האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || מה השתנה בעקבות ההבנה שוולדמורט חי?, חג החירות בפורום הספרים
פורסם ב: Apr 2 2018, 12:47 PM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 2052
מגדר:female
משתמש מספר: 65434
חפצי המשתמש: צפה

בע"ה

User Posted Image

דיון || מה השתנה בעקבות ההבנה שוולדמורט חי?
חג החירות בפורום הספרים

שלום לכולכם וברוכים הבאים לדיון הבא מבית אביטל smile.gif
בדיון היום אנחנו נעסוק במה שהשתנה לאחר שהוברר מעל כל ספק שוולדמורט חזר לשלטון.

בזמן יציאת מצרים, עברו עם ישראל תהליכים רבים כדי להפוך לבני חורין. הם היו צריכים להשתחרר מכל הטומאות שעטפו אותם ובמיוחד להשיל מעליהם אט אט את העבדות.
אנחנו רואים שזה היה תהליך ארוך שלקח זמן רב. אדם שהיה עבד הרבה שנים מסתגל למציאות הזו וקשה לו להכיל לאחר מכן שהוא בן חורין, למרות ששוחרר כבר. (אפשר לראות דוגמאות נוספות רבות. למשל ניצולי שואה שלקח להם זמן להסתגל לכך שהם חופשיים, חיות פרא שגדלות בשבי ומסתגלות לכך.)
רואים שמיד לאחר יציאת מצרים עמלק באו לתקוף את עם ישראל ולהילחם בהם ועם ישראל עוד לא היה מוכן לכך נפשית. הוא עוד היה "עבד" מבחינת חשיבה ועוד לא הרגיש מספיק "בן חורין."

בספרי הארי פוטר, עברו הקוסמים תהליך הפוך לגמרי.
הקוסמים הרגישו חופשיים, בני חורין - אם כי לא ידעו לתרץ את המצבים המוזרים שנקלעו אליהם (או שהעדיפו לא לנסות לתרץ לעצמם) ולא האמינו שוולדמורט חזר לשלטון. משרד הקסמים הוביל את השמועה הזו כמובן, שהארי דובר שקרים והוא ילד נפוח שמחפש תשומת לב.

ברגע שבו שר הקסמים ועוזריו ראו את וולדמורט במשרד הקסמים, חיי כל הקוסמים בעולם הקוסמים השתנו. פתאום כולם היו מודעים לעובדה שוולדמורט חזר לשלטון והחלו לפעול כדי להגן על עולם הקוסמים.

השאלה שלי פשוטה, אך אני חושבת שהתשובה עליה פחות: מה השתנה לאחר שהתברר שוולדמורט חזר לשלטון? האם ייתכן שהקוסמים עוד היו שבויים בהתחלה במציאות הזוהרת של "בני חורין" ולקח להם זמן להסתגל? האם ייתכן שבגלל זה לא פנו לשורש הבעיה אלא לתוצאותיה? (כלומר, במקום לחפש את וולדמורט או אוכלי המוות ולרדוף אחריהם, העדיפו להגיד לעולם הקוסמים איך להיזהר?)
אשמח לשמוע כל מה שאתם חושבים על הנושא הזה.
חג פסח שמח!

--------------------
אביטל (:

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 2 2018, 13:50 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 4548
משתמש מספר: 67203

אני חושבת שהקוסמים היו "שבויים" בהילה הזוהרת של בניי חורין הם היו עסוקים מידי בלראות כמה טוב להם ונוח להם, בגלל זה חיו בהכחשות כנגד המציאות.

אבל אני לא חושבת שזה הדבר היחידי שהניע אותם למעשים אלה, אני חושבת שהם יותר מידי פחדו שהם כבר לא יהיו חופשיים יותר הם פחדו לאבד את "ההילה" שלהם בתור בן אדם (קוסם במקרה הזה) את הזהות שלהם את הדעה שלהם ואת החירות שלהם ובגלל הם העדיפו לקרוא להארי שקרן וילד נפוח במקום לפנות אל שורש הבעיה כמו שאמרת

--------------------
פרסיבת', אלר"גה, ביטלס, שנורקקים פחוסי קרן, לונה לאבגוד, גריפינדור
User Posted Image]

---------
פורסם ב: Apr 2 2018, 13:54 PM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
חרמשים: 2052
משתמש מספר: 65434

את צודקת, אבל השאלה שלי היא האם זה גם פגע בהתמודדות שלהם לאחר שגילו שוולדמורט חזר. כלומר, אולי הם עוד היו שבויים בהילה הזוהרת כפי שאמרת, ולא התמודדו בדרך הנכונה כי לקח להם זמן להסתגל?
תודה על ההשתתפות smile.gif

--------------------
אביטל (:

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007