האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

ספורט קסום || דיון
פורסם ב: Nov 29 2014, 12:02 PM
צטט הודעה

I'm Sorry

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 100000
מגדר:female
משתמש מספר: 47395
חפצי המשתמש: צפה

ספורט קסום

בספרים מוזכר רק סגנון בודד של ספורט קוסמים, והוא קווידיץ'.
קווידיץ' (במקור: Quidditch) הוא משחק כדור בדיוני, המופיע בסדרת הספרים "הארי פוטר". מטרת המשחק היא להשיג את מירב הנקודות. השגת נקודות מתבצעת בעזרת הדרכים הבאים: הכנסת "גולים" (העברת כדור המשחק דרך חישוק מסוים) ועל ידי תפיסת הסניץ' - כדור קטן וקשה לתפיסה, שעף במהירות ברחבי המגרש. קווידיץ' משוחק באוויר על מטאטאים, והוא מזכיר במספר מובנים את משחקי הכדור כדורגל, כדורסל ופולו. הקווידיץ' פופולרי באירופה, באוסטרליה ובניו זילנד.
(לקוח מויקיפדיה.)

חשבתי על כך הרבה, ושאלתי את עצמי - האם זה הגיוני שלא יהיה סוג נוסף של ספורט קוסמים? כמובן, גם עניתי לעצמי - לא.
שאלות לדיון
1. האם לדעתכם יכולים להיות סוגים נוספים של ספורט קוסמים?
2. בספרים מוזכרת השוואה של קווידיץ' לכדורגל. האם לדעתכם ספורט קוסמים נוסף, יכול לדמות לספורט מוגלגי?
3. בעולם המוגלגים, לרוב יש ספורט מסוים שמייחד מקום כלשהו. האם לדעתכם זה כך גם בספורט קוסמים?
4. משהו להוסיף בגבולות נושא הדיון?

דיון מהנה happy.gif

--------------------
ירדן

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Nov 29 2014, 13:09 PM
צטט הודעה

אם זהו רק תרגיל זה אכן תרגיל מוצלח

פרטי משתמש
חרמשים: 60540
משתמש מספר: 48644

1. האם לדעתכם יכולים להיות סוגים נוספים של ספורט קוסמים? קודם כל, יש. שחמט זה נחשב ספורט. אומנם לא ספורט פיזי, אבל מחשיבים אותו כספורט, ופעם הוא היה אפילו ענף באולימפיאדה, ומוזכר שחמט בהארי פוטר. אבל את מתכוונת לפעילויות פיזיות, ואני חושבת שכן יכולות להיות. הקוסמים הם טיפוסים של מחשבה וטכניקה בגלל השרביטים שלהם, כך שכנראה יש להם הרבה פחות משחקי כדור או מירוצים, אבל יש להם, אני משערת.
2. בספרים מוזכרת השוואה של קווידיץ' לכדורגל. האם לדעתכם ספורט קוסמים נוסף, יכול לדמות לספורט מוגלגי? אני חושבת שכן, אבל גם שלא. סך הכל, ספורט הוא ספורט, ופעילות גופנית היא פעילות גופנית, לא משנה אם אתה קוסם או מוגל. השרירים הם אותם שרירים, והגוף צריך - בלי קשר להיותו קסום או לא - דברים מסוימים. אני בטוחה שיש גם קוסמים שלא אוהבים קווידיץ', ופיתחו משחק אחר שמזכיר את הספורט המוגלגי. גם קווידיץ' מזכיר כדורגל, כמו שאמרת כאן - אבל זה כבר הראש של רולינג: היא לא יכולה להמציא משהו שלא מתבסס על שום דבר, עם כל כמה שהיא חכמה וגאונה וכל זה. :)
3. בעולם המוגלגים, לרוב יש ספורט מסוים שמייחד מקום כלשהו. האם לדעתכם זה כך גם בספורט קוסמים? אני לא מכירה כל כך ספורט שמייחד מקום מסוים - אולי אם תגידי אני אזהה - ואני גם לא חושבת שזה ככה בעולם הקוסמים. ספורט זה משהו אוניברסלי, כמו בעולם המוגלגי. כולם אוהבים לשחק אותו, או להיות שותפים לו בדרך זה או אחרת.
4. משהו להוסיף בגבולות נושא הדיון? דיון מעולה. happy.gif

--------------------
עמית - א. עדכונים וידיעות ומנהלת האתר בדימוס - אנושית - מאושרת

