האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר || הכול הכול \ Everything Everything
פורסם ב: Sep 8 2017, 13:43 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
מגדר:female
משתמש מספר: 54053
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image

תעודת זהות
שם הספר - הכול הכול \ Everything Everything
שם הסופר - ניקולה יון \ Nicola Yon
שנת הוצאה - בארץ 2017 \ במקור 2015
גוף ההוצאה - בארץ כנרת זמורה ביתן \ במקור Right People
ארץ ושפת מקור - ארה"ב, אנגלית
שם המתרגמת - יעל אכמון
ז'אנר - דרמה, רומנטיקה
מספר עמודים - 320

רקע
הספר "הכול הכול" ("Everything Everything") הוא ספר מאת הסופרת ניקולה יון המתגוררת בג'מייקה. את הספר מלוים איורים מקסימים מאת דיוויד יון - בעלה של ניקולה יון, מחברת הספר. הספר המקורי יצא לאור בשנת 2015 על ידי הוצאת Right People בארה"ב, והגרסה העברית לספר יצא לאור בשנת 2017 ע"י הוצאת כנרת זמורה ביתן. על התרגום המוצלח לעברית אחראית יעל אכמון.
בשנת 2017 יצא גם סרט בעקבות הספר, בבימויו של סטלה מגי. אורך הסרט הוא כ96 דקות ומככבים בו השחקנים אמנדלה סטנברג, ניק רובינסון, אניקה נוני רוז, אנה דה לה רגוארה, ועוד. [לביקורת על הסרט]

תקציר
תקציר מגב הספר
לסכן הכול הכול בשביל... האהבה.
המחלה שלי נדירה ומפורסמת. בגדול, אני אלרגית לעולם.
אני לא יוצאת מהבית שלי, לא יצאתי ממנו שבע־עשרה שנה. האנשים היחידים שאני פוגשת הם אמא שלי והאחות שמטפלת בי, קרלה.
אבל יום אחד משאית הובלות עוצרת מול הבית השכן. אני מסתכלת מהחלון ורואה אותו. הוא גבוה, רזה ולבוש כולו שחור — חולצת טריקו שחורה, מכנסי ג'ינס שחורים, סניקרס שחורים וכובע צמר שחור שמכסה לגמרי את השיער שלו. הוא שם לב שאני מסתכלת עליו ונועץ בי מבט. אני נועצת בו מבט בחזרה. קוראים לו אוֹלי.
אולי אי־אפשר לחזות את העתיד, אבל ברגע הזה אני יודעת בדיוק מה עומד לקרות. אני הולכת להתאהב באוֹלי.
וזה כמעט בוודאות יהיה אסון.
תקציר שלי
מדי היא כמעט כמו נערה רגילה בת שבע עשרה: היא קוראת ספרים, מבלה עם אמא שלה, מצ'וטטת עם מכרים באינטרנט, לומדת אדריכלות בעזרת מורה פרטי, כותבת ביקורות ספרים בטמבלר ועוד. אבל יש משהו שמייחד אותה מכל נערה רגילה בת שבע עשרה. המחלה שלה. כשמדי הייתה בת שלוש גילו אצלה כשל משולב במערכת החיסון, מה שאומר שכל חיידק שלכם יעשה שפעת אותה יכול להרוג.
מאז שהתגלתה אצלה המחלה מאדי "כלואה" בבית; האנשים היחידים שהיא פוגשת הם אמא שלה והאחות שמטפלת בה מידי יום. החיים של מאדי שלווים ונינוחים להפליא, עד שיום אחד שכנים עוברים לגור בסמוך לביתה. מאדי עוקבת אחריהם דרך החלון, אבל היחיד שהעיניים שלה מתמקדות בו כל הזמן הוא אולי בן ה18. אולי הוא נער אתלטי וקופצני שלובש תמיד שחור, והחיים שלו מסתוריים והרפתקניים הרבה יותר מאשר של מאדי בכלוב הזהב שלה. אין פלא שתוך לא הרבה זמן היא מתאהבת בו, אבל מה שמפליא באמת הוא מה שקורה בעקבות כך... רוצים לדעת עוד? רוצו לקרוא את הספר!

ביקורות
"לא יכולתי להניח אותו מהיד... אם אהבתם את 'אשמת הכוכבים' ואת 'אם אשאר', הספר הזה נועד לכם." - גרדיאן
"הרומן של ניקולה יון יעשה לכם פרפרים בבטן." - סבנטין
"מפתה כל כך לעזוב הכול הכול מרגע שהתחלתם לקרוא... סיפור יוצא דופן על אהבה כואבת שתבלעו בקריאה אחת." - טיימס
"סיפור נוגע ללב על התקוות, החלומות והסיכונים הטמונים באהבה על כל צורותיה." - קירקוס רוויו
"רגיש, יצירתי, כתוב נפלא, עם טוויסט אדיר. 'הכול, הכול' הוא אחד הספרים הטובים ביותר שקראתי השנה." - ג'ודי פיקו

