האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר | מהומה רבה על לא דוור
פורסם ב: Jul 13 2017, 14:41 PM
צטט הודעה

ALL FOR THE GAME

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 101767
מגדר:female
משתמש מספר: 41384
חפצי המשתמש: צפה

מהומה רבה על לא דוור
עולם הדיסק

טרי פראצ'ט

User Posted Image

נכתב על ידיי: סר טרנס (טרי) דייוויד ג'ון פּרָאצֶ'ט
שפת מקור: אנגלית
שם באנגלית: Going Postal
שנת הוצאה: 2004 במקור, 2013 בעברית
הוצאה: אופוס
ז'אנר: פנטזיה, הומור
מתרגמת: ורד טוכטרמן
הערות: מידע על טרי פראצ'ט: כאן

עולם הדיסק
עולם הדיסק הוא עולם שבו מתרחשת סדרה ארוכה של ספרי פנטזיה והומור פרי עטו של הסופר טרי פראצ'ט. בעולם הדיסק, כדור הארץ שטוח ונישא על גבי ארבעה פילים גדולים שעומדים על גבו של צב ענק, שמשייט בחלל.
ספרי עולם הדיסק הם סדרה אחת, שבתוכה יש "תת סדרות" המחולקות לפי הדמויות שמופיעות בהן. אין צורך לקרוא ספרים אחרים מסדרת עולם הדיסק על מנת לקרוא את מהומה רבה על לא דוור.

תקציר
מבלי כל הכנה מראש, הנוכל המהולל שפריץ פון סתמבור מוצא את עצמו על הגרדום כשלולאה כרוכה סביב צווארו והדלת שנפתחת תחתיו מובילה אותו אל... שירות המדינה?
כעת נדרש לבחור את בחירת חייו: להיתלות, או להקים על רגליו מחדש את שירות הדואר המתפורר של אנך-מורפורק.
משימתו היא להקים מחדש את סניף הדואר ולהכניס בו חיים, אבל יכול להיות שמדובר במשימה בלתי אפשרית עקב ערמות אדירות של מכתבים שלא נשלחו מזה עשרות שנים ושחונקים כל כוך וכל חלקה טובה בבניין הדואר. גרוע מכך, שפריץ נשבע שהוא שומע את הדואר מדבר אליו. והגרוע מכל, אם הוא ייקח את המשימה, הוא יצטרך להתמודד מול מונופל "העורק הגדול" השולט בתקשורת, אשר בראשו עומד מנהל תאב דם וחסר מוסר לחלוטין. אבל אם המשימה בלתי אפשרית ובלתי ניתנת לביצוע, אז שפריץ הוא האיש הנכון – הוא ימסור את הדואר, ימשיך לנשום, יזכה בנערה, וכמובן, יביא לאנשים את המצרך שלו הם זקוקים יותר מכל: תקווה.

דעה אישית
אוקיי, מאיפה להתחיל? אולי כדאי שמהתקציר. אז ככה, בכוונה בחרתי לשים את התקציר מגב הכריכה, טרי פרא'ט גאון וכל ניסיון שלי לכתוב תקציר משל עצמי היה יוצא פחות טוב. למה טרי פראצ'ט גאון? תצטרכו לקרוא את הספר כדיי להבין באמת, אבל אני יכולה לנסות להסביר.
הספר הוא ספר על *דואר*, מכל הדברים שבעולם. עד כמה שזה נשמע משעמם, הספר פשוט מרתק. טרי פראצ'ט לקח דבר רגיל ופשוט כמו בית דואר, והפך אותו לנושא של ספר שלם ונהדר, כשהוא כותב הכל בסגנון הכתיבה ההומוריסטי והנפלא שלו. הספר, שמתרחש בעולם הדיסק הקסום של טרי פראצ'ט מרתק ומותח, עם עלילה זורמת ודמויות מעניינות.
אחד הדברים הנפלאים ביותר בספר (ביחד עם הרעיון והכתיבה) הוא הדמות הראשית (בעלת השם המסובך) - שפריץ פון סתמבור. מה כל כך מיוחד בו? הוא נוכל. דמות ראשית - נוכל! זה מדהים ומעניין ומוסיף עומק לכל העניין. קראתי הרבה ספרים, ואני יכולה להגיד ששפריץ, הגנב והרמאי שנחוש להישאר בחיים, הוא אחת הדמויות האהובות עליי ביותר. יש בו ובגישה שלו לדברים שקורים משהו מרענן, והמסקנות שלנו לגבי אנשים מרתקות. גם שאר הדמויות טובות, בעיקר העלמה מוטק (שאני לגמרי משפפת אותה עם שפריץ), אבל שפריץ ייחודי.
אם לסכם את הספר בכמה מילים: יצירת מופת משעשעת ומעוררת מחשבה. כל הדיבורים על בחירה ותקווה בספר, והגלמים בתוך החברה... וואו.
יש רק עוד דבר אחד שאני חייבת לדבר עליו (למרות שאני יכולה לחפור לנצח על כמה שהספר הזה נפלא), וזה הסוף. לא היה יכול להיות סוף טוב יותר לספר, סגירת מעגל כזאת טובה, שגם מדגישה את ההבדל הקטן בין שפריץ לגילט, גם אחרי שכבר למדנו לאהוב את שפריץ למרות היותו נוכל.
בקיצור, טרי פראצ'ט גאון והספר הזה נפלא ואתם ממש צריכים ללכת לקרוא אותו (השתדלתי להביא לכם ציטוטים שלא מספיילרים, אתם יכולים להתחיל מלקרוא אותם), ואז לרוץ לחפש ספרים נוספים בעולם הדיסק (אני קראתי כמה ספרים אחרים לפני הספר הזה, ועכשיו נזכרתי כמה אני אוהבת את עולם הדיסק ואת הכתיבה של טרי פראצ'ט ואני לגמרי הולכת לחפש עוד ספרים).

