האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

טריוויה צ'אט

קפיצה לעמוד (12) 1 [2] 3 4 ... אחרון » קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון| דת (כל דת!)-בעד או נגד| רציניים, אני חוזרת- לא מדובר בדת ספציפית~!
פורסם ב: Jan 28 2009, 23:48 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
פיבסונים: 44907
מגדר:female
משתמש מספר: 6441
חפצי המשתמש: צפה

QUOTE (Good Morning Moon @ Jan 28 2009, 04:55 PM)
אני לא חושבת שהדת זו הדרך הקלה. אני חושבת שזו הדרך האנושית- אנשים לא יכולים להתמודד עם העובדה שהם באמת לבד. עם אמונה, יש מישהו ששומר עליהם, מישהו שמונע מהם להפסיק להתקיים כשהם מתים. חוצמזה, אני לא חושבת שהתשובות שהאל נותן הן מזויפות. בשביל האדם המאמין, הן התשובות הנכונות, הדרך הנכונה לחיות, ואין שום דבר רע בזה, כל עוד זה לא נותן לו לגיטימציה לפגוע באחרים.
אין דבר כזה דרך נכונה ואמיתית. אין דבר כזה דרך גלובאלית, כמו שאתה אומר. העולם מורכב מאנשים, לא מחברות. ולכל אחד ואחד מהאנשים הללו יש דרך משל עצמו.

את צודקת, כל אחד יכול להאמין אבל ברגע שיש אירגון כמו דת זאת כבר לא בחירה, המשפט "איש באמונתו יחיה" כבר לא תקף כי אנשים מאמינים בזה כי הם נולדים בתוך זה. לא כולם, תמיד יש יוצאי דופן, אבל הרוב פשוט לא יכולים לבחור כי זה מה שהחיים הראו להם, אף דרך אחרת. דיקטטורה לשמה.
אולי יש אנשים שכמו שאת אומרת טוב להם לחיות עם אמונה שמשהו מגן עליהם (למרות שבישבילי אישית זה כמו לחיות בשקר) אבל רק כשיש בחירה להאמין בזה, ללמוד את זה במשך החיים וללמוד ~בעצמך~ להכיר את שני הצדדים. ברוב המיקרים זאת פשוט אמונה עיוורת כי זה מה שהם מכירים וזה מה שמותר להם.. יש שם חוקים נוקשים. זאת לא אמונה במשהו שמגן עליהם, זה חוקים עם עונשים, זה חיים מוגבלים שאולי מתאימים לחלק מהאנשים אבל רוב הנשים האלה פשוט לא יכולים לבחור כי זה מה שהם מכירים.

--------------------
איזה שאווה זה יאוי $@! 3>

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jan 29 2009, 13:06 PM
צטט הודעה

You know you love me. XOXO

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
פיבסונים: 163747
משתמש מספר: 3481

רימה את אף פעם לא היית אדם דתי ואת לא יכולה לדעת איך זה.
אני דתיה, ואין בי שום דבר שונה ממך , וזה ממש לא דיקטטורה.
רק אם תיהי דתיה תוכלי לדעת מה זה ורק אם אהיה חילוניה אוכל אולי להבין את דעתך.

---------
פורסם ב: Jan 29 2009, 13:13 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

הגזמתי בצמילה דיקטטורה אבל תסכימי איתי שאם היית נולדת בבית לא מאמין, אבל כן היית מכירה את התנ"ך ואת החוקים ואת כל אלה הייתה לך אפשרות לבחור (אגב, ככה זה אצלי). אבל כשנולדים לתוך בית עם החוקים האלה, פשוט מקבלים את זה כמובן מאיליו ולא בוחרים.

--------------------

---------
פורסם ב: Jan 29 2009, 14:05 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

לא נכון.
את צריכה לראות אותי ואת אחותי.
אני לומדת בבית ספר של ערסיות פרחות ואחותי לומדת בבית ספר שהכי קשה להתקבל אליו באיזור שלנו, מבחינת דתיות והכל.
אחותי דוסית בכל המובנים ואני... את מכירה אותי.
זה לא נאיך שאתה נולד ואיפה, זה האופי והאמונות שלך.

---------
פורסם ב: Jan 29 2009, 14:48 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

QUOTE (Mika @ Jan 29 2009, 01:10 PM)
לא נכון.
את צריכה לראות אותי ואת אחותי.
אני לומדת בבית ספר של ערסיות פרחות ואחותי לומדת בבית ספר שהכי קשה להתקבל אליו באיזור שלנו, מבחינת דתיות והכל.
אחותי דוסית בכל המובנים ואני... את מכירה אותי.
זה לא נאיך שאתה נולד ואיפה, זה האופי והאמונות שלך.

