האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
HPortal מאחל חג אילנות שמח!
מממנים


 
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

 נשף אנשי השנה 2020: המועמדים!
פורסם ב: Dec 16 2020, 18:30 PM
צטט הודעה
משתמש הנשף
****

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
הודעות: 1249
חרמשים: 152129
מגדר:
משתמש מספר: 12048
חפצי המשתמש: צפה
תאריך הצטרפות: 03.07.2008User Posted Image

אז שלום לכם! זה שוב אני, משתמש נשף אנשי השנה. אולי אתם לא מכירים אותי, אז אני אגיד לכם שאני האמרגן מספר אחת בפורטל של הנשף מספר אחת בפורטל. ואם במקרה שכחתם מה זה אומר, רוצו מהר לאשכול ההרשמה והירשמו לנשף לפני שיהיה מאוחר מדי!
אבל להירשם לנשף זה לא הכל, כמובן. כי נשף אנשי השנה הוא לא סתם נשף, הוא אירוע בו אתם בוחרים את אנשי השנה של הפורטל!
כמו שאתם בוודאי יודעים, בכל שנה, כשאני צץ לקראת סיומהּ ומשתולל עם הנשף, אני גם מפרסם את רשימת המועמדים לאנשי השנה במגוון קטגוריות. את הרשימה אני מרכיב במשך כל השנה, מתחילתה. במהלך השנה צפיתי בכם באדיקות, ראיתי מה כל אחד מכם עשה, והרכבתי את רשימת אנשי השנה המחולקת ללא פחות מ22 קטגוריות! בכל קטגוריה תוכלו למצוא את המועמדות והמועמדים המשפיעים ביותר, הבולטים ביותר והמתאימים ביותר לדעתי מתחומם.
אבל אני לא יכול לעשות הכל לבד, ולכן לחלק מהקטגוריות יש ארבעה מועמדים, מתוכם תצטרכו לבחור מועמד אחד שיהיה איש השנה שלכם בקטגוריה הזו. לקטגוריות אחרות אין רשימת מועמדים, וזה אומר שכל אחד ואחת יכולים להיבחר לאנשי השנה!
והשנה, הו, השנה, קטגוריות ישנות בוטלו, קטגוריות חדשות נוספו, ומצפות לכם כל כך הרבה הפתעות בשל השנה המיוחדת שעברה עלינו. בעצם – למה שאגלה לכם? אתם מוזמנים לקרוא את רשימת המועמדים בעצמכם!


המועמדים


🤴בעלים השנה
Peter Pan, ירין
הבעלים היחיד שהיה פעיל השנה, ולכן גם המועמד היחיד. מבחינתי אתה יכול לקבל עכשיו את הפרס.


👨‍⚖️הנהלת האתר של השנה
יוחאי, Tartarus
יוחאי היה בהנהלת האתר בעברו הרחוק מאוד, סביב 2007, והוא מהמשתמשים הוותיקים ביותר. לפני שנה וחצי הוא חזר להנהלת האתר, ואמנם העבודה הקשה שלו לא שקופה בפני המשתמשים, אבל בדיוק בגלל זה הוא מועמד – עבודתו מאחורי הקלעים משמעותית וחשובה מאוד. למעשה, אפשר לומר שהוא המתכנת של האתר, והוא זה שפותר את כל הבעיות הטכניות שלנו. הוא שינה את פרוטוקול האבטחה של האתר לאחר שגוגל סילק אותנו בשל התיישנות הפרוטוקול, כך HPortal מופיע בגוגל שוב. הוא סייע בפתרון תקלות באתר שאיפשרו את הקיום התקין של המבצע המשותף עם רשת קרביץ. הוא תיקן ועודנו מתקן בעיות שונות באתר שמאפשרות את הפעילות השוטפת, כמו כיוון השעון בפורטל, או זה שאתם יכולים לכתוב "הארי פוטר" בלי שזה יהפוך לבולד, או האפשרות לכתיבת דאבל אצל מנהלי פורום בצורה פשוטה ונטולת מיזוג אשכולות. וזו רק ההתחלה.

אורטל, Enola Holmes
לאחר שפרשה מהנהלת הפורומים בתחילת הקיץ של שנה שעברה, אורטל חזרה ובגדול. בשנה האחרונה אורטל הספיקה לעלות להנהלת הפורומים בינואר 2020, ולאחר כמה ימים בודדים בלבד עלתה להנהלת האתר ולתפקיד אחראית שנת הלימודים! לא עבר יותר מדי זמן, ואורטל לקחה על עצמה גם את תפקיד אחראית מפת הקונדסאים. היא ביצעה את תפקידיה בצורה טובה ביותר, והמשתמשים לא ישכחו אותה בזמן הקרוב.

מאיר, כינוי בעברית
מאיר התחיל את דרכו בתור אחראי צוות תוכן ומערכת הפאנפיקים לאחר שכתב לא פחות מ71 פאנפיקים שזכו לאהדה והערכה מהמשתמשים וההנהלה, וגם הפכו אותו בזמנו למשתמש עם הכי הרבה פאנפיקים במערכת - שיא שמאז נשבר על ידו שוב וגם על ידי משתמשים אחרים. עד מהרה הוא הפך גם לאחראי ידיעות ועדכונים ולבסוף הגיע לתפקיד שבו הוא נמצא כיום ואפילו מועמד עליו, הנהלת האתר. היו שבועות שלמים שהחזיק את הפורומים כמעט לבד בעקבות מחסור במנהלים ויש כאלו שקוראים לו מחייה הפורומים (טוב, את השם הזה אני המצאתי. אבל זה שם מגניב!). לכל בעיה או שאלה הוא יענה תגובה מלאה בהומור שתשאיר לכם חיוך.

עמרי, Hogwarts
עמרי חזר אלינו לא מזמן לאחר שנים שבהן לא היה פעיל בפורטל, ועלה להנהלת האתר כשהוא משנה את הכינוי שלו ל-Hogwarts, כינוי שכבר הפך למזוהה עימו. מיד כשעלה להנהלה הגבוהה התחיל לעבוד על פרויקטים, לטפל בספאם ולפרסם אשכולות עדכונים מעניינים בפורומי הארי פוטר! אחרי כמה חודשים בודדים, עמרי לקח על עצמו את פרסום העדכונים בעמוד הראשי ומאז הוא מבצע את תפקידו נאמנה ומפרסם לנו עדכונים חדשים ומעניינים על מה שקורה בעולם הקוסמים ובאתר. עמרי הוא אחד המנהלים הבולטים ביותר בתקופה האחרונה, ולכן מגיע לו להיות הנהלת האתר של השנה!


👮‍♂️הנהלת הפורומים של השנה
לילי, Hot Chocolate
לילי התחילה את דרכה בנפתולי ההנהלה ב2017, כשנרשמה לפורום סיפורת ושירה בפרויקט חניך חונך, ובסופו של דבר עלתה לניהולו בזכות אהבתה לפורום. לאחר שנתיים בהן ניהלה את הפורום בהצלחה והפכה אותו לאחד מהפורומים החזקים באתר, חברי ההנהלה זיהו את הכישרון וקראו לה להצטרף לסגל הנהלת הפורומים – תפקיד בו כיהנה מסוף השנה שעברה ובמהלך רוב השנה הנוכחית. כחברת הנהלת הפורומים, לילי דאגה להביע את דעתה ולהטביע את חותמה באתר. בסופו של דבר אהבתה לפורום סס"ש גברה עליה והיא בחרה לפרוש מההנהלה ולשוב לנהל אותו, אך זה לא מנע ממנה לסגור מעגל ולחנוך בעצמה בפרויקט חניך חונך.

אורי, Kaladin
כולם אוהבים את אורי. אורי החל את דרכו במערכת הפאנפיקים, כמו כל אדם טוב. אבל את דרכו בניהול פורומים הוא התחיל, בדומה ללילי, בפרויקט חניך חונך. אורי התחנך על פורום מטומ"מ ב2018 יחד עם זיו, ושניהם הצעידו את הפורום קדימה והפכו אותו לאחד הפורומים הפעילים והאהובים בפורטל. במהלך 2019 אורי עזב את הפורום וכולם היו עצובים, אבל בתחילת 2020 הוא נחטף להנהלת הפורומים – תפקיד בו הוא מכהן עד היום. אבל אורי לא נותן לכבוד ולתהילה האינסופיים שבתפקיד לעלות לו לראש: הוא מתייחס למשתמשים בכבוד והערכה יותר מכולם, הוא חנך את חניכיו בחניך חונך בקלילות ובכיף, וגם כשהוא נאלץ לנזוף במשתמשים הוא עושה זאת בשמחה, וכל זה תוך שמירה על מקצועיות ותמיכה ענקית במנהלי הפורומים. לפעמים אני רוצה להספים רק כדי שאורי יעיר לי על הספאם בתגובה חביבה.

