האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ארץ || קנדה
פורסם ב: Feb 20 2018, 18:56 PM
צטט הודעה

יש לי אהבה, והיא תנצח...

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 16020
מגדר:female
משתמש מספר: 59704
חפצי המשתמש: צפה

*קרדיט לויקפדיה על המידע

🌀 ברוכים הבאים ל: קנדה 🌀

🌀 תעודת זהות של הארץ 🌀

שם הארץ: שמה של הארת בעברית הוא קנדה ובאנגלית (וגם בצרפתית) Canada

יבשת: קנדה ממוקמת בצפון אמריקה והיא נמצאת בגבול עם ארצות הברית שדרך אגב, אורך הגבול הוא כ־8,891 קילומטרים והוא הגבול הארוך ביותר בעולם.

שפות רשמיות: לקנדה שתי שפות רשמיות שהן האנגלית והצרפתית.

עיר בירה: עיר הבירה בקנדה היא אוטווה.

מנהיי המדינה: קנדה מחולקת לשלושה חלקים (מרוב גודלה היא גם המדינה השנייה בגדולה בעולם לאחר רוסיה) ולכן יש לה שלושה מנהיגים: המלכה אליזבת' השניה, המושלמת הכללית, ז'ולי פאייט וראש הממשלה, ג'סטין טרודו.

אוכלוסייה: קנדה מונה כ־35 מיליון תושבים.

מטבע: המטבע של קנדה הוא דולר קנדי.

🌀 מידע על קנדה🌀

על פי הערכת ההיסטוריונים, קנדה הייתה מיושבת על ידי אינדיאנים במשך כ-10,000 שנה. בשנת 1000 בערך, הגיעו האירופאים הראשונים - הויקינגים, אשר התיישבו ביבשת וקראו לאזור וינלנד. הם הקימו מספר יישובים על חופה המזרחי, אך היישובים לא החזיקו מעמד בשל עוינות האינדיאנים והם נאלצו לעזוב. יישובים אירופאיים חדשים הוקמו במאה ה-17 על ידי האימפריה הצרפתית.

ב-1763, בתום מלחמת שבע השנים, שבזירת צפון אמריקה נקראה מלחמת הצרפתים והאינדיאנים, החליטה האימפריה הצרפתית לשמור על האיים הקריביים ולוותר על בעלותה במושבות בצפון אמריקה לטובת האימפריה הבריטית. אחרי מלחמת העצמאות האמריקאית עברו לקנדה מתיישבים רבים שהיו נאמנים לארץ בריטניה.

ב-1 ביולי 1867 הוקמה קנדה לאחר שבריטניה העניקה זכות ממשל עצמי למושבותיה בצפון-אמריקה. הוקמה פדרציה (עמים) של שלוש מושבות: פרובינציה של קנדה, ניו ברנזוויק ונובה סקוטיה. המושבה הישנה של קנדה התחלקה לשתיים: קוויבק ואונטריו. המונח "הפדרציה הקנדית" מתייחס לאיחוד הזה.

במהרה הצטרפו לאיחוד מושבות בריטיות נוספות. עד שנת 1880 כללה קנדה את כל שטחה כיום, פרט לניופאונדלנד ולברדור, שהצטרפו ב-1949. קנדה המשיכה להיות חלק מחבר-העמים הבריטי.

בשנת 1971 הייתה קנדה למדינה הראשונה בעולם שאימצה את קבלת עקרון הרב-תרבותיות (כלומר,יהיו מספר תרבויות במדינה) כמדיניות ממשלתית רשמית. מטרתה הייתה לאחד בצורה טובה יותר את הקבוצות השונות בחברה כדי לנסות ולהפיג את המתחים בין אנגלים-קנדים וקנדים צרפתים כמו גם לחזק את הקשר של קבוצות מוצא אחרות ומהגרים חדשים למדינה.