מממ... שיכנעת אותי שלרוב יש בחירה אבל זה עדיין לא כולם..
טוב גם אתל חילונים לא תמיד יש בחירה..
אבל אני עדיין בעד ביטול הדתות.. לא שזה אפשרי אבל הרעיון..

--------------------

---------
פורסם ב: Jan 29 2009, 14:57 PM
צטט הודעה

זרח, יהלום משוגע

פרטי משתמש
פיבסונים: 17729
מגדר:male
משתמש מספר: 3683

QUOTE (RIMA14 @ Jan 29 2009, 02:53 PM)
מממ... שיכנעת אותי שלרוב יש בחירה אבל זה עדיין לא כולם..
טוב גם אתל חילונים לא תמיד יש בחירה..
אבל אני עדיין בעד ביטול הדתות.. לא שזה אפשרי אבל הרעיון..

בעד ביטול דת?!

אבל אחנו מאמינים בזה, וחושבים שזו הדרך da.gif

---------
פורסם ב: Jan 29 2009, 15:01 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: קוסמים
פיבסונים: 37452
משתמש מספר: 4028

QUOTE (hדרלה @ Jan 28 2009, 12:10 AM)
אוי, נינה! אני ממש לא מסכימה איתך! רק בנאדם לא מאמין יכול לאמר דבר כזה. (ממשלא בקטע שלל לפגוע)
אלוהים בכלל לא קרוב להיות דומה אפילו קצת לכל האמונות והשגעונות שאנו בוראים בכוחות עצמינו. הוא היה קיים תמיד, ויהיה קיים לנצח, גם אם כבר א יהיה לו מאמין 1, למרות שזה לא יקרה.
אני מאמינה שה' ברא אותנו כדי לתת לנו לחיות, לתת לנו אושר, שמחה,עולם. והוא גם ברא אותנו כי הוא היה צריך מישהו שיודה לו מישהו יהיה אסיר-תודה. מישהו שיבקש, מישהו שיצטרך את העזרה שלו.
לכן אני לא חושבת שיקרה מצב שלא ישאר לו אפילו מאמין 1, אבל זה לא ממש קשור. כל מה שאמרתי עכשיו הוא רלוונטי אך ורק לאלוקים היחיד, של היהודים, האל האמיתי. ממש לא לשאר האלילים, האלוהים, או מי שזה לא יהיה. הקטע עם הנצרות שונה ללגמרי וממש לא קשור, ני ארחיב אולי מחר.. אני כבר עייפה. לילה-טוב! :<!--emo&-_-:-->user posted image<!--endemo-->

ואת פוסלת אמונה של כמה מיליארדי אנשים סתם ככה?
או שמיעוט של שלוש עשרה מליון יהודים חשוב יותר?

--------------------

user posted image

---------
פורסם ב: Jan 29 2009, 15:09 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

רימה, זה כל אחד והדעות שלו.
כמו שאת רוצה שיכבדו את הדעות שלך לגבי הומואים, אנחנו רוצים שתכבדי את הדעות הדתיות שלנו :]

---------
פורסם ב: Jan 29 2009, 18:45 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

תראו, אם אלה הדיעות שלכם אז אלה יכלו להיות הדיעות שלכם גם בלי דת לא?
בשביל מה צריך את המסגרת? זה לא מיותר? הרי גם ככה אלה הדיעות שלכם, בלי דת או עם דת.

אבל בכל אופן, הגעתי למסקנה שזה בכלל לא נושא רלוונטי כי דת קיימת אם אני רוצה או לא רוצה. ואני תמיד אומרת שמדברים על הומוסקסואליות כאל תופעה ושוכחים שזה קיים ואין מה לעשות לגביי זה, אז השאלה בעד או נגד לא רלוונטית כי זה לא משנה אם אני בעד או נגד אלא אם אני בוחרת לקבל אותם או לא (אני מדברת על גייז). אז אם אני אומרת את זה בקשר לגייז אני לא יכולה לסתור את עצמי אז במקום ולגבש דיעה של בעד או נגד עדיף להתאים את עצמי למצב שבו יש דתות בעולם הזה ואין מה לעשות לגביי זה.
אז אני פשוט אמשיך לפעול לטובת הגייז ואקים אגודה שעוד לא בחרתי לה שם~

(לא יודעת אם הבנתם אבל לא משנהOO")

--------------------

---------
פורסם ב: Jan 29 2009, 22:30 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
פיבסונים: 37362
משתמש מספר: 2145

QUOTE (RIMA14 @ Jan 29 2009, 06:50 PM)
תראו, אם אלה הדיעות שלכם אז אלה יכלו להיות הדיעות שלכם גם בלי דת לא?
בשביל מה צריך את המסגרת? זה לא מיותר? הרי גם ככה אלה הדיעות שלכם, בלי דת או עם דת.