חוות דעתי
הספר הזה הוא אחד משלושת הספרים האהובים עליי - ואפשר להבין את זה מהכינוי שלי, מהסמל"ש שלי, מהחפירות שלי עליו, מהמקום הקבוע שלו ליד המיטה שלי, מזה שאני קוראת אותו שוב ושוב בלי יכולת להפסיק... מהכל הכל.
האמת, בהתחלה לא ממש רציתי לקרוא אותו. לפני כמה חודשים הלכתי עם חברות לקולנוע וראינו את הסרט שיצא בעקבות הספר; הסרט היה מאכזב, ולכן במשך הרבה זמן השתדלתי להתעלם מקיומו של הספר [כל הסיבות למה לא לראות את הסרט, או: ביקורת על הסרט מאת אני]. הצלחתי להחזיק ככה בערך חודשיים, כלומר עד שהספרנית (המושלמת!) בספרייה שלי אמרה לי שהספר הזה מתאים לי (וכן, היא יודעת איזה ספרים אני אוהבת. ואין לה קרניים).
את הספר קראתי בהרבה פחות זמן ממה שאני קוראת בדרך כלל, ואפילו בלי להרגיש; הוא סחף אותי לתוכו, וסביר להניח שהוא יסחוף גם אתכם. הכתיבה של ניקולה יון פשוט מהממת, והספר כתוב בצורה מאוד מיוחדת ומעניינת - כמו למשל "החיים קצרים™ - ביקורות עם ספויילרים מאת מדלין" שיש מדי פעם, שבעצם משקפים את הרגשות של מדי בזמן הקריאה ואת מה שהיא חושבת על אולי בשילוב עם הדעות שלה על הספר.
לפני שקראתי את הספר - כלומר בתקופה שמה שחשבתי עליו זה שהוא כמו הסרט - שמעתי שאומרים עליו שהוא דומה לאשמת הכוכבים. חשבתי שזו בדיחה לא מצחיקה; אשמת הכוכבים הוא ספר שמדורג אצלי במקום הראשון, ומה שחשבתי אז על הספר... הרבה פחות מזה. אבל ברגע שגמרתי את הספר הבנתי למה אמרו עליו את זה. והם לא טעו. ספק מדהים, כבר אמרתי?
אגב, הסוף של הספר טיפהל'ה מאכזב - אבל זה שווה את זה, כי כל שאר הספר פשוט מהמם ויפהפה ו... טוב, הסברתי כבר מקודם.
אם הייתי צריכה לתאר את הספר הזה במילה אחת הייתי בוחרת במדהים, וכמובן שמומלץ לכל אחד.

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Sep 8 2017, 14:03 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2595
מגדר:male
משתמש מספר: 62302

הו וואו. לפני שאני מתחיל אני רק אומר שכתבת את הסיקור בצורה מעניינת, לרוב אני רק עובר על סיקורים ברפרוף ויוצא ולא קורא את כל הסיקור בעניין. מה שקרה עכשיו. זה כבר טוב D:
רואים שאת מאוד אוהבת את הספר ומאוד אהבתי את העובדה הזאת שהוספת את הביקורות לסיקור. זה גם טוב שהשוות את הספר לספרים אחרים, וגם שאת אומרת לאיזה ספרים הספר דומה, בשביל שכל אחד ידע אם הספר הזה בשבילו או לא.
אני אישית לא חושב שאקרא את הספר בקרוב, אבל זה לא אומר שזה לא ספר טוב כמובן, ואפשר ממש לראות את זה בסיקור הזה D:
סיקור יפה D:

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
פורסם ב: Sep 26 2017, 10:35 AM
צטט הודעה

Blink, and the years fall away like leaves

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית תוכן
חרמשים: 94521454
מגדר:female
משתמש מספר: 57621

כל הכבוד על הסיקור! האמת היא שאני מכירה את הרעיון הזה מדברים אחרים. יש סרט יפני שמבוסס על אותו הרעיון, סרט ישן יחסית, ואחרי זה אני יודעת שעשו לו גירסאות נוספות בספרות שונות. הייתי בטוחה שהספר ידבר בדיוק על אותו הנושא כמו הסרט ההוא, אבל אני רואה שזה קצת שונה. האמת היא שלא כל כך שקלתי לקרוא אותו כי אם אשאר וספרים בסגנון הזה ממש לא משכו אותי, אבל ההמלצה שלך גורמת לי לשקול את זה. זה נשמע כמו ספר מעניין, ואני מאמינה שאם את אהבת אותו כל כך והשקעת כל כך בסיקור אולי גם אני אוהב :)
כל הכבוד, יתווסף ללינקייה.

--------------------
חלי - 23 - את\היא - אחראית תוכן - א. שנה"ל, הנהלת הפורומים והאתר לשעבר - My Logic

User Posted ImageUser Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007