האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים


הודעות אחרונות
שם האשכול: אמריקאים הם מוזרים
כותב האשכול: Georgia Rose
שם האשכול: בעיה || הודעות
כותב האשכול: Master of Puppets
שם האשכול: מושגים בצבעים||פעילות
כותב האשכול: אם תלחצו פה תקבלו באן
שם האשכול: טוב אה הקדשה איי גאס
כותב האשכול: אם תלחצו פה תקבלו באן
שם האשכול: בת מצווה!
כותב האשכול: בסוף גם אני יהיה דוסה
 מצנפת המיון
ברוך הבא קוסם! המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: מה אם היה ארפר?
עודכן ב: אתמול ב-18:23

שם הפאנפיק: אהבת השמש והצללים
עודכן ב: 13.06.2024

שם הפאנפיק: קסם של אלים
עודכן ב: 13.06.2024

שם הפאנפיק: בית הספר למפלצות ספרים
עודכן ב: 08.06.2024

שם הפאנפיק: בומבאדיל
עודכן ב: 07.06.2024

 

ברוכים הבאים!
ברוכים הבאים לפורטל הארי פוטר הישראלי!
 


גולשים יקרים!
מי מכאן אוהב נמלים? כנראה שלא רבים מאיתנו, אך כעת יש לנו סיבה חדשה לחוסר חיבה זו, שכן אדון האופל נצפה בשנית בדמות של... נמלה! אתם וודאי מבולבלים. ובכן, האירוע המרגש הינו זן חדש של נמלים שנצפה על ידי חוקרי מעבדה, אשר בחרו להעניק כבוד לסדרת הספרים הקסומה באמצעות מתן שם הקשור אליה לזן החדש.

הנמלים הקטנות והמיוחדות הללו, אותן ניתן לראות בתמונה, נמצאו מתחת לאדמה באוסטרליה. המדען הראשי שמצא זן זה, דוקטור וונג, משתף כי הוא היה צריך לחפור בור של 25 מטר במזרח אוסטרליה על מנת למצוא את הנמלים הללו. נמלים הן בעלי חיים עם יותר מ-14,000 זנים, אך רק 60 מהם קשורים לזן המיוחד שהתגלה באוסטרליה היום. השם המיוחד שניתן הינו לפטינילה וולדמורט (Leptanilla Voldemort), והנמלים הללו הן החברות החדשות ברשימה לא קצרה של בעלי חיים הקרויים על שם דמויות מסדרת "הארי פוטר", לדוגמה, זן דובוני המים עליו סיפרנו לכם לפני כמעט שנתיים.


תמונה תחת מיקרוסקופ של ה"Leptanilla Voldemort", הקרויה על שם לורד וולדמורט.

"הלפטינילה וולדמורט היא נמלה חיוורת, ארוכה ודקה עם לסת תחתונה חדה, מה שתואם את הופעתו של לורד וולדמורט. שניהם בעלי מראה רפאים, ונוטים לחיות בצל... המראה החיוור, הלסת החדה והמקום בו הן נוטות לחיות הזכיר לי את האדון האפל." שיתף המדען וונג. עוד שיתף כי נמלים אלו הינן עיוורות, יודעות להסתגל לחושך וזעירות, מה שמאפשר להן לנוע בתוך האדמה בקלות. הן חיות במושבות קטנות ומקננות אך ורק מתחת לאדמה.

המדענים עדיין חוקרים את המין החדש שנמצא כדי לגלות עליו יותר, אך על פי מבנה הגוף שלהן הם מנחשים כי מדובר בחיות טרף. יש לקוות שהפעם הטרף אינו הארי!

מה דעתכם? רואים את הדמיון? שתפו אותנו בתגובות!