אבל בכל אופן, הגעתי למסקנה שזה בכלל לא נושא רלוונטי כי דת קיימת אם אני רוצה או לא רוצה. ואני תמיד אומרת שמדברים על הומוסקסואליות כאל תופעה ושוכחים שזה קיים ואין מה לעשות לגביי זה, אז השאלה בעד או נגד לא רלוונטית כי זה לא משנה אם אני בעד או נגד אלא אם אני בוחרת לקבל אותם או לא (אני מדברת על גייז). אז אם אני אומרת את זה בקשר לגייז אני לא יכולה לסתור את עצמי אז במקום ולגבש דיעה של בעד או נגד עדיף להתאים את עצמי למצב שבו יש דתות בעולם הזה ואין מה לעשות לגביי זה.
אז אני פשוט אמשיך לפעול לטובת הגייז ואקים אגודה שעוד לא בחרתי לה שם~

(לא יודעת אם הבנתם אבל לא משנהOO")

הכון, זה באמת דיון קצת חסר טעם. אבל לאנורא, היה מעניין [:
ואני רוצה להקים איתך את האגודה!!!@#!#!!!!!11

--------------------

---------
פורסם ב: Jan 30 2009, 00:47 AM
צטט הודעה

.Eat. Love. Shit

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
פיבסונים: 42025
משתמש מספר: 13591

רימה- את ממש לא מבינה מה זה דת בשבילנו.
אולי בשביל אנשים אחרים הדת זה אל להאמין בו, מישהו שישמע את התפילות שלנו, ועוד כמה חגים חמודים כלולים בעסק.
בשביל היהודים (הדתיים) זה ממש לא ככה. לא סתם קוראים לתורה שלנו תורת-חיים. מלבד האמונה בכוח-עליון - השם (שאנו אינינו מכנים אותו בשמו האמיתי מפאת-כבוד), קיימת אצלינו מערכת שלימה של אמונות הכוללת: אמונה במטרה וטעם לחיים, דרך חיים אמיתית ונכונה, אמונה בעולם-הבא, ועוד.
אם יהודי דתי מפסיק להאמין פתאום, זה הרבה יותר קשה מלכל כופר בדת אחרת. להפסיק להאמין פירושו- לחזור אל חיים מלאי שאלות (לכן אנו קוראים לאנשים ההופכים להיות חילוני- חוזרים בשאלה), חיים חסרי- משמעות [לעומת החיים המלאים והמשמעותיים שחיו מקודם], ןעוד כל מיני.

אני לא מסוגלת לדמיין איך החיים של בנאדם חילוני הולכים. לשומדבר [וכמו מקודם- הכל יסי כמובן] אין משמעות! אם כשאני דתייה אני יודעת פחות או יותר למה אני שואפת, מה המטרה שלי והייעוד של פה, ומה היא מטרתי בכללי. אני לא אומרת שיש לי תוכניות לכל יום בחיי ושאני יודעת מה מעשיי פה, אבל אני יודעת שיום אחד אני אגל את זה. בינתיים- אני אחיה את חיי-התורה שלי, שבהם לכל דבר- החל משמירת כשרות ועד לנטילת ידיים בבוקר- יש סיבה, גם אם אני לא רואה אותם.

אני מניחה שאי-אפשר להבין בבהירות מה רציתי להגיד כאן, אבל אני נסערת מדי.. מהתלהבות!

--------------------
"או שתכתוב משהו ששווה לקרוא, או שתעשה משהו ששווה לכתוב עליו." ~ בנג'מין פרנקלין.

---------
פורסם ב: Jan 30 2009, 02:53 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
פיבסונים: 37452
משתמש מספר: 4028

QUOTE (hדרלה @ Jan 30 2009, 12:52 AM)
אולי בשביל אנשים אחרים הדת זה אל להאמין בו, מישהו שישמע את התפילות שלנו, ועוד כמה חגים חמודים כלולים בעסק.
בשביל היהודים (הדתיים) זה ממש לא ככה. לא סתם קוראים לתורה שלנו תורת-חיים. מלבד האמונה בכוח-עליון - השם (שאנו אינינו מכנים אותו בשמו האמיתי מפאת-כבוד), קיימת אצלינו מערכת שלימה של אמונות הכוללת: אמונה במטרה וטעם לחיים, דרך חיים אמיתית ונכונה, אמונה בעולם-הבא, ועוד.
אם יהודי דתי מפסיק להאמין פתאום, זה הרבה יותר קשה מלכל כופר בדת אחרת. להפסיק להאמין פירושו- לחזור אל חיים מלאי שאלות (לכן אנו קוראים לאנשים ההופכים להיות חילוני- חוזרים בשאלה), חיים חסרי- משמעות [לעומת החיים המלאים והמשמעותיים שחיו מקודם], ןעוד כל מיני.