זיו, David Tennant
זיו התחיל את דרכו בניהול עוד כשניהל את קבוצת האלמנטריום ז"ל, אך את דרכו בניהול פורומים החל יחד עם אורי. שניהם התחנכו יחד על מטומ"מ ב2018, עלו יחד לניהול וניהלו יחד את הפורום, עד שאורי פרש וזיו ניהל את הפורום לבדו. זיו ירד מניהול הפורום בתחילת 2020, אבל זה היה רק כדי לחזור כחבר הנהלת הפורומים חודשים ספורים לאחר מכן. והיום, מי לא מכיר את זיו? אילולא הרצינות והמסירות שלו לא הייתה לכם טריוויה צ'אט שבועית, ולא היו נוספות שאלות חדשות. בכל משימה או בעיה, זיו תמיד יהיה הראשון לעזור ולחשוב על פתרון. בכל משימה שזיו לוקח על עצמו (שוב, מישהו אמר טריוויה?), תוכלו לראות שהוא נותן את כל כולו ומשקיע עד הסוף, וכל זה בהנאה ושמחה. ואת המוטיבציה והמקצועיות שלו הוא דאג להחדיר גם בחניכים שלו בפרויקט חניך חונך, ובמנהלי הפורומים איתם הוא עובד בצמוד.

ורד, אני ורד
ורד היא הצעירה ביותר מבין חברי הנהלת הפורומים. ורד היא גם חברת הנהלת הפורומים היחידה שלא ניהלה פורום בעבר. אך זה לא עוצר בעדה לרגע. את דרכה בהנהלה ורד התחילה מלמטה, כשניהלה את קבוצת אלרג"ה. למעשה, היא היחידה כרגע מבין חברי הנהלת הפורומים שעלו להנהלה על ידי שליחת מצע לחברי הנהלת האתר – משימה קשה בפני עצמה, משום שהיא התמודדה מול כל משתמש אחר ששלח מצע כשהדבר התאפשר ונבחרה על פניהם. אך ורד לא מתנהגת כחסרת ניסיון, היא זמינה ונוכחת בפורטל יותר מכולם. תמיד תמצאו אותה פותחת ונועלת נו"דים, מחלקת תגמולים, ותוכלו לסמוך עליה שאת כל הפרטים הקטנים מסביב שכולם שוכחים – ורד תעשה.


🦸‍♀️מנהלת הפורום של השנה סליחה, מנהלים חדשים, אבל ארבע המועמדות היו כאן רוב השנה.
שקד, Darth Hader
נכון, שקד כבר לא מנהלת פורום, אבל היא ניהלה רוב השנה את הפאנדום המתחלף וזה התפקיד הזכור ממנה ביותר השנה. והו, כמה דברים נפלאים היא עשתה מהפורום הזה. היא התחנכה עליו בחניך חונך של 2019 אחרי שכבר הייתה ראש בית גריפינדור, עלתה לניהולו והחייתה אותו כשהיא מציעה פאנדומים מקוריים ומיוחדים בכל חודש, ואף מצליחה לחבר פעילויות מותאמות במיוחד לכל פאנדום, בין אם זה נרניה ובין אם הנסיך הקטן. כך הפכה שקד ממשתמשת מן המניין לאחת ממנהלות הפורום הבולטות של השנה, על אף שכרגע היא חברת הנהלה ואפילו סגרה מעגל כחונכת בחניך חונך שהסתיים לאחרונה.

וריאן, rainmaker
וריאן היא מנהלת פורום ספרים האהוב. וריאן החלה את דרכה בניהול בפרויקט חניך חונך של שנת 2019, משם היא עלתה לנהל את ספרים. מאז היא לא הפסיקה לשדרג ולעורר את הפורום. אם נכנסתם בשנה הקרובה לפורום, לא יכולתם לפספס את וריאן. היא הפעילה את הפורום בהנאה והתלהבות, פותחת ספיישלים ופעילויות לרוב. גם על סיקורים היא לא ויתרה, וגם לא על תגובות בונות. וריאן זכתה בתואר מנהל החודש פעמים רבות והפכה את פורום ספרים לאחד השוקקים באתר. אם אתם מחפשים פעילות ספרים טובה, אתם יכולים לסמוך על וריאן.

חוי, Drain you
חוי עלתה לניהול פורום הספרים בפרויקט חניך-חונך של שנת 2019, יחד עם שירה. מהרגע בו עלתה לתפקיד, התמלא הפורום חיים, שקק פעילויות, דיונים ואשכולות, ושב לימי הזוהר שלו. הפעילויות של חוי בפורום בתקופת ניהולה זכורות כמקוריות ומוצלחות, ועל פועלה היא אף הוכרה כמנהלת החודש לא פעם. על אף פרישתה מניהול לאחרונה, תמיד נזכור לטובה את התקופה בה הפעילה את פורום הספרים, היא בהחלט ראויה להערכה על הניהול המצוין שלה בו.

שירה, The Books Singer
שירה. הו, שירה. שירה עלתה לניהול פורום הספרים לפני שנה וחצי, ומאז היא לא מפסיקה לפרסם בו פעילויות ואשכולות מגוונים ביותר. הפורום פורח תחת הניהול המדהים שלה, והיא דואגת לטפל בכל הבעיות שצצות בפורום בהקדם האפשרי. שירה אף זכתה בתואר "מנהלת החודש" בתחילת דצמבר 2020, לאחר שפרסמה פעילויות ואשכולות רבים בפורום. אי אפשר לדמיין את פורום הספרים ללא שירה, ואי אפשר לדמיין את שירה ללא פורום הספרים. שירה השקיעה הרבה מאוד בפורום במהלך השנה האחרונה, ולכן מגיע לה להיות מנהלת הפורום של השנה.


🧙‍♂️מסדר מרלין של השנה
מור, מאסטר שיפו
מור התמרלן לקראת סוף 2019. כמה סוף? הוא היה מועמד להנהלת האתר של השנה ב2019. הוא הצטרף למסדר מרלין לאחר כהונה ארוכת שנים בהנהלת האתר וכולם היו בטוחים שזהו, הוא פרש ואין יותר מור, אך הוא המשיך להיות פעיל באתר. הוא משתף את כל חברי הנו"ד בלמידה שלו לפסיכומטרי (עד כדי כך שהטאבו אסר עליו לדבר על זה), הוא דואג להירשם לכל הנשפים והפעילויות המיוחדות, והוא אף נבחר לתפקיד חדש – מעצב האתר – והוא מסייע ביכולות העיצוב שלו לחברי ההנהלה. משתמשים רבים מכירים את מור כחבר מסדר מרלין ולא כמנהל, ומועמדותו לתפקיד מרלין השנה מסייעת לאלו שזה עדיין מוזר להם להתרגל לרעיון.

ליאן, גנדרני
ליאן הצטרפה לפורטל ב2017, התחנכה על פורום ספרים בחניחונך 2018, ניהלה אותו, עלתה להנהלת הפורומים, ואז ירדה מהנהלת הפורומים. ככה ליאן התמרלנה בפעם הראשונה.
מספר חודשים לאחר מכן ליאן עלתה שוב להנהלת הפורומים, ובסוף 2019 להנהלת האתר, תפקיד בו כיהנה עד אמצע 2020, אז ליאן נאלצה לחזור למסדר מרלין בעקבות עומס בעבודה, שהקשה עליה להשקיע בפורטל. אך ליאן היא אחת המרליניות הפעילות והידידותיות שהפורטל זכה לפגוש. היא משעשעת, פעילה, ואפילו השתתפה בכינויי הדרדסים של ההנהלה המדורדסת. רוב חברי ההנהלה פורשים כליל מהפורטל כשמסתיים תפקידם והם שבים רק לגיחות קצרות, אך לא ליאן, שאפילו שבה להנהלה לקראת סיום השנה הנוכחית.

אורטל, Enola Holmes
אורטל התחילה את 2020 כחברת הנהלת הפורומים, לאחר שחברי הנהלת האתר ביקשו ממנה להצטרף לסגולים והיא נענתה בשמחה. במהרה היא הפכה לאחראית שנת הלימודים, אליפות הבתים ומפת הקונדסאים – תפקיד שהשם שלו יותר ארוך מהעבודה שבאמת צריך לעשות בו, ולכן אורטל החליטה לפרוש, וחזרה לגלוש באתר מהצד של המשתמשים הרגילים. אך אורטל אינה משתמשת רגילה – היא הייתה מרלינית עוד לפני שעלתה להנהלה בסוף השנה שעברה, ובסיום כהונתה הקצרצרה והשנייה בהנהלה היא התמרלנה בשנית. אך היא לא התמרלנה כחלק מפרישה, כמו שקורה לאלו שמתמרלנים בדרך כלל. לא ולא, נד ראשו, היא ממשיכה להיות פעילה באתר כמו משתמשת צעירה ומלאת מרץ, רק עם טייטל מוזהב של מסדר מרלין.