המשך גלישה מהנה,
צוות HPortal - פורטל הארי פוטר הישראלי!פורסם על ידי Onishi Sumi · 18.05.2024 · קטגוריה: עוד בהארי פוטר · 2 תגובות

גולשים יקרים!
מי מאיתנו לא אוהב לקרוא ספרים? יש האוהבים לקרוא בפורמט פיזי, יש האוהבים בדיגיטלי, ואילו יש אלה הבוחרים דווקא לשמוע את הספרים בצורת ספר שמיעה (Audio Book). מי מאיתנו שאוהב את האופציה האחרונה, וודאי ישמח לשמוע את החדשות הבאות - חברת Pottermore Publishing הודיעה על שיתוף פעולה עם החברה Audible, בו שבעת ספרי "הארי פוטר" יצאו בסוף שנת 2025 כספרי שמע עם הופעה של יותר מ-100 שחקנים בתפקידי קריינות שונים שונים!

"עם מאות על גבי מאות של אנשים המקשיבים לספרי הארי פוטר דרך Audible, אנו מתרגשים להודיע על האפשרות להיות חלק מהפרק הבא של הספרים ולהעניק למעריצים החדשים והישנים חווית שמיעה חדשה ומרעננת. יחד עם חברת Pottermore Publishing, המפיקים הטובים ביותר ויותר מ-100 שחקנים בתפקידי קריינות, אנו נציג נוף שמיעתי חדש, ומופע שיעיר את הדמיון של המאזינים ויציג מחדש את הדמויות לדור נוסף." סיפור מנהל הפרויקט מהצד של חברת Audible.

 

מנהל חברת Pottermore Publishing אף הוסיף את תגובתו ואמר, "אנחנו מתרגשים לעבוד בשיתוף פעולה עם Audible וליצור גירסא פורצת דרך של הספרים האהובים. הספרים של ג'יי קיי רולינג הינם מושלמים עבור שימוש בטכנולוגיית ספרי השמיעה, ואנחנו מאמינים כי חוויה זו לא רק תוסיף מימד נוסף למעריצים הישנים, אך גם תגרום לגל חדש של מעריצים של העולם הקסום".

למי שלא יודע, הגירסא הראשונית של ספרי השמע יצאה בשנת 2015 בהקראתו של סטיבן פריי, והגיעה על פי ההערכות ל1.4 מיליון שעות שמיעה על ידי קוראים ברחבי העולם. נכון לכעת אין עדיין פרטים על השחקנים אשר יקריינו את ספרי השמע החדשים, אך אין ספק שהחדשות מעוררות התרגשות רבה!

מה דעתכם? האם אתם מקשיבים לספרי שמע? את מי תרצו לשמוע מדבב את הדמויות? ספרו לנו בתגובות!

המשך גלישה מהנה,
צוות HPortal - פורטל הארי פוטר הישראלי!פורסם על ידי Onishi Sumi · 30.04.2024 · קטגוריה: הספרים · 1 תגובות

גולשים יקרים!
לאחר תחרות ארוכה וצמודה ביותר, אנו גאים להכריז על הבית המנצח לשנת ההיפוגריף 2024 - סלית'רין, עם 21,391 נקודות! ברכות לבית סלית'רין בהנהגת ראש הבית אמיר - Rocket Man שהוביל את הבית במסירות ובנאמנות לניצחון!
 
לכבוד הניצחון, בית סילת'רין מקבל גביע בחדר הגביעים שמעיד על ניצחונו, זאת בנוסף ל-10,000 חרמשים ודרגת מסדר מרלין לשבוע אחד לראש הבית. כמו כן, עיצוב ניצחון חגיגי ומיוחד יעלה בשעות הקרובות, וצבעי בית סלית'רין ילוו אותנו לשבוע הקרוב בכל מקום באתר!
 