אני לא מסוגלת לדמיין איך החיים של בנאדם חילוני הולכים. לשומדבר [וכמו מקודם- הכל יסי כמובן] אין משמעות! אם כשאני דתייה אני יודעת פחות או יותר למה אני שואפת, מה המטרה שלי והייעוד של פה, ומה היא מטרתי בכללי. אני לא אומרת שיש לי תוכניות לכל יום בחיי ושאני יודעת מה מעשיי פה, אבל אני יודעת שיום אחד אני אגל את זה. בינתיים- אני אחיה את חיי-התורה שלי, שבהם לכל דבר- החל משמירת כשרות ועד לנטילת ידיים בבוקר- יש סיבה, גם אם אני לא רואה אותם.

אני מניחה שאי-אפשר להבין בבהירות מה רציתי להגיד כאן, אבל אני נסערת מדי.. מהתלהבות!

בולשיט, הדתות שוות.
אתם פשוט לא יכולים להציב את עצמכם מעל אנשים אחרים כי הם שונים ממכם.

ורימה, גמאני רוצה להקים איתך את האגודה:ם
נקרא לה באטסקס:ם

--------------------

user posted image

---------
פורסם ב: Jan 30 2009, 11:51 AM
צטט הודעה

Trying to find some peace of mind

פרטי משתמש
פיבסונים: 38876
משתמש מספר: 3607

הדיונים האלה מטומטמים לחלוטין, ותפסיקו כבר לפתוח דיונים דתיים בכל חור כי זה לא מוביל לשומקום.
"והוו, משעמם לנו, בואו שוב נריב על אמונה ודת כמו שאנחנו עושים בכל פעם שנמאס לנו לדחוף את הראש לתחת של עצמנו ולחפש חיים (: "
<<"

--------------------
Shed some light on me.

---------
פורסם ב: Jan 30 2009, 15:29 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

QUOTE (hדרלה @ Jan 29 2009, 11:52 PM)

לחיים שלי יש משמעות, המשמעות של החיים שלך הייתה מוכנה בשבילך על גבי ספר ואני הגעתי למסקנות בחיים שלי ותאמיני לי שיש לי משמעות לחיים. תראי, חצי ואני מאמינה שאפילו יותר ממה שכתוב בתנ"ך וכל החוקים המוסריים, אני מסכימה איתם. אבל אני מעדיפה להגיע לזה בעזרת המוח שלי, בלי אלוהים שישלוט עליי או ייאיים עלי שאם אני לא אעשה משהו לפי המוסר יקרה לי משהו רע, אצלי זה לא אלוהים, אצלי זה המצפון האישי שלי, ואני יודעת שגם אצלך זה בטח המצפון אבל זה גם אלוהים. והחצי השני שבו אני לא מאמינה ולא מסכימה איתו, לא רק שאני לא מסכימה אלא מתעבת וכן, זה האיסור על משכב זכר וכל אלה..
יש לי משמעות ועוד איך, אני כן חושבת על משעות החיים וכל המחשבות הפילוסופיות האלה כן עוברות לי בראש אבל התשובות לשאלות שלי לא נמצאות בתנ"ך אלא במוח שלי, תשובות שונות משלך אבל משמעותיות. כמו הלחימה על העקרונות שרכשתי עם הזמן והאגודה הזאת שאני אקים. ואני אקים~~
אז החוסר משמעות לחיים בכלל לא קשור פה..

===

נינה, נחום (נחום נכון?P:") ויש לי עוד כמה שאני מכירהD: הידד אגודה לזכויות הה.ל.ב.טD:: (ככה כותבים את זה נכוון?P:")

--------------------

---------
פורסם ב: Jan 30 2009, 15:48 PM
צטט הודעה

Trying to find some peace of mind

פרטי משתמש
פיבסונים: 38876
משתמש מספר: 3607

אני בכלל בעד צ'רכסים.

--------------------
Shed some light on me.

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (12) 1 [2] 3 4 ... אחרון » קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד אכילת הפיצות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
544 1500 818 382

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | הודעה לירין | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
365 לפני הספירה - אבטיח