תם, Nico di Angelo
תם היא אחד המשתמשים הותיקים בפורטל, וכמו שנאמר, עם הותק בא הניסיון - תם עבר.ה תפקידים רבים בפורטל. ממנהל.ת פורום מד"פ, דרך הנהלת הפורומים, אחראי.ת מערכת הפאנפיקים, ירידה למסדר מרלין בפעם הראשונה, ניהול פורום סס"ש ועלייה שוב להנהלת הפורומים, שהסתיימה עם התמרלנות מחודשת בשנת 2019. מאז תם מתפקד.ת כמרלין מן המניין, אך זה לא אומר שהיא נעלמ.ה - היא עדיין מגיב.ה בנו"ד, מעלה קטעים לסס"ש ופעיל.ה ברחבי הפורומים.


🗣️נו"ד השנה
טאב(נ)ו("ד)!
למי מכם שלא זוכר, תחרות הטאבו הטריפה את גולשי הפורטל. הם המתינו לה בקוצר רוח, והובטח להם שהתחרות תתחיל כשהנו"ד הייעודי נפתח. וכשהוא נפתח, הו, איזו שמחה הייתה. המשתתפים בתחרות הגיבו כאילו הם דורכים על קרטוני ביצים, בזהירות יתרה, וכך נוצר אחד הנו"דים המשעשעים בפורטל. אך לא מדובר בנו"ד משעשע בלבד, אלא גם בנו"ד תחרותי בו הגולשים שלא השתתפו בתחרות ניסו להפסיל את המשתתפים, וגם המתחרים ניסו לפסול אלה את אלה. ומעל הכל, הלהיטות של הטאבו הפכה את הנו"ד הזה לנו"ד המהיר ביותר השנה, שהסתיים תוך פחות משלוש שעות! לא סתם הנו"ד הזה מועמד לנו"ד השנה.

פוד זון(ו"ד) מכה שנית
שנת 2019 הייתה שנה מוזרה. לא הייתה מגיפה, לא הסתובבנו עם מסכות והיה מותר להיפגש. אם אתם תוהים למה פתאום נזכרתי בשנה המשונה ההיא, התשובה היא המפגשים - אותם אירועים משונים בהם חברי הפורטל נפגשו במציאות, ולא דרך הזום, בלי מסכות ובלי 2 מטר, ועם הרבה חיבוקים. המפגש שסיים את השנה המוזרה ההיא היה מפגש לא רשמי בקניון עזריאלי בתל אביב. הוא לא היה חלק מכנס כלשהו ולא הוכנה פעילות מראש, וחברי הפורטל פשוט טיילו בקניון להנאתם, מדלגים בין איזור האוכל שנקרא Food Zone לאיזור האוכל הנוסף שנקרא בשם המקורי Food Zone 2. הדבר גרר מלא בדיחות בסגנון "שובו של הפוד זון! פוד זון מכה שנית!" והגולשים החליטו שצריך לקרוא לשני הנו"דים הבאים בשם Food Zone, ואכן כך נקרא הנו"ד הבא. מה הקשר ל2020 אתם שואלים? ובכן, שלושה חודשים לאחר מכן, בעיצומה של 2020, נפתח הנו"ד הנוסף והכה את כולם בתדהמה.

שובו של נו"ד 200
שילוב של הגבלות קורונה עם חופש גדול גרמו לנו"דים להסתיים תוך יומיים ולגולשי הנו"ד לנסות להגיע לעמוד 200 לפני שההנהלותים יבואו לנעול את הנו"ד. זה גרם לחברי ההנהלה להכריז על נו"ד מיוחד שיינעל אחרי 200 עמודים, וכמובן שכשנו"ד רגיל נגמר תוך יום, הנו"ד הזה נגמר תוך... שבוע. אך חברי ההנהלה לא אמרו נואש, וחיכו לסגר השני, בו הגולשים סיימו לא נו"ד אחד ביום אלא שניים! ואז נפתח נו"ד מאתיים החדש בו הגולשים הספיקו למלא 200 עמודים תוך יומיים בלבד, וזה עוד לא הכל: הנו"ד הזה היה הנו"ד הראשון, בפעם הראשונה זה שנים ארוכות, שבו ירין – הבעלים של האתר – ירד אל פשוטי העם והגיב בנו"ד כאחד האדם! קשה שלא להעמיד נו"ד כזה מיוחד לנו"ד השנה.

נ(ו"ד)קודה פסיק
מה מיוחד בנו"ד הזה? בואו נחשוב... אולי השם המשעשע שלו? אבל היו מלא נו"דים משעשעים. אולי זה שירין היה פעיל בו? אבל הוא התחיל להיות פעיל נו"ד אחד קודם לכן. אז אולי זה שהנו"ד הסתיים תוך 3 שעות? אבל הנו"ד של הטאבו הסתיים תוך פחות מזה. כאילו, כן, נכון, כשהנו"ד היה פעיל היה מספיק רק לרענן את העמוד כדי שיתווספו 3 עמודים, אבל עדיין. אולי זה שירין ביטל בו את אפשרות לצטט יותר מציטוט אחד (ציטוטפלצת)? אבל נו"ד אחר כך הוא החזיר את זה. אז מה היה מיוחד בנו"ד הז כל כך חוץ מזה שקרו בכל כל הדברים המיוחדים שקרו בנו"דים הקודמים? מה, זה שבנו"ד אחד קורים כל כך הרבה דברים יחודיים זו סיבה להעמיד אותו לנו"ד השנה? כנראה שכן.


📝תגובת השנה באמת חשבתם שלא תהיה קטגוריה כזאת?
לבצלצלים קוראים בצלצלים
הכל התחיל כשמשתמשת אחת נזפה במשתמשים אחרים על השימוש בבצלצלים, וטענה שאפשר להביע רגשות גם בכתב ולא רק בעזרת סמלים (על אף שהיא עצמה השתמשה בסימן :) באותה הזדמנות, אבל ניחא). המשתמשת הגדילה לעשות וטענה שלהמציא לסמלים האלה שמות מגוחכים כמו בצלצלים לא הופך את המשתמשים האלה לטובים יותר, ותהתה מי המציא לסמלים האלה את השם המשונה הזה, עד שמור הראה שזהו למעשה שמם המקורי של הבצלצלים. מי שיצר אותם החליט לקרוא להם ככה, ומדובר בהחלט בקטילה משעשעת. לא סתם התגובה הזאת מועמדת להיות תגובת השנה.

מאיר האבי
זה התחיל כמו כל נו"ד רגיל המשתמשים פטפטו ביניהם, אחד ההנהלותיים נכנס לתומו לנו"ד ומיד התנפלו עליו בשאלות. ההנהלותי, מאיר, בחר לענות בדרך מקורית להתנפלות, ובחר במילותיו של עורך הדין מתוך השיר "עם אחד" של שם טוב האבי. הוא לקח את הפסקה המתגוננת והמתמסכנת של עורך הדין וביצע בה מעט שינויים קלים כדי שתתאים למקרה ולפורטל. וכך הגיעו לשם בצלצלים, חרמשים, ואפילו תקופת החגים שהופיעה גם בשיר המקורי. משתמשים שלא זיהו את המקור נותרו מבולבלים, אבל אין ספק שתגובה כזו היא מועמדת ראויה להיות תגובת השנה.

הגר טל
תוכלו לסמוך על הגר שעם כל כך הרבה תגובות בנו"ד, ועוד תגובות רנדומליות ומשעשעות, מן הסתם אחת התגובות שלה תועמד. והפעם מדובר בתגובה משעשעת במיוחד. התגובה הזאת נחתה עלינו משמיים בלי הקשר מקדים והפתיעה את כולנו. טוב, בעיקר אותי. אני מודה שכשקראתי את התגובה הזאת הייתי צריך דקה כדי להבין למה היא מתכוונת ולמה הסטנדרט שלה לבני זוג ירד כל כך, אבל מה לא עושים בשביל משחק מילים? ועוד משחק מילים מוצלח שהביא לה מועמדות לתגובת השנה.

ליאור מתחנף להנהלה
התגובה הזאת מיוחדת מכמה סיבות. קודם כל, זו התגובה היחידה מבין התגובות המועמדות שלא נכתבה בנו"ד, אלא בפעילות. מדובר בפעילות שהופיעה בחגיגות בר המצווה של פורטלוש המסתורי, וליאור, שיודע מה חשוב בחיים, ניצל את השתתפותו בפעילות כדי להתחנף ללילי, חברת הנהלת הפורומים. ליאור המסכן. חנפנות ללילי כבר לא תעזור לו, אבל שאר חברי ההנהלה ממתינים שתתחנף גם אליהם. בכל מקרה, התגובה המשעשעת הזאת הצליחה להעלות חיוך על הפנים של כולנו, וגם היא מועמדת לתגובת השנה.