 
אך זה לא הכל! בנוסף לניצחון בית סלית'רין, ישנם גם מצטייני השנה. לאחר בדיקה מעמיקה וחשיבה מרובה, אנו גאים להכריז על יעל שרה ורייבנקלו..... בתור מצטיינות השנה! הן בלטו בהשתתפותן במהלך כל שנת הלימודים, באיכות תשובותיהן, ובנקודות הבית הרבות שהשיגו לבית שלהן בשיעורי הבית, והן זוכות ב-5,000 חרמשים ו-100 נקודות בית כל אחת שיתנו לבית שלהן יתרון התחלתי בשנת הלימודים הבאה.
 
שעון הנקודות עתיד להתאפס בימים הקרובים וכלל הבתים יתחילו מחדש עם 0 נקודות בית, וצבירת הנקודות לשנת הלימודים הבאה תתחיל מרגע האיפוס. בנימה זו, נגיד שוב תודה לכל מי שעמל על שנת הלימודים הנוכחית, ההחל ממור שהיה אחראי השנה״ל בתחילתה, לטום שהחליף אותו במהלך הדרך, לכל הפרופסורים והבטאים שבלעדיהם זה לא היה קורה ולכל מי שעוד לקח חלק. אנחנו עדיין מחפשים פרופסורים לשנת הלימודים הבאה וניתן לנסות להתקבל, ובימים הקרובים ניצור קשר עם אלו שהגישו מועמדות ומתאימים לתפקיד, שיהיה בהצלחה!
 
 
כל הכבוד לכולם, נתראה בשנת הלימודים הבאה!
המשך גלישה מהנה,
צוות HPortal - צוות הארי פוטר הישראלי!


פורסם על ידי Coriolanus Snow · 14.04.2024 · קטגוריה: שנת הלימודים · 22 תגובות

גולשים יקרים!
בין אם אתם אוהבים את דמותה או לא, אין ספק שהלנה בונהם קרטר (בלטריקס לסטריינג') היא אחת מהשחקניות המוערכות ביותר בסדרת הסרטים הקסומה. לאחרונה, התראיינה בונהם קרטר ל"Bustle", ודיברה על נושאים מגוונים הקשורים לעולמו של הארי פוטר כגון תוכנית הטלוויזיה שבעבודה, התפקיד שלה בסדרת הסרטים והתגובה של חברתה לסרטים מרים מרגוליס (פרופסור ספראוט) על הערצתם המתמשכת של מבוגרים לספרים.

"אני מאמינה כי אפשר להינות גם כאשר משחקים את הגיבור וגם כאשר משחקים את הרשע," אמרה. "עם בלטריקס, אני יודעת שהיה לי כיף כי רציתי שכן תתאים לקהל של ילדים, בצורה כזו או אחרת. השתדלתי להציג את בלטריקס בצורה מסוימת. הצגתי אותה כמישהי מבוגרת, שלא באמת התבגרה, והייתה שובבה ביותר".

בונהם קרטר אף הוסיפה כי לא ביססה את הדרך בה גילמה את בלטריקס על המילה הכתובה. "היא לא באמת הופיעה בספרים - זאת אומרת, שמענו על המעשים שלה והפעולות שלה, אבל לא קיבלנו תיאור של הדמות שלה כפי שתוצג לילדים. יש הרבה מרכיבים שפשוט הכנסתי לתוכה כאשר גילמתי אותה, בעיקר כי היה לי משעמם. בדיוק נולד לי ילד, וזה היה התפקיד היחיד שלי באותו הזמן, אז נתתי את כל כולי לתפקיד הזה".בונהם קרטר בתפקידה כבלטריקס לסטריינג' בסרטי "הארי פוטר"

בהמשך, סיפרה בונהם קרטר כי היא לא מאמינה שיזמינו אותה לגלם את בלטריקס בעיבוד הטלוויזיוני המתוכנן להארי פוטר, אך כי "לעולם אל תאמרו לעולם לא". היא הוסיפה כי מי שתיבחר לשחק את התפקיד, צריכה לדעתה לגלם אותו בצורה אחרת לחלוטין, ואמרה כי היא חושבת שעליה לגלם אותו בדרך "המתאימה יותר לדרך בה בלטריקס מוצגת בספרים".