בשנת 1982 בתקופת כהונתו של ראש-הממשלה פייר אליוט טרודו אושרה החוקה הקנדית ונכנסה לתוקף. ההסכמה על החוקה התקבלה בהליך שנמשך לילה אחד בלבד. שידוע בשם ליל הסכינים הארוכות של 1982. היות שמנהיגי קוויבק שהיו אז חברי מפלגת קוויבק הלאומית סירבו להסתיגויות שהועלו ברגע האחרון וכך לא מנעו את יצירתה של החוקה החדשה. החוקה כללה את כתב הזכויות והחירויות הקנדי מבחינה משפטית את ההגנה על זכויות האדם במדינה.
🌀 דעה אישית🌀

וואו, קנדה. אני אישית לא הייתי בקנדה אבל הורי היו לפני שלוש שנים וגם היום ממשיכים להסתכל על תמונות משם ולהאנח מרוב יופי. קנדה היא באמת מדינה מיוחדת וייפהייפיה: יש בה קרחונים ענקיים, נופים עוצרי נשימה, מבנים מדהימים ועוד ועוד... כפי שכבר קראתם קנדה גם מיוחדת גם מבחינה שהיא מחולקת לשלוש טריטוריות. מזכיר קצת את ירושלים, לא? אני חושבת שאני כל כך אוהבת את קנדה לא רק בגלל הנוף אלא גם בגלל העניין הזה וכמובן גם בזכות ההיסטוריה המעניינת שלה. לסיכום, הייתי שמחה לנסוע לקנדה יום אחד בעצמי ולחוות חוויות מיוחדות בארץ המדהימה הזו!

דגל המדינה (מצטערת שזה קישור. אשתדל לתקן בהקדם )- https://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...tone%29.svg.png

--------------------
!It's me! the good advice cupcake

קוראים לי אסנת ואני אוהבת את קאפייי||ניהלתי את דיבורים שנה עכשיו אני דימוס||אני אוהבת במבהה
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Feb 20 2018, 20:13 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 10365
משתמש מספר: 57530

אני עצמי מבקרת שם פעם בשנה!!
אני חצי קנדית,
הצד של אמא שלי שם ויש לי שם בית קיץ על אגם ליד טורונטו.

--------------------
אריאלה~17~ספרים~כלבים~פאנגרל לנצח!

תמיד במרחק ינשוף!

",תכנס לעולם הקטן שלך יותר, כדי לראות אם החד- קרן הזיז משהוא"
User Posted Image
" מי אנחנו?"

"פאנגרלס!"
"ומה אנו עושות?"
"קוראות!"
"ומה זה עשה אותנו?"
"לא יציבות נפשית!"
"והאם נפסיק?"
"אף פעם!"

הפאנפיק סולאנג'לו המהמם שלי!

---------
פורסם ב: Feb 21 2018, 20:51 PM
צטט הודעה

Don't lose your HEAD

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 99157
משתמש מספר: 61427

לפני הכל, ח"ח על הסיקור! רואים את ההשקעה שלך, אבל יש לי כמה הערות.
אתחיל ממה שאהבתי ואז להערות.
שם הארץ: שמה של הארת בעברית הוא קנדה ובאנגלית (וגם בצרפתית) Canada

פה כתבת "שמה של הארת", ואני די בטוחה שזו שגיאת הקלדה ואמור להיות כתוב שמה "ארץ".
השימוש בצבעים ממש מוסיף לאסתטיקה של הסיקור, וכיצד עיצבת אותו.
בגלל שיש די הרבה מידע, אני מציעה לך להדגיש כל תאריך בכדי להקל על הקריאה ושנוכל להבין יותר טוב.
שמתי לב שכל המידע פשוט מועתק העתק הדבק מויקיפדיה, מילה במילה, אני לא רואה שינויים בניסוח או במילים שלך.
ולכן את צריכה לתקן את זה.
הדעה האישית. פירטת בצורה מעניינת ונעימה לקריאה, אבל כן הייתי מוסיפה עוד קצת דברים. עוד שורה או שתיים.
תמונות, מידע נוסף ובכללי, אחר.
התמונות יוסיפו לאסתטיקה ולמשתמשים רצון לקרוא את הסיקור.
המידע הנוסף יוסיף לקרואים עוד מידע מעבר למה שאת מחויבת לכתוב וכך יעשיר את הסיקור.
סך הכל, סיקור נפלא, כפי שאמרתי סדרי את המידע מכיוון והוא מועתק מויקיפדיה וזה אסור.
כמובן שהתגובה איננה נועדה לפגוע אלא לשפר(:
מקווה לראות עוד סיקורים שלך בפורום^^

--------------------

אורטל
- דברים בשפע לשעבר - ביוש -

User Posted Image
לפעמים כשאת חוטפת סטירה, הפנס בעין מאיר לך את הדרך

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007