🧠טריוויונר/ית השנה קטגוריה חדשה נוספת!
אלה, Vesper
אמרתם טריוויה – אמרתם אלה, וזה די ברור מאליו למה היא מועמדת טבעית לתואר. אבל יש לכם מזל שאני נחמד ואני אסביר לכם בכל זאת. הטריוויה צ'אט הפכה לאירוע פופולארי שבכל שבוע הומה משתמשים, וכולם מתחרים. ובכל פעם שאלה משתתפת, היא מנצחת. תמיד. משתמשים מתאמנים על שאלות, משננים תשובות, ואלה מנצחת באופן טבעי, ממש כמו מכונה או רובוט. באמת, לא הייתה פעם אחת שהיא ירדה מהמקום הראשון. עד היום, בכל פעם שיש טריוויה, אלה קופצת לכולם לראש. ואם ביום מן הימים תיערך תחרות "המרדף" פוטריסטית, אין ספק שאלה תהיה הצ'ייסרית.

ליאור, Kermit The Emperor
אוי, ליאור, המקום השני הנצחי. טוב, כמעט. בכל פעם שאלה לא מופיעה לטריוויה, ליאור זוכה. וכן, ליאור נוכח בטריוויה כל שבוע. אני חושב שהוא לא פספס אף לא טריוויה אחת. ליאור תמיד יככב בין שלושת הזוכים, בדרך כלל בשני המקומות הראשונים (ואם אלה לא נמצאת אז במקום הראשון), והמאמץ שליאור משקיע בשביל להרוויח את זה בהחלט ניכר. אם אלה היא מכונת טריוויה על-אנושית, ליאור כל כך אנושי. ההכנות הרבות שהוא עושה לקראת כל טריוויה צ'אט שבועית משתלמות לו בסופו של דבר, ולכן הוא מועמד לטריוויונר השנה.

זיו, David Tennant
נכון, זיו לא מתמודד ולא זוכה, אבל הוא בכל זאת מועמד, וזה כי לולא זיו לא הייתה טריוויה שבועית. זיו דואג להפעיל את הטריוויה בכל שבוע בהשקעה ומסירות לא מובנת מאליה. וכשהוא לא יכול להפעיל את הטריוויה באותו שבוע, הוא דואג למנות מחליף ודואג שהוא יעשה עבודה טובה. אבל אף אחד לא משתווה לזיו – המתחרים בטריוויה מחכים להערות והפרגונים שהוא מעניק להם יותר מאשר לשאלות הטריוויה עצמן, וללא ספק זיו הוא חלק מחוויית הטריוויה צ'אט. למעשה, יותר משחושבים על אלה, כשאומרים טריוויה – חושבים על זיו, ולכן גם הוא מועמד טבעי לטריוויונר השנה.

אפס, אפסוש
אפס לא מפורסם בזכות הזכיות הרבות שלו בטריוויה. הוא לא על-אנושי כמו אלה שיודעת הכל, והוא לא משנן בעל פה את השאלות של הטריוויה כמו ליאור. אפס מייצג כל טריוויונר וטריוויונרית שמנסים להוכיח את בקיאותם וזריזותם בסדרה הקסומה יותר מהשאר. אפס בטריוויה הוא אחד מאיתנו, כמוכם, כמוכן וכמוני (טוב ספציפית לא כמוני, אני הרי משתמש הנשף המושלם). אז למה דווקא אפס מועמד לטריוויונר השנה? בזכות ההתמדה. בכל שבוע תוכלו למצוא אותו שם, ולפעמים גם תוכלו לראות אותו בין המקומות הראשונים, מגוון בגריפינדוריותו את ההפללפאפיזם המשתלט על הטריוויה בכל שבוע מחדש. בזכות ההתמדה והאנושיות, גם אפס מועמד לטריוויונר השנה, על אף שכשזה נוגע לטריוויה הוא רחוק מלהיות סתם אפס.


📚סופר/ת השנה
רוונה, Kurapika
טוב, כולנו יודעים שאין דבר כזה פורום סס"ש בלי רוונה השנה. רוונה ניסחה פעילויות, נתנה תגובות בונות - אך לא רק את הדברים האלו היא עשתה, אלא גם פרסמה יצירות מקסימות! רוונה מקשיבה להערות, משתפרת, ומפתיעה את כולנו בעברית תקנית ואוצר מילים מרשים אשר באים לידי ביטוי בקטעים ובשירים. לכן, בכל פעם שהיא מפרסמת יצירה, כולם כבר ממתינים בציפייה ליצירה הבאה. רוונה יודעת גם לכתוב וגם לתת תגובות בונות על יצירות של אחרים, ואלו, כמובן, מיומנויות חשובות שכל סופר וסופרת צריכים. לכן, אף אחד לא מופתע שרוונה מועמדת לתואר סופרת השנה, וזו הבחירה שלכם האם לתת לה את הזכייה. במדף של רוונה תמצאו את כל היצירות המוצלחות שלה מכל הזמנים, ובעיקר מהשנה כי רוונה הצטרפה רק בפברואר האחרון, וביניהן ארבעים וחמישה דולרים, כמו מרדף מכוניות ולפני שהכול מחשיך.

ריין, Fire Served Cold
את היצירות של ריין קשה לפספס כאן באתר, ורק השנה פורסמו מעל 20 בפורום סס"ש. מרשים, אתם לא חושבים? בעיקר כי במקרה של ריין, זו לא רק כמות – אלא גם איכות. כל יצירה שלו היא מקסימה ושווה קריאה. ריין הוא כותב מוכשר בהחלט, ואת זה לכל משתמש שנכנס לסס"ש יהיה קשה לפספס. לסיכום, כולנו מבינים מדוע ריין מועמד לקטגוריית סופר השנה, ומי יודע, אולי אתם המשתמשים גם תתנו לו את הזכייה (סלחו לי על החרוז העקום. אני מבטיח שבנשף יהיה הרבה יותר כיף). במדף של ריין תמצאו את כל היצירות המוצלחות שלו מכל הזמנים, ובמיוחד את היצירות הבולטות שלו מהשנה: אור כסוף, בבואה וריקוד איטי.

וריאן, rainmaker
וריאן היא המילה הנרדפת להתמדה. היא כותבת דרך קבע, כמעט כל יום, ובהחלט ניתן לראות זאת ממבט קצר בפורום סס"ש. גם את הכמות, וגם את האיכות. וריאן כותבת כל הזמן, ולכן גם משתפרת כל הזמן - כי הרי, הדרך הכי טובה להשתפר היא לכתוב, לא כן? וריאן שלנו אף השתתפה השנה בחודש הכתיבה של הפורום, ובאופן לא מפתיע עומדת להיות בין הזוכות בפרס הכותבת המתמידה - זאת בזכות העמידה בכל משימות חודש הכתיבה, בלי יוצאת מן הכלל. בקיצור, וריאן היא כותבת יוצאת מן הכלל, וזה בהחלט בולט כאן באתר. לכן, אף אחד לא יופתע אם היא תזכה בתואר סופרת השנה! במדף של וריאן תמצאו את כל היצירות המוצלחות שלה מכל הזמנים, ובמיוחד את היצירות הבולטות שלה מהשנה: בן הכוכבים, רדיו שבור וכמו דג זהב.

תם, Nico di Angelo
תם הוא כותב ותיק מאוד בפורום סס"ש, ובאופן כללי. הוא אפילו ניהל את הפורום יחד עם לילי בעבר, אבל זה כבר סיפור אחר. בכל מקרה, תם אמנם פרש מהאתר, אבל הוא עדיין נכנס אחת לכמה זמן - ובזמנים האלו, מספיק לפרסם את הקטעים המקסימים שלו בפורום סס"ש! בנוסף, בחודש האחרון הוא השתתף בפרויקט NaNoWriMo בפורום וכתב ספר מקסים, ואת ההתמדה שלו קשה לפספס! לא יהיה זה מפתיע כלל אם תם שלנו יזכה להיות סופר השנה. במדף של תם תמצאו את כל היצירות המוצלחות שלו מכל הזמנים, ובמיוחד את היצירות הבולטות שלו מהשנה: דממת השחת, חלב גיבורים והסיפור על הזמרת שהייתה גם סירנה.


⛏️חופר/ת השנה
הגר, Daisy the Great
הגר היא מבין המשתמשים הבולטים שאיכלסו את הנו"ד והיה אפשר לראותה שם השנה כמעט בכל שעה של היום! בכל זמן פנוי, הגר נכנסת לפורטל וישר כותבת תגובה בנו"ד. אם תתחברו לנו"ד, כמעט תמיד תראו אותה מחוברת שם, וכל תגובה שנייה בערך בנו"ד היא שלה. ומה יפה בכל העניין הזה? שבכל שנה היא מועמדת לתואר הזה, ובכל שנה היא זוכה. כל הפורטל השתנה בינתיים, והגר ממשיכה לזכות בתואר הזה. בכל שנה היא מועמדת עפ כינוי אחר, ובכל שנה היא גם זוכה איתו. אפילו השם של הקטגוריה הזאת השתנה בינתיים, והגר ממשיכה לזכות. היא הספיקה לשנות שם ולשון פנייה, פעמיים, ועדיין בכל שנה היא מועמדת ובכל שנה היא זוכה, כי הגר היא, באמת ובתמים, מלכת הנו"ד.