ציטוטים
✉ "אומרים שהציפייה להיתלות בבוקר ממקדת להפליא את מחשבותיו של האדם; לרוע המזל, הדבר שאותן מחשבות מתמקדות בו באורח בלתי נמנע הוא העובדה שהן שוכנות בגוף שבבוקר עתיד להיתלות."
✉ "בני אדם הם מוזרים, ככה זה. אם תגנוב חמישה דולר, תהיה גנב רקק. אם תגנוב אלפים תהיה אחד מהשניים - ממשלה או גיבור."
✉ "לספר לך על מלאכים, מר סתמבור?" אמר הפטריקי בחביבות. "אני יודע עליהם שתי עובדות מעניינות."
✉ "הבן בבקשה, אני מאמין בחירות, מר סתמבור. לא הרבה אנשים מאמינים בה, אם כי, כמובן, הם טוענים אחרת. ושום הגדרה מעשית של חירות לא תהיה שלמה בלי החירות לספוג את ההשלכות. למעשה, זוהי החירות שעליה מושתתות כל האחרות."
✉ "יש פתגם האומר "אי אפשר לשטות באדם ישר", ואנשים שמרוויחים את לחמם בכך שהם משטים באנשים ישרים מרבים לצטט אותו. אבל שפריץ מעולם לא ניסה לעשות זאת ביודעין. אם באמת משטים באדם ישר הוא נוטה להתלונן בפני המשמר המקומי, ובימנו קשה יותר לשחד אותם. שיטוי באנשים לא ישרים הוא עיסוק הרבה פחות מסוכן, ואיכשהו גם ספורטיבי יותר. וכמובן, הם רבים יותר. כמעט לא צריך לכוון."
✉ "למרבה השמחה, העולם היה נקי מאנשים הגונים ומלא להפליא באנשים המאמינים שהם יכולים לזהות את ההבדל בין אדם ישר לבין נוכל."
✉ "שפריץ סבר שכל מי שלא יכול פשוט לזכור איפה הסתיר אוצר ענקי, ראוי לאבד אותו."
✉ "כולם יודעים שאם עובדים עליך אם זיוף טוב, צריך להעביר אותו לאיזה פראייר אחר ברגע שאפשר, לא? יש אנשים שהם פשוט מקרה אבוד."
✉ "הדבר המעניין השני במלאכים, מר סתמבור, הוא שאתה זוכה לאחד בלבד."
✉ "זיכרונות ליל אמש התקבצו בבוגדנות ורקדו את מופעי הסטפס היחודיים שלהם על הבימה המפורסמת והמפוארת של היכל הזכרונות המביכים."

אחר
לספר יצא עיבוד קולנועי. טריילר:

--------------------

מיקה - לשעבר א. עדכונים ומערכת הפאנפיקים - כותבת ומציירת - כאן לפעמים
מנהלת הפורום לשנת 2016 - מוזיקת מטאל ורוק - החלקה על הקרח - All For The Game

User Posted Image
T"Thank you," he finally said. He couldn't say he meant thanks for all of it: the keys, the trust, the honesty and the kisses. Hopefully Andrew would figure it out eventually. "You were amazing."g
Nora Sakavic, The King's Men -

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 16 2017, 11:38 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
מגדר:female
משתמש מספר: 54053

אוקיי, אני לא מכירה את הספר אבל ביקשת שאני אגיב אז הנה אני כאן? לפי התקציר הספר היה נשמע לי די משעמם (פלוס, הוא לא כל כך ברור...), אבל אחרי שקראתי את חוות הדעת לגמרי השתכנעתי לקרוא את הספר.
סיקור מעולה, התקציר קצת לא ברור (או שאני סתם כושלת. גם אפשרי) אבל חוץ מזה ממש מצוין

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
פורסם ב: Jul 16 2017, 12:02 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 8166
מגדר:male
משתמש מספר: 60855

מן הסתם גם הספר לא יהיה כזה ברור, מאחר וזה טרי פראצ'ט. סיקור מעולה! נשמע כמו הטרי הקלאסי; מטורף וחסר דאגות. החיסרון היחיד הוא שדווקא את הספר הזה שלו לא קראתי

--------------------
אלעד~15~דוקטור הו~סלית'רין בנשמה~ריילאיה

?doctor who

כל מה שקורה, קורה.
כל מה שבעצם העובדה שהוא קורה, גורם למשהו אחר לקרות, גורם למשהו אחר לקרות.
כל מה שבעצם העובדה שהוא קורה, גורם לעצמו לקרות שוב, קורה שוב.
אבל זה לא אומר שכל זה קורה בסדר כרונולוגי דווקא.

User Posted Image User Posted Image
User Posted Image User Posted Image

אין כל טעם לצאת מן הדעת כדי לנסות להימנע מלצאת מדעתך.
אפשר פשוט לוותר ולשמור את השפיות למועד מאוחר יותר.
[פורד פרפקט מלמד מנסיונו)

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007