האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

- 6 דרכים להתנגד להומופוביה בלי להתעמת עם אחרים -, יום ההבנ׳׳ה שמח!
פורסם ב: May 17 2018, 19:22 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223
חפצי המשתמש: צפה

6 דרכים להתנגד להומופוביה בלי להתעמת עם אחרים

(זורק דגלי גאווה) יום ההבנ׳׳ה שמח, משתמשים! מה קורה? איך החיים? אני מקווה שנהדר. היום הוא אחד הימים האהובים עליי בשנה. אתם יודעים איזה יום היום, ומה המשמעות של יום ההבנ׳׳ה? יום ההבנ׳׳ה הוא למעשי ראשי תיבות של היום הבינלאומי נגד הומופוביה. היום, ברחבי כל העולם, זה לא חוקי להיות הומופוב! סתם, אני צוחק, אבל זה היה יכול להיות נחמד, לא?

בכל מקרה, חשבתי וחשבתי מה לעשות לכם היום והחלטתי שבניגוד לשנים קודמות, אני לא רוצה לפתוח פעילות אלא לעשות משהו אחר. אני יודע שהרבה אנשים רוצים לפעול כנגד הומופוביה ולהתעמת עם אנשים אחרים בנוגע לעניין הזה, אבל לא יכולים או מסוגלים מסיבות כאלה ואחרות. לכן, במקום להזכיר לכם כמה חשוב לתקן אנשים כשהם משתמשים בהומו כקללה (שגם זה מאוד חשוב), אני רוצה לתת לכם 6 דרכים להתנגד להומופוביה בלי הצורך להתעמת עם אנשים אחרים או בלי לסכן גם את עצמכם.

אל תגיבו כשהמילה הומו נזרקת לאוויר כעלבון. אני מניח שזה נורא ברור לכולנו, אבל הומו זאת פשוט לא מילה רעה. השימוש בהומו כקללה היא תוצאה של הומופוביה מושרשת בחברה שלנו, ואנחנו הרבה פעמים נותנים לזה להחליק וכן צוחקים מהבדיחה גם אם היא לא מצחיקה אותנו. אני לא אומר לכם להתווכח עם מישהו על המילה הזאת עכשיו, למרות שזה יהיה נהדר מצידכם, אבל אל תצחקו מהבדיחה. תאמינו לי, אם המישהו הזה יראה שאף אחד לא צוחק כשהוא קורא למישהו אחר הומו, הוא פשוט יפסיק להגיד את זה. כמובן, אם אתם במצב שאתם יכולים להעיר לו ולתקן אותו ולציין שהוא אידיוט, לכו על זה. כל המרבה הרי זה מבורך. וכמובן, אל תשתמשו בהומו כקללה בעצמכם. זה לא מצחיק, טיפשי ומגעיל.

תבינו שככל הנראה, הבנאדם יודע על מה הוא מדבר. אל תפקפקו בזהויות של אנשים, ואל תתנו לאחרים לעשות את זה גם. אם אתם מכירים מישהו להט׳׳בי ואתם רואים שאנשים מפקפקים בזה, כי ״הוא לא נראה הומו״ או ״אין מצב שהיא באמת בן״, תציינו בעדינות שככל הנראה הבנאדם יודע על עצמו יותר מהאנשים ששופטים אותו מוכלם. הרבה פעמים המשפטים האלה נאמרים מול הבנאדם, ולכן מאוד קריטי שתגידו את זה אז. זה לא מוציא אתכם בשום אור שלילי בעיני אנשים אחרים וזה יעזור מאוד לבנאדם שאתם תומכים בו.

דברו לאנשים בפניות הנכונות. אם חברה שלך אוריאן אומרת שהיא בן, אז מעכשיו אוריאן הוא הוא. להתרגל לפניות חדשות של אנשים זה קשה, אני יודע - ואני אגיד לכם סוד? גם לבנאדם זה מוזר בהתחלה. אבל תזכרו שאם מישהו אמר לך את זה, זה אומר שהוא סומך עליך. וזה אומר שאין סיבה שתאכזבו אותו או תגרמו לו להרגיש לא בנוח - כי תאמינו לי, שימוש בפניות הלא נכונות בהחלט גורם לך להרגיש לא בנוח. אם אתם שומעים מישהו מדבר על הבנאדם בפניות הלא נכונות, תתקנו אלא אם כן אתם יודעים שזה בכוונה. תעזרו לסביבה שלכם להסתגל לפניות החדשות של מישהו שאתם מכירים - אין לכם מושג איזה הבדל ענקי זה עושה.

תשאלו אנשים מה הפניות שלהם. אל תשאלו אותם ״אז את/ה בן או בת?״ אלא ״מה הפניות שלך?״. זה תורם לכל מי שהוא לא בן או בת (היוש) וזה גם תורם לרעיון שמראה =./= מגדר. אם אתם לא בטוחים, עוד יותר חשוב שתשאלו. אף אחד לא יכעס עליכם אם אכפת לכם להשתמש בפניות הנכונות, וזה אומר הרבה לאנשים על הקשת הטרנסית. אנשים שמשתמשים בפניות השונות מאלה שהשתמשו בהן תמיד תמיד חווים מיסג׳נדרינג וזה גורם להם להרגיש לא בנוח. תהיו הנחמדים שיוודאו שהם מדברים בפניות הנכונות - לא תמיד לבנאדם שמולכם יהיה כוח או אומץ לתקן אתכם.