---------
פורסם ב: Nov 29 2014, 17:29 PM
צטט הודעה

They don't see your wings

פרטי משתמש
חרמשים: 100128
משתמש מספר: 41489

1. האם לדעתכם יכולים להיות סוגים נוספים של ספורט קוסמים? אני בטוחה שיש עוד סוגים של ספורט קוסמים, רק רולינג לא ציינה אותם בספרה. לא הגיוני שזה סוג הספורט היחיד, כמו שיש סוגים שונים של ענפי ספורט מוגלגים כך גם אצל קוסמים.
2. בספרים מוזכרת השוואה של קווידיץ' לכדורגל. האם לדעתכם ספורט קוסמים נוסף, יכול לדמות לספורט מוגלגי? למה לא? יכול להיות שיש ענף ספורט הדומה לגולף למשל; אני משערת שהקוסמים לקחו השראה מהמוגלגים גם אם הם לא יודו בכך, אפשר לראות זאת.
3. בעולם המוגלגים, לרוב יש ספורט מסוים שמייחד מקום כלשהו. האם לדעתכם זה כך גם בספורט קוסמים? כל ספורט הוא ייחודי בפני עצמו. במיוחד כשאנחנו מדברים על עולם הקוסמים, שהוא שונה מעולם המוגלגים בכל כך הרבה בחינות, אני בטוחה שענפי ספורט קוסמים מיוחדים. יש להם דבר שאין לנעפי ספורט מוגלגים; קסם, ובקסם יש כל כך הרבה דברים, גם טובים וגם רעים- בעיקר מיוחדים.
4. משהו להוסיף בגבולות נושא הדיון? בנוגע להמצאת ענפי הספורט; אני חושבת שלכל ענף ספורט מוגלגי יש ענף ספורט קוסמי הדומה לו, והם הומצאו באותה תקופת זמן. אפשר להגיד הרבה דברים על הקסם, אבל הוא לא הופך אותך ליצירתי, הוא לא גורם לך לחשוב מחוץ לקופסא. למוגלגים לא היה שרביט קסמים שיעשה מה שהם ירצו, הם היו צריכים לעשות זאת בעצמם. לפיכך, אני חושבת שלמוגלגים יש יתרון, הם יותר מפעילים את המוח בצורה אחרת.

--------------------
Min Hee » TaeNy Is Love
User Posted Image User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 1 2014, 17:10 PM
צטט הודעה

?Aren't Ordinary People Adorable

פרטי משתמש
חרמשים: 36649
משתמש מספר: 48604

1. האם לדעתכם יכולים להיות סוגים נוספים של ספורט קוסמים? לדעתי, יש עוד מלא סוגים של ספורט קוסמים, הבעיה הפשוטה היא שהם לא פופולראים כמו הקווידיץ'. אני חושבת שבספרים לא מוזכרים משחקי ספורט אחרים, כיוון שהמשחק המוכר ביותר הוא הקווידיץ'. כמו כן, ניתן להשוות את הקווידיץ' לדוגמא לכדורגל, שהוא משחק מאוד פופולארי ברחבי העולם, יש לו מדי 4 שנים אליפות בינלאומית (המונדיאל בכדורגל) והרבה אנשים משחקים אותו, בכל הגילאים. אולי רק בגלל הגיל של הילדים בספרים לא מוכר לנו משחק אחר, או אולי בגלל שלהארי אין את הרקע המספיק בכדי להכיר משחקי ספורט אחרים, ולכן נחשף, כמונו, אך ורק לקווידיץ'.
2. בספרים מוזכרת השוואה של קווידיץ' לכדורגל. האם לדעתכם ספורט קוסמים נוסף, יכול לדמות לספורט מוגלגי? בטוח יש עוד משחקים שמזכירים משחקי ספורט של מוגלגים, אבל כיוון שאנו מכירים רק את הקווידיץ', ניתן רק לשער זאת. יש לי תאוריה שכמו שרוב הדברים דומים אצל הקוסמים והמוגלגים, אין סיבה שלא יהיו גם משחקי הספורט דומים. השאלה היא: מה בא קודם, הספורט המוגלגי או הספורט הקסום?
3. בעולם המוגלגים, לרוב יש ספורט מסוים שמייחד מקום כלשהו. האם לדעתכם זה כך גם בספורט קוסמים? אני חושבת שיש. למען האמת, בנספח לספרי הסדרה, קיים הספר "קווידיץ' בראי הדורות", ובו מסופר באחד הפרקים על התפשטות הקווידיץ, ברחבי העולם בהיסטוריה. באותו פרק, מסופר איך האמריקאים עיוותו מעט את הקווידיץ' והפכו אותו למשחק הנקרא "קוודפוט" בגלל מקריות מסוימת באחד מהמשחקים שלהם. (ניתן לקרוא כל זאת בספר הנספח של הסדרה הקסומה). בגלל ה"קוודפוט", ניתן עוד יותר להשוות את הקווידיץ' לכדורגל, שכן כמו שברוב העולם משחקים כדורגל (וקווידיץ') באמריקה הצפונית, לרוב בארצות הברית, משחקים פוטבול- גרסה "מעוותת" של הכדורגל (או קוודפוט אצל הקוסמים)
4. משהו להוסיף בגבולות נושא הדיון? לא

--------------------

| | suz aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
User Posted Image User Posted Image

...If I Might Interject

---------
פורסם ב: May 9 2016, 17:43 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 17
מגדר:
משתמש מספר: 57312

יש עןד משחקים כמו טקי מתפוצץ או טורניר הקוסמים המשולש וגם שחמט בגודל בני אדם כמו בספר אבן החכמים
שרון שיחק בה בשביל שיוכלו להמשיך אל האבן החילים זזים מעצמם

---------
פורסם ב: May 11 2016, 16:18 PM
צטט הודעה

Worst. Crush. Ever

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 687
משתמש מספר: 51418

QUOTE (הדר שטרית @ May 9 2016, 06:15 PM)
יש עןד משחקים כמו טקי מתפוצץ או טורניר הקוסמים המשולש וגם שחמט בגודל בני אדם כמו בספר אבן החכמים
שרון שיחק בה בשביל שיוכלו להמשיך אל האבן החילים זזים מעצמם

woah, הקפצה מטורפת
בגלל שאת.ה יחסית חדש.ה לא תיענשי, אך שיםי לב להבא.
ננעל.

--------------------
מיכל
User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
338 1330 777 418

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007