי פוטר | BTS | סקיז | בייסיקלי כל הקייפופ

LA CHI MO LA LA

"האמונה שלי היא שהאמת תמיד עדיפה על השקרים"

"אתה באיזשהו שלב מתחיל להאמין שהכל אפשרי אם יש לך מספיק חוצפה"

"רון: "אני לא מטומטם, אתה יודע", הארי: "אבל אתה עושה חיקוי מעולה של מטומטם"

"מה שמשנה זה לא האדם שנולדת, אלא האדם שגדלת להיות"

פיפול לייף איז גוד (חוץ מישלי...)
תהנו בחיים! חיים פעם אחת!
ותלכו לבית ספר מה אתם עושים פה בכלל?

חח יאללה נתראה עוד חודשיים שלושה נראה אם אני לא אתאבד עד אז...
צ'או!

---------
פורסם ב: Aug 8 2022, 08:21 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 971
משתמש מספר: 83176

כילת בשר היא פשע מוסרי. מיליוני בעלי חיים נרצחים ביום כדי לייצר את הבשר הזה. תעשיית הבשר היא נוראית. בעלי החיים עוברים התעללות קשה, ולאחר מכן נרצחים. עגל שרק עתה נולד מופרד מאמו ומוכנס לכלוב בגודל של הגוף שלו כדי שלא יוכל ללכת ושהעצמות שלו לא יתחזקו כדי שיוכלו לעשות ממנו סטייק וכדי שיוכלו לחלוב את אמא שלו. אני לא רוצה לתת עוד דוגמאות כי יש דברים מאוד מחרידים. אם מעניין אתכם תחפשו סרטונים על התעללות בבעלי חיים של גארי יורופסקי (אני רק מזהירה שיש שם מראות קשים)

הם נוצרו בשביל שנאכל, אמנם יש דרכים טובות יותר, אבל עדיין.

--------------------

shir~14~she

personally im a huge fan of ignoring the problem antil eventually it just goes away

User Posted Image

I know Victoria's secret
And, girl, you wouldn't believe
She's an old man who lives in Ohio
Making money off of girls like me

---------
פורסם ב: Aug 8 2022, 15:05 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 1232
משתמש מספר: 83353

מ

--------------------
נטע.מ.משפחת בלק.הפלפאף.היא\את

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
303 1150 727 360

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007