כריס, I Love Fall Out Boy
מי לא מכיר את כריס? אחד המשתמשים הוותיקים בפורטל, אפילו יותר מהגר, ואחד המשתמשים המוכרים ביותר. גם השנה כריס כיכב בנו"ד והרבה לכתוב בו, בעיקר בשעות לא שעות, ובכל פעם שהיה בנו"ד הוא הורגש. הוא סחף אחריו את המשתמשים וניתב את השיחה לנושאים המעניינים אותו, כמו דיונים פוליטיים או סיפורים משעשעים מעבודתו בתחנת הדלק. בכל פעם שכריס מבקר בנו"ד הוא הופך למרכז הנו"ד, וגם כשהודיע על פרישה מהפורטל הוא חזר – איך לא – לנו"ד. כעת הוא שוב בפרישה (עד שיחזור שוב), אבל החותם שהטביע השנה בנו"ד עדיין פועם וקשה להתעלם ממנו, ולכן גם כריס מועמד לתואר חופר השנה.

ורד, אני ורד
כהנהלותית שעלתה מלמטה, ורד מאוד מחוברת לשטח, למשתמשים ובעיקר בעיקר לנו"ד. היא פתחה ונעלה את רוב הנו"דים השנה, היא מוודאת שהשיחה בנו"ד תישאר נעימה ולא תגלוש למחוזות הספאם, אבל החשוב מכל – היא פשוט נהנית להיות בנו"ד. לא משנה אם עכשיו בוקצ או לילה, תמיד תראו אותה בפורטל, ובעיקר בנו"ד, שם היא מעבירה את הלילות הלבנים של תקופת הסגר. סביר להניח שבלי ורד, כל נו"ד היה נו"ד מאתיים פשוט כי אף הנהלותי אחר לא נמצא הרבה בנו"ד כמוה והמשתמשים היו מנצלים את זה כדי להגשים את שאיפתם להגיע למאתיים עמודים באופן פיראטי. אבל מעבר לתפקידהּ בהנהלה, ורד היא פשוט משתמשת שכיף לשוחח איתה בנו"ד, ולכן גם היא מועמדת לתואר חופרת השנה.

סופי, כאילו אני גלידה
סופי הצטרפה לפורטל בערך אתמול. סתם, לא, היא הצטרפה באפריל האחרון, אבל בהשוואה לשאר הוותיקים שמועמדים לקטגוריה הזאת, היא ממש צעירת-פורטל. אך הפעילות שלה בנו"דים (ובכללי באתר. בואו, היא בצוות תוכן! ומה אתם עשיתם בשביל לקדם את הפורטל היום?) לא מעידה על כך כלל! אם תעיפו מבט כמעט בכל הנו"דים מאז שסופי הצטרפה, תוכלו למצוא אותה במקום גבוה ברשימת החופרים. נו, אתם יודעים, הרשימה הזאת של כמה הודעות כתב כל משתמש באשכול? אז אצל סופי המספרים לא משקרים – הפעילות שלה בנו"ד, בכל נו"ד, בהחלט גדולה. בזמנה המועט בפורטל היא הספיקה להגיע ל13K הודעות לפני שהופסק מונה ההודעות בפורום דיבורים. אז שהיא לא תועמד לחופרת השנה?


🎨אוֹמן/ית השנה
מור, מאסטר שיפו
מור הוא אחד המעצבים הבולטים והמוכשרים ביותר בפורטל, ולא סתם הוא נבחר להיות המעצב הרשמי של האתר. העיצובים שלו מיוחדים ומקוריים, ואת הלוגואים המרהיבים שלו אי אפשר לפספס, בין אם בפעילויות השונות בפורומים, בפעילות צפרדעי השוקולד הסוחפת, או אפילו כאן בראש האשכול. מור הוא מעצב יוצא דופן, והוא מועמד לזכייה בקטגוריה הזו לא לחינם.

נעם, Calum Scott
אמרתם פורום גאו"ץ? אמרתם נעם. נעם הוא אחד המשתמשים הבולטים בפורום, ולא סתם - הוא מצלם, מעצב, וכולנו בטוחים שאם הוא יתחיל לצייר, הוא יתגלה ככישרון גדול גם בתחום הזה. זווית הראייה שלו ייחודית ומעניינת, וביחד עם כישרון לא קטן, הוא מצליח תמיד ליצור תמונות מקוריות ומעניינות, שהוא נוהג לפרסם בפורום מידי פעם בפעם. נעם גם בולט בת"בים המושקעים שהוא מעניק למשתמשים, וללא ספק, מגיע לו להיות מועמד.

אורטל, Enola Holmes
את האהבה של אורטל לבעלי חיים אי אפשר לפספס, במיוחד כשנכנסים לפורום גאו"ץ. אורטל היא אחת המשתמשות הבולטות בו, והיא מרבה לפרסם תמונות מרהיבות של כלבים וחתולים מתוקים במיוחד שהיא מצלמת. זווית הצילום הייחודית, הנופים המקסימים והחיות המתוקות יוצרות תמונות עוצרות נשימה, שגורמות לכולנו לרצות לאמץ חיה. אה, ולהעמיד את אורטל לאומנית השנה.

עומר, Batman
עומר הוא אמן יוצא דופן בקטגוריה הזו - הוא היחיד שנכנס אליה בזכות כישרונו בציור. ואוהו, הוא בהחלט כישרוני. עומר מתמחה בעיקר בציורי אנשים באופן דיגיטלי, והוא עושה את זה בצורה מלאת חן וריאליסטיות. הוא גורם לציור להיראות פשוט ולא מסובך, כשלמעשה הם דורשים מאמץ רב והשקעה בשביל רובה המוחלט של האוכלוסייה, שנכשלים בלצייר איש קו – מה שמעמיד את עומר בתור צייר די מוכשר, כזה שראוי גם להיות מועמד לתואר.


💬כינוי השנה ההנהלותים היו מתים שכינויי הדרדסים שלהם היו מועמדים!
יחתיכת אפס
נו באמת, חשבתם שהכינוי הזה לא יועמד? היה סיכוי כזה בכלל?
יחתיכת אפס, או "אפס" כמו שהתחילו לכנות אותו בקיצור, פרץ לחיינו בתחילת השנה עם הכינוי הזה והצחיק את כולם. לא היה אפשר לקרוא לו בלי להשתמש בכינוי מעליב, וזה שיעשע את כולם ובעיקר אותו. עם הזמן אפס שינה לכינויים שונים ומשונים, משעשעים גם כן. למשל, בתקופת הסגר הראשון, כמה משתמשים מהעבר שבו לפורטל והטרילו את הנו"ד עם כינויים מטורפים והטרלות כל כך גאוניות שאפילו חברי ההנהלה לא העירו להם אלא פשוט הצטרפו לחגיגה, וכמובן שאפס הצטרף לשורותיהם. גם כשטרנד כזה או אחר של כינויים משותפים שוטף את הפורטל, אפס שומר על הדימוי שבנה לעצמו וקורא לעצמו ShToTaEfesush או דרדס אפס. עכשיו, למשל, הכינוי שלו הוא פשוט "אפסוש". למעשה, הכינוי כל כך צלח ששני משתמשים כינו את עצמם "יחתיכת אחד" ו"יחתיכת שניים", אך אין בהם את השנינות ש"יחתיכת אפס" מביא איתו. אפס שומר על עמימות לגביו ולא מזדהה בשם אחר מלבד "אפס", ונראה שהוא נהנה מכל העניין.

ShToTaImagineIt של פלג
אחח, כינויים משותפים. כמה שמשתמשים אוהבים את זה, וכמה שאני לא. באמת, תהיו קצת מקוריים!
אבל יש כינוי משותף אחד שהיה קשה להתעלם ממנו. הרגשתי שהוא סחף ממש את כל הפורטל, וזה תופעת הShToTa. מדובר בכינוי משותף די פשוט - אין צורך להתחכם ולבחור דמות מסוימת, פשוט מוסיפים ShToTa לפני הכינוי ו-טאדא! הצטרפתם לכנופיה. וShToTa, שפלג התחיל אותו ולכן דווקא הוא מועמד, באמת היה חתיכת כנופייה. הוא נמשך לא מעט זמן וכלל בתוכו המוני אנשים, יחד עם לא מעט רגעים משעשעים בו חלק מהמצטרפים לטרנד תהו מה זה בכלל ShToTa. המלצה לדוברי הרוסית שבינינו – אל תגלו להם, יותר מצחיק ככה.