תשאירו אפשרויות פתוחות לאחרים. אם הנטייה המינית של מישהו לא ידועה לכם, אל תצאו מנקודת הנחה שהוא הטרו. הרבה פעמים יוצא לי לדבר עם אנשים שמעולם לא אמרו לי שהם הטרו ולציין ״יום אחד תלך לדייט והוא או היא יהיו ממש חמודים״. בעברית זה לפעמים מעצבן לעשות את זה, אבל זה ממש עוזר לאנשים שבארון להרגיש יותר בנוח עם עצמם וזה תורם למאבק נגד הטרונורמטיביות. אם אתם מדברים ככה באופן כולל, אנשים לא ירגישו את הצורך לצאת מהארון כלפיכם כי יצרתם מצב שבו בכלל אין ארון. זה אומר הרבה, ואני מקווה שתיישמו את זה.

ולבסוף, תזכרו שאנחנו לא עוף מוזר. הרבה פעמים מסתכלים על להט׳׳בים בתור סוג שונה של בני אדם, לטוב או לרע. לרע זאת ההנחה הפשוטה שלהט׳׳בים הם לא אנשים אלא יצורים רעים שצריכים ללכת לגיהנום פויה. לטוב זה הרצון שיהיה לך ״גיי בסט פרינד״ כשבאמת זה נובע מתוך ההנחה שכל ההומואים חמודים ונחמדים ותואמים לסטרואוטיפים שיצרנו להם. אתם יודעים מה? תשכחו מזה. להט׳׳בים הם בני אדם בדיוק כמוכם, אנשים שאתם יכולים לדבר איתם עד אמצע הלילה ולהתחבק איתם. הרבה פעמים אנחנו נהנים כי אנחנו מרגישים בנוח בסיטואציה שיצרנו, אבל הבנאדם שמולנו לא. לא תמיד זה נובע מכוונה רעה, אבל התוצאה הסופית היא שמישהו מרגיש לא בנוח. פשוט תתייחסו אלינו בתור בני אדם ולא בתור איזה גימיק או עוף מוזר. והכי חשוב - תקשיבו לנו.

יום ההבנ׳׳ה שמח לכולכם! :) 3>

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: May 18 2018, 12:32 PM
צטט הודעה

Don't lose your HEAD

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 99157
מגדר:female
משתמש מספר: 61427

אני פשוט אגיד וואו. אין ספק שהאשכול הוא אחד המושקעים והמעניינים שיצא לי לקרוא ולרואת בפורום בזמן האחרון. העברת את המסר מצוין בדיוק כמו שצריך. אהבתי את השימוש בצבעים למרות שהצהוב קצת פחות ברור אבל אם אני לא טועה זה הצבע של דגל הגאווה נכון? בכל מקרה, יצא מדהים. למדתי הרבה ואקח לצומת ליבי להבא לגבי הפנייה. אשמח לראות עוד אשכולות כאלו שלך בפורום. רמת ההשקעה ניראת ומגיעה לך ח"ח! כל הכבוד, אין לי הערות(כיף לכתבו את זה)
נוסף ללינקייהhappy.gif

--------------------

אורטל
- דברים בשפע לשעבר - ביוש -

User Posted Image
לפעמים כשאת חוטפת סטירה, הפנס בעין מאיר לך את הדרך

---------
פורסם ב: May 19 2018, 09:29 AM
צטט הודעה

We accept the love we think we deserve

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 103528
מגדר:female
משתמש מספר: 62024

זה מדריך מקסים מקסים מקסים. כבר אמרתי לך אז זה בפרטי אבל רציתי להדגיש את זה. זה ממש ריגש אותי והחזיר אותי לזמן בו הייתי בארון (בו אני נמצאת באופן חלקי כעת). זה יכול לעזור ללא מעט אנשים. קצת מציק לי שאנשים אומרים "כמה אני אוהב גייז". מעולה שאתה לא שונא חינם, אבל מותר לך לשנוא מישהו גם במידה והוא הומוסקסואל. תתמכו, אבל אל תכלילו. יכול להיות שאתם אוהבים את התמיכה בקהילה (ומצוין) אבל גם אנשים שלא בקהילה עשויים לתמוך. בכל אופן הכי חשוב לא לשנוא קהילה באופן חינמי ולאהוב את כולם עד שהם מעצבנים אתכם (או לשנוא את כולם במידה שווה, אם בא לכם). המדריך שלך מקסים ומפורט ונהניתי לקרוא אותו ואני מקווה שהוא יועיל לכמה שיותר אנשים. כל הכבוד לך 3>

--------------------

אלכס • רוק ומטאל • הנהלת הפורומים בדימוס • באפי • קפה וחתולים
"I'm in shock! Look, I've got a blanket!"

User Posted Image

כבר לא פעילה.

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007