בסיכום הראיון, התייחסה בונהם קרטר לתגובתה של מרים מרגוליס על "מבוגרי הארי פוטר". למי מכם שלא יודעים, מרגוליס לאחרונה יצאה בתגובה מעוררת מחלוקת, בה אמרה כי היא דואגת למבוגרים אשר סדרת הספרים והסרטים היא עדיין חלק גדול מחייהם וכי הם היו צריכים להמשיך הלאה, ואף אמרה כי היא מרגישה רע בשבילם כאשר היא רואה אותם מכניסים את עולמו של הארי פוטר לאירועים גדולים בחייהם, כמו לדוגמה חתונות בנושא הארי פוטר. על כך, הגיבה בונהם קרטר כי "אני אוהבת את האישה הזו (מרגוליס), ואני יודעת שיש בתוכה ילדה פנימית בעלת נוכחות חזקה. אני חושבת שכל אחד, לא משנה מי, צריך לתת מקום לילד הפנימי הזה".


מה דעתכם על הראיון? האם אתם חושבים שבונהם קרטר הייתה צריכה לגלם את בלטריקס אחרת? מה דעתכם על תגובתה לדבריה של מרגוליס? ספרו לנו בתגובות!

המשך גלישה מהנה,
צוות HPortal - פורטל הארי פוטר הישראלי!פורסם על ידי Onishi Sumi · 13.04.2024 · קטגוריה: השחקנים · 7 תגובות

גולשים יקרים,
לאחר תקופה בה משתמשים רבים ניסו והגישו מועמדות לחלק מהתפקידים, הגיע הזמן להכריז על התפקידים שנבחרו אליהם בעלי תפקיד לשנת הלימודים הבאה - שנת הגובלין!

נתחיל בבטאים:

המשתמשים שנבחרו לשמש כבטאים בשנת הלימודים הם - נעמה, יעל שרה, כריס, וסו! מזל טוב, אתם תעלו לתפקיד במהלך השבוע הבא, לאחר סיום שנת ההיפוגריף. ייתכן ובהמשך נצרף חבר צוות נוסף, ולכן אם לא התקבלתם אל חשש, אולי נבחר אתכם בהמשך.

ונמשיך לפרופסורים:

לצערנו הרב כמעט ולא הגישו בקשות להיות פרופסורים בשנת הלימודים הקרובה. מי שכן התקבלה היא אוניסף שתלמד את מקצוע הרונות העתיקות!

 

היות ואויש רק תפקיד אחד של פרופסור מתוך חמשת המקצועות שיילמדו בשנת הלימודים הבאה, אנחנו מזמינים אתכם להגיש שיעורים לאחד מארבעת המקצועות שעוד לא נתפסו - לחשים, שינוי צורה, תורת הצמחים והתעתקות. אם תמיד חלמתם ללמד את אחד מהמקצועות האלו עכשיו זו ההזדמנות שלכם!

יש לשלוח את השיעורים לדוגמה לאחראי שנת הלימודים (טום) כפי שנשלחו עד עכשיו. בשונה מההרשמה הרגילה, ברגע שיישלח לנו שיעוד במקצוע כלשהו שיהיה מספיק טוב, המשתמש שכתב אותו יתקבל להיות הפרופסור באותו המקצוע - כלומר כל הקודם זוכה, ולכן מהרו להירשם!


המשך גלישה מהנה ובהצלחה לכל המתקבלים,
צוות HPortal - פורטל הארי פוטר הישראלי.פורסם על ידי Coriolanus Snow · 10.04.2024 · קטגוריה: שנת הלימודים · 3 תגובות

0[1]2 (554)

מממנים


  ניקוד הבתים · תיעוד אכילת הפיצות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
652 1540 1343 644


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2007-2024