Janice של ירין
זה השלב בו אתם צועקים לכיוון המסך: "עוד כינוי משותף? באמת, נשף. לאן הידרדרת?" אז אני אסביר. הכל התחיל כשהדס קראה לעצמה Phoebe Buffay לפני בערך שנה, והכל היה שקט. ואז, כך סתם פתאום, בתקופת הסגר השני, המשתמשים עלו על זה והתחילו לכנות את עצמם על שם דמויות מFriends. יכולתם למצוא צ'נדלר, רוס, מוניקה, רייצ'ל ואפילו ג'ניס. ובדיוק על ג'ניס רציתי להתעכב - לא היה מדובר בכינוי משותף גדול מדי (כאילו, כן, הוא די גדול, אבל לא בהשוואה לShToTa), אבל הוא הצליח לסחוף אחריו את בונקר הכינויים הגדול – ירין, שהפתיע את כולם. זו הסיבה שגם הכינוי הזה מועמד לכינוי השנה.

הוזלי הגדול של שי
"הוזלי הגדול" היה הכינוי הראשון של שי כשנרשם לאתר. לתומי חשבתי שמדובר ב"הוויזלי הגדול" בכתיב מאוד מאוד חסר, אבל אנחנו עוד נחזור לצורת ההגיה של זה. קודם, אשתף אתכם ששי שינה את כינויו במהרה ונשאר עם הכינוי האחר לא מעט זמן, עד שהחליט לחזור לכינוי הראשון שלו בקטע אירוני, וזו אכן הייתה אירוניה נהדרת. הוא הצחיק את כולם והעמיד פני נוב (בלי לקחת חלק בכינויי הנובים המשותפים), והכינוי המשעשע בהחלט הזה הפך להיות יותר ממזוהה איתו – בכוונה, או שלא בכוונה, שי התחיל טרנד וגרם לכמה משתמשים נוספים לחזור למקורות ולכינויים הראשונים איתם נרשמו לאתר. "הוזלי הגדול" הפך להיות כל כך מזוהה עם שי, שכשהוא נדבק במגפת הShToTa הוא קרא לעצמו ShToTaHozley, מה שהעלה את השאלה איך בשם זקנו של מרלין מבטאים את המילה הראשונה בכינוי הזה. אבל היום כולם יודעים – שי זה "הוזלי הגדול", ו"הוזלי הגדול" מועמד ריאלי לכינוי השנה.


📜פאנפיק השנה
האויב האחרון
לא צריך לחשוב הרבה כדי להחליט שהאויב האחרון, מיצירותיה של נגה, ראוי להיות אחד מארבעת המועמדים לפאנפיק השנה.
הפאנפיק, שאומנם הופיע במערכת ב2017 אך ממשיך להתעדכן בימינו, עוסק במציאות אלטרנטיבית שבה מסדר עוף החול נאלץ להתמודד עם שובו של וולדמורט בעוד לילי וג'יימס מתעוררים ומגלים שחיו את ארבע עשרה השנים האחרונות שלהם כמוגלגים.
הפאנפיק צבר הרבה מוניטין בשנים האחרונות, ואפשר להגיד בביטחון ש70 הרשומים לפאנפיק יסכימו שיהיה זה עוול לא להעמיד אותו בקטגוריה.

דאדלי פוטר 2.0
מהפאנפיק דאדלי פוטר, אשר עוסק במציאות חלופית שבה דאדלי הוא הנבחר, אפשר ללמוד שלא על העלילה לבדה תועמד יצירה להיות פאנפיק השנה. דאדלי פוטר התחיל בתור פאנפיק תמים של משתמש ארני מקמילן הגאון, אך ננטש כעבור שניים וחצי פרקים. את הבעלות על היצירה החליפה (באישור) משתמשת אחרת, שנטשה אותו גם היא אחרי כמה פרקים בודדים, ואחריה עברה לידיו של משתמש נוסף שנטש מיד לאחר הפרק הראשון. את האחריות על הפאנפיק לקח אחראי מערכת הפאנפיקים הנוכחי לידיו והחל לשכתב אותו. כעת הפאנפיק הספיק לצבור לא מעט עוקבים, ואפשר לומר שהוא נמצא כעת בידיים טובות, לפחות עד שגם איתמר ינטוש אותו.

בינינו
אחת הסיבות שהקטגוריה של פאנפיק השנה בכלל קיימת היא כדי לקשר בין הפורומים לפאנפיקים – שני עולמות גדולים שלא הצליחו להיפגש עדיין. לפעמים נדמה שהפאנפיק הזה הצליח לעשות את הקישור: "בינינו" עוסק במשחק הפופולארי של השנה, אמונג אס. לא רק שמדובר בפאנפיק מקורי במיוחד על משחק מחשב ולא על יצירה, הוא אחד הפופולאריים והאהובים שהיו השנה וכיכבו בנו"ד, וזאת למרות שהוא נכתב רק בנובמבר האחרון!

בלאגן על מימדי בהוגוורטס
לפעמים לא צריך היסטוריה ארוכת שנים או סיפור רקע מרתק כדי לקבל מועמדות לפאנפיק השנה. בלאגן על מימדי בהוגוורטס הוא פאנפיק קרוסאובר, כלומר, פאנפיק המפגיש דמויות מפאנדומים שונים; הפאנפיק מתרחש בשנתו השמינית של הארי, שצריך לגבור על הבלאגן שפוקד את הטירה, יחד עם גיבורי פאנדומים שונים, ביניהם פרסי ג'קסון, ג'ינקס ועוד. הפאנפיק קיים רק כמה חודשים אך הספיק לגייס כמות מפתיעה של עוקבים וכמות אף יותר מפתיעה של פרקים. מה שכן, לא אופתע יותר מדי אם הפאנפיק יזכה, כי נראה שהוא הצליח להפתיע את כולנו מכל בחינה אפשרית.


💀פרישת השנה
נעמה, The Fairy Of Music
נעמה הייתה מוכרת ופעילה בפורטל כבר כמה שנים. היא הייתה פעילה קבועה בנו"דים ובפעילויות, ואפילו לא ויתרה על אף מפגש עוד כשהיו כאלה וכשלא היה מדובר באירועים מסכני חיים. בשיא פעילותה באתר, היא עמדה בראש בית רייבנקלו ודאגה להפוך אותו לבית פעיל, חזק, ומוביל כמעט תמיד על שאר הבתים בפער בלתי נתפס של נקודות, מצב שנשאר עד היום. ואם זה לא הספיק לכם, היא ניהלה ביד רמה את קבוצת "חדר הנחיצות" במפת הקונדסאים, שהייתה קבוצה ותיקה ומובילה מבחינת מספר החברים וכמות הפעילות בה. והשנה נעמה פרשה מניהול בית רייבנקלו ועזבה את חדר הנחיצות - מה שהוביל לסגירת חדר הנחיצות והשארת בית רייבנקלו יתום ממנהיג/ה. חסרונה של נעמה אכן מורגש: אמנם בית רייבנקלו עדיין מוביל, אך שאר הבתים מתחילים לצמצם פערים. וסגירתו של חדר הנחיצות גרם לכמה קבוצות חדשות להיפתח, אבל אף אחת מהן לא מתקרבת לאימפריה שהוא היה ולתחרות שהוא ניהל עם אלרג"ה. וכמו נבואה שמגשימה את עצמה, ממש בזמן כתיבת שורות אלה נעמה פרסמה הודעת פרישה רשמית, פרישה שבהחלט פוערת חור.

נעם, Calum Scott
נעם התחיל את דרכו בנפתולי הניהול כשניהל את פורום מטומ"ם אי שם ב2017, ובהמשך עלה להנהלת הפורומים, ואז, כמו כל הנהלותי טוב, פרש. השנים חלפו, נעם היה בהנהלה און אנד אוף, ולפני שנה בדיוק, כשהיה במסדר מרלין, הוא הציע לחברי ההנהלה קונספט ללוגו לנשף. כלומר, נעם הוא זה שעיצב אותי בשנה שעברה! זוכרים איזה יפה הייתי? זה בזכותו. מפה לשם הוא חזר להנהלה, אבל הפעם לא כחבר הנהלת הפורומים אלא כאחראי ידיעות ועדכונים. בהמשך הוא אכן חזר לתפקידו המוכר כסגול, ובמקביל סיים את כיתה י"ב והתחיל בחייו, מה שהקשה עליו למצוא זמן פנוי לתפקיד. בסופו של דבר, ממש השבוע, נעם פרש (שוב) מההנהלה ומהאתר, אך נראה שהפעם מדובר בפרישה לתמיד בשל הזמן הפנוי המועט שלו. אנחנו אוהבים את נעם ומעריכים אותו, והמעט שנוכל לעשות בשבילו זה להעמיד אותו לזכייה כאן.

אורטל, Enola Holmes
אצל אורטל זה כבר הפך למסורת – בכל שנה היא מכהנת בתפקיד הנהלתי כזה או אחר בפורטל, בכל שנה היא פורשת, בכל שנה היא מועמדת לתואר פרישת השנה ובכל שנה היא חוזרת להנהלה רגע לפני הנשף כדי להרוס את המועמדות של עצמה. ומי יודע, אולי גם בנשף הקרוב זה יקרה? השנה פרישתה של אורטל הייתה גדולה מבעבר – היא לא פרשה מתפקידה בהנהלת הפורומים אלא מתפקידה כאחראית שנת הלימודים, אליפות הבתים ומפת הקונדסאים. נכון, זו לא באמת פרישה. הי עדיין פעילה בפורטל ומצחיקה את כולם. אבל אנחנו כמובן מעריכים את פועלה, ועדיין מקווים שאולי היא תפתיע אותנו שוב ותחזור מהפרישה עד שהנשף יסתיים.

רות, ?mind if I slither in
רות הצטרפה לפורטל ב2019 ובמהרה הכירה חברים חדשים, פעלה בכל מקום והפכה לחלק בלתי נפרד מהאתר. היא אפילו זכתה בתואר סלית'רינית השנה בנשף הקודם. רות גם עשתה את הבלתי אפשרי: היא עלתה להנהלת הפורומים בעזרת מצע אותו שלחה לחברי ההנהלה הגבוהה, ממש כמו ורד שעלתה יחד איתה. ובאמת, בחודשים הראשונים היא כיהנה כחברה פעילה בהנהלת הפורומים, ואז פשוט נעלמה. היא הפסיקה להתחבר לפורטל ולא הייתה דרך ליצור איתה קשר. בסופו של דבר, אחרי כמה חודשים מתוחים, חברי ההנהלה הצליחו ליצור איתה קשר והבינו ממנה שהיא נאלצה לפרוש בגלל סיבות אישיות שלא בשליטתה. אל תדאגו, היא בסדר! מה שכן, הפרישה הפתאומית ללא כל הודעה מוקדמת אחרי שהייתה כה דומיננטית זיכתה אותה במועמדות לתואר פרישת השנה.


🎁הפתעת השנה
עמרי, Hogwarts
עמרי ניהל את האתר מזמן. כאילו, ממש מזמן. רק ותיקי הפורטל, כמוני, זוכרים אותו שולט ביד רמה באתר ועומד בראש צוות ההנהלה. לכן, כולנו הופתענו כשהשנה עמרי חזר! ועוד איזו חזרה – הוא החל להעלות עדכונים ברחבי הפורומים, ובהמשך גם בעמוד הראשי, החזיר את הדו קרב השבועי לפיילוט בלתי נשכח, והכניס אימוג'י חדש ללקסיקון שלנו 🤠. החזרה הפתאומית של עמרי הפתיעה את כולם, ואפילו אותי – משתמש הנשף שכבר ראה הכל. לכן, עמרי מועמד להפתעת השנה. הוא היה מפתיע יותר מהקורונה.

ירין, Peter Pan
ירין הוא הבעלים של האתר. האתר שייך לו, כל ההנהלותים הקטנים מתחזקים לו את האתר, וכל המשתמשים גולשים להם בו לתומם. מדי פעם ירין היה מציץ באתר, רואה שהכל כשורה וחוזר לו לעיסוקיו, אל השנה לא עוד! אולי זה קרה כי האתר הפך למעניין במיוחד, ואולי זה קרה כי סגר הקורונה גרם לכל מיני דברים משונים להתרחש, אבל ירין הפך להיות פעיל ביותר! זה קרה בהדרגה: בהתחלה הוא התחבר לעיתים תכופות יותר, ואז הציץ בנו"ד, ואז המשתמשים החלו לשער מתי ירין יעשה את הבלתי יאמן ויגיב ממש בנו"ד. ובכן, לא רק שבסופו של דבר ירין הגיב בו – זה קרה יותר מפעם אחת, והוא אף פתח נו"ד לראשונה זה שנים, ביטל את הציטוטפלצת והחזיר אותו, ואפילו נתן באן למשתמש שלא שמר לעצמו את הקשקושים ואת ההבלים החשוכים והמכוערים שלו.

ליאור, Kermit The Emperor
ליאור הצטרף לפורטל בנובמבר 2019 ונראה כמו משתמש רגיל ככל המשתמשים. אף אחד לא שיער שמה שיקרה קרה: הוא שלח מצע להנהלת הפורומים תוך פחות מחודשיים, הפך לבטא צעיר במיוחד, הצטרף לצוות השנה"ל, הצטרף לצוות תוכן, עלה לניהול אלרג"ה, ירד מצוות השנה"ל, ירד מצוות תוכן, נשאר בניהול אלרג"ה, הגיש בקשת ניהול, התחנך בחניך חונך ועלה לניהול פורום, וכל זה תוך שנה אחת וכשהוא רק בן 12! יותר צעיר מהפורטל עצמו! יום יבוא והסופרמן הזה יהיה הנהלת האתר, ואז הוא יקנה את האתר ויהיה הבעלים. באמת. אם המשתמש הזה לא הפתיע אתכם השנה, שום דבר לא יכול להפתיע אתכם כבר.

צוות תוכן
הפתעה: המועמד הרביעי הוא לא משתמש אלא קבוצת משתמשים! לראשונה בתולדות הנשף!
צוות תוכן, כמו כמעט כל שאר הדברים שמועמדים להפתעת השנה, היה קיים פעם. ממש פעם. ולמשך זמן רב צוות תוכן היה די מת. היו כמה ניסיונות להחיות אותו, כמו מסורת שהייתה קיימת עד לא מזמן בה אחראי מערכת הפאנפיקים היה מתפעל את הצוות לבדו, אבל זה לא צלח, עד שחלי הגיעה. חלי הייתה אחראית שנה"ל ואליפות הבתים ועזרה קצת לתרגם ערכים לאנציקלופדיה, וכשירדה מהתפקיד נשארה בצוות תוכן. וכך החל גיוס לצוות שתרגם וביטא ערכים בקצב מסחרר, וערכים חדשים ונוצצים כבר עלו לאנציקלופדיית האתר. ההצלחה של צוות תוכן הפתיעה את כולם.


🤬דיון השנה
פרסי וויזלי
הדיון היחיד מבין המועמדים שעוסק בסיבה שלשמה התכנסנו כולנו באתר הזה – פאנדום הארי פוטר. וריאן מציגה עמדה מקורית במיוחד ולא ממש פופולארית על דמותו השנויה במחלוקת של פרסי וויזלי, ועוררה דיון מרתק עליו. המשתמשים נכנסו לכאלה רמות של ניתוחי אופי ואישיות, והדעות היו מגוונות כל כך, שלרגע אפשר לשכוח שמדובר בדיון על אופי של דמות בדיונית בספר פנטזיה. אז שדיון כזה לא יועמד לדיון השנה?

מחאת המכנסיים הקצרים
באביב האחרון שטפה את ארצנו מחאת המכנסיים הקצרים, או "מחאת המכנסונים" כפי שנודעה בשמה הנוסף. במחאה זו, תלמידות התיכון שזה עתה שבו מהסגר הראשון של מגפת הקורונה באות במכנסונים קצרים לבית הספר כמחאה על תקנות הלבוש. המחאה הציתה גל של ויכוחים ודיונים ברשתות החברתיות, בערוצי התקשורת השונים, בשיחות סלון או מה שלא תהיה המקבילה הקורונתית של שיחת ברזיה, וגם כאן בפורטל שלנו המחאה הכתה גלים כשנעם פתח את הדיון בפורום דיבורים 13+. נעם הציג את שני הצדדים בצורה אובייקטיבית ורהוטה, והצדדים מיהרו לדון, כי מדובר בדיון שאין אחד שאין לו דעה בנושא. כן, אפילו לי יש דעה בנושא, אבל לא תדעו אותה לעולם.

התורה שבעל פה והרבנות
הדיון הזה, שגם הוא מככב בדיבורים 13+, נפתח על ידי כריס ועוסק בנושא נפיץ במיוחד – האם התורה שבעל פה היא מיתוס? כלומר, אם משה קיבל תורה מסיני, האם הוא קיבל גם את חמשת חומשי התורה שבכתב וגם תורה נוספת בעל פה, או שמא הוא קיבל רק תורה אחת, והתורה שבעל פה היא המצאה מאוחרת של רבנים? שאלה מורכבת שמכילה בתוכה שאלות מורכבות לא פחות, כמו נצרות מול יהדות, רפורמים מול אורתודוקסים, רבניים מול קראים ופרושים מול כל השאר. חברי ההנהלה יכולים להעיד שהם קיבלו כמה ינשופים נרגשים המבקשים לנעול את הדיון מרוב רגישותו, אך למרבה ההפתעה הוא התנהל בצורה בטוחה וידידותית.

נטיות מיניות
ללא ספק, הדיון המדובר של השנה. אם הדיונים הקודמים היו ידידותיים ומכבדים, בדיון הזה כל האמת הוטחה בפרצוף ובלי פילטרים. מדובר בדיון בנושא מאוד נפיץ שחזר על עצמו לא מעט בדיבורים 13+, וכמה מהדיונים שעסקו בנושא הזה אפילו ננעלו בשל הידרדרות השיח, אבל לא הדיון הזה. הנושא הוא, כמובן, הקהילה הלהט"בית מול הקהילה הדתית, זוגיות חד מינית מול טיפולי המרה, ונטיות מיניות באופן כללי, על כל דבר שעשוי להתפרש מכך. הדיון הזה לא מנוסח בצורה מעוצבת ומפורטת אלא מעלה את הנושא בצורה די אסוציאטיבית, אבל כנראה שאין צורך להשקיע בהצגתו של נושא כל כך בוער. הדיון במהרה הפך לעימות, ומשם לוויכוח, ומשם לריבים. האשכול היה כה אמוציונלי עד שהמשתמש "פומיקי" פרסם תגובה הומופובית שזיכתה אותו בבאן מלא פחות מירין – האיש שהאתר שייך לו, ושמשתייך בעצמו לקהילה הגאה. כאמור, הדיון המדובר של השנה.


🧑‍💻סיקור השנה
פייט/זירו של ליאור
השנה ליאור הפציץ בסיקורי אנימה והלוואי שהייתי יכול להעמיד את כולם, אבל בחרתי בסיקור האנימה המושקע, המעניין, ובכללי הטוב ביותר שלו – פייט/זירו. מדובר בסדרת אנימה המומלצת לגילאי 17 ומעלה (זה רק אני או שליאור עוד לא בן 17?) שעוסקת במלחמה על הגביע הקדוש המסוגל להגשים כל משאלה כאילו היה שבעה כדורים המזמנים דרקון, אלא שעד עכשיו אף אחד לא הצילח להשיג את הגביע הזה. הסדרה מלאה בדמויות היסטוריות ואגדיות יותר ופחות, מגילגמש והגרסה הנשית של המלך ארתור ועד אלכסנדר מוקדון, בדמויות מקוריות, ובהרבה אקשן ופעולה.
ליאור לא מחסיר אף פרט. הסיקור הארוך והמפורט הזה עשיר בהסברים, תמונות, קישורים וגיפים. ליאור גם שואף ללמוד ולהתקדם – הוא מיהר ליישם את ההמלצות וההערות שתיבבו לו, והסיקור הזה מועמד בזכות ולא בחסד.

משמר האלמוות של תם
משמר האלמוות (או "השומרת העתיקה" בתרגום חופשי) הוא סרט פעולה והרפתקאות שיצא בקיץ האחרון בנטפליקס, המספר על עולם בו משום מה קיימים ארבעה לוחמים בני אלמוות. הסיקור הזה מועמד כאן כי תם פשוט מפציץ.ה בידע על הרקע של הסיפור מצד אחד, אבל לא חופר.ת יותר מדי מצד שני בתקציר ובתיאור הדמויות – תיאור שגם גורם לנו לרצות לצפות בסרט וגם משאיר טעם של עוד. אין לי מושג מאיפה הגיפים המגניבים האלה של הדמויות הגיעו, אבל טוב שהם שם. נראה שהסיקור פשוט טבעי לתם, במיוחד כשמדובר בסרט שאהוב על תם במיוחד. והבחירה לסיים את הסיקור עם ציטוט כזה היא לא פחות מגאונית.

ג'ון וויליאמס של שקד
הנה סיקור שלא חשבתם שתראו: אחרי שהתרגלתם לראות סיקורים על משחקים, סרטים, ספרים, סדרות ודמויות, שקד עושה זאת שוב ומפתיעה אותנו עם סיקור של מלחין. ועוד לא סתם מלחין – מדובר בלא פחות מהמנצח ג'ון וויליאמס שהלחין את הפסקול המפורסם של סרטי הארי פוטר, ככה שתוכלו למצוא כאן גם קשר לפאנדום שלשמו התכנסנו. ומעבר לייחודיות של הסיקור בנוף הפורומי שלנו, ומעבר לג'ון וויליאמס בכללי, הסיקור עצמו ראוי להערכה. הת"בים מדברות בעד עצמן. שקד מתנסחת במשלב שיגרום לכם להאמין לה. היא לא כותבת בשפה גבוהה או נמוכה מדי, אלא בשפה קולחת ומהנה. הסיקור אסתטי ועשיר בתמונות, ואפילו באנקדוטות משעשעות. ידעתם, למשל, שוויליאמס הפסיד את האוסקר לעצמו? טוב, מי שקרא את הסיקור יודע! מדובר בסיקור מנצח, תרתי משמע.

אחד מאיתנו משקר של רוונה
קרה לכם פעם שנכנסתם לכיתת ריתוק ובגלל זה הפכתם לחשודים ברצח? כנראה שלא, כי כיתות ריתוק זה קונספט אמריקאי מתקופה ארכאית שקדמה לקורונה, אבל אם זה כן יקרה לכם מתישהו – כדאי שתקראו את הסיקור המרתק של רוונה, שמדבר על הספר "אחד מאיתנו משקר" העוסק בתעלומת רצח בדיוק כזו. עדיין לא קראתם את הספר? אל דאגה, הסיקור חף מספויילרים, כי אין דבר נורא יותר מלגלות את הסוף של ספר מתח, במיוחד כזה שרוונה עושה לו בילד אפ מטורף לאורך הסיקור. קראתם כבר את הספר? רוונה שוטחת את דעתה על כל דבר בו (אל דאגה, כל הספויילרים מסומנים) ותוכלו להתווכח איתה עליו. הסיקור המושקע מוכן לכל תרחיש, והוא עשיר בציטוטים, פרטי מידע מרתקים, ובעיקר הסגנון הייחודי של רוונה. לא בכדי הוא מועמד.


קטגוריות פתוחות

אלו היו 17 הקטגוריות שבהן הצעתי מועמדים, ועכשיו מגיעים לקטגוריות הפתוחות – ההזדמנות שלכם לבחור כל משתמש העולה על דעתכם. כי אמנם השקפתי עליכם היטב בשנה האחרונה, אך יש דברים שרק אתם, המשתמשים, יכולים לקבוע. לקטגוריות הפתוחות יש מעט מאוד מגבלות, וזו ההזדמנות שלכם לבחור במשתמשים שלא הועמדו לאף קטגוריה, או במשתמשים שכבר הועמדו לקטגוריה אחת או יותר ואתם מאמינים שהם ראויים לתואר נוסף. ואלו הן חמש הקטגוריות הפתוחות:

🐍סלית'ריני/ת השנה (לשנת 2020)
קטגוריה פתוחה בה כולכם וכולכן יכולות ויכולים לבחור, אבל רק סלית'רינים יכולים להיבחר! מי היה או הייתה הסלית'ריני/ת שעשו לך את השנה? הצביעו והשפיעו!

🦁גריפינדורי/ת השנה (לשנת 2020)
קטגוריה פתוחה בה כולכם וכולכן יכולות ויכולים לבחור, אבל רק גריפינדורים יכולים להיבחר! מי היה או הייתה הגריפינדורי/ת שעשו לך את השנה? הצביעו והשפיעו!

🦡הפלפאפי/ת השנה (לשנת 2020)
קטגוריה פתוחה בה כולכם וכולכן יכולות ויכולים לבחור, אבל רק הפלפאפים יכולים להיבחר! מי היה או הייתה ההפלפאפי/ת שעשו לך את השנה? הצביעו והשפיעו!

🦅רייבנקלואי/ת השנה (לשנת 2020)
קטגוריה פתוחה בה כולכם וכולכן יכולות ויכולים לבחור, אבל רק רייבנקלואים יכולים להיבחר! מי היה או הייתה הרייבנקלואי/ת שעשו לך את השנה? הצביעו והשפיעו!

📣משתמש/ת השנה (לשנת 2020)
מי היה המשתמש שעשה לכם את השנה? מי הייתה המשתמשת שגרמה לכם לשמוח? מי גרמו לכם להיכנס לאתר ולא לרצות לצאת ממנו? הצביעו והשפיעו למשתמש/ת השנה שלכם!
משתמשים שיצביעו לי למשתמש השנה אמנם יחמיאו לי מאוד, אבל קולותיהם לא יספרו.

זהו! אלה הקטגוריות לבחירת אנשי השנה שלכם. אחרי שצלחתם וקראתם את כל זה, הגיע הזמן לבחור.בחרו חכם, בחרו מהלב, אבל בעיקר בחרו מהר, כי ההצבעה מסתיימת ב6/1/21! (כ"ב טבת תשפ"א). זה שבוע לתוך השנה האזרחית, וזה גם היום בו יוכרעו התוצאות שייחשפו, כמובן, בנשף, ב10 בינואר, ארבעה ימים לאחר מכן.
עוד לא נרשמתם לנשף? תוכלו לעשות זאת כאן!


--------------------

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
Top
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

   ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
19146 17190 22729 5641


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2021